Bayilik Açarak Para Kazanmak İster Misiniz?

0
Firma bayiliği almak
Bayilik nasıl alınır

Kendine yeni iş fikri arayan girişimciler günümüzde adını sıkça duyduğumuz franchising yani bayilik alma yöntemini kullanmaya başlamışlardır.Biz de bu yazımızda bayilik nasıl alınır, nasıl para kazanılır ve şartları nelerdir genel olarak inceleyeceğiz. Buyurun okuyalım…

Eskiden olduğu gibi bir mesleği öğrenmek ve bir dükkân açarak işletmek artık daha kolay ve daha zor. Hem kolay hem zor diyoruz çünkü eskiden yapılacak olan mesleği öğrenmek oldukça vakit alıyordu ve dükkân açmak sanıldığı gibi kolay değildi. Zor çünkü eskiden olduğu gibi deneyimli olamayabiliyorsunuz ve kolaylıkla açtığınız dükkân bir anda batabiliyor.

 İşte bu tür işlerden biri olan bayilik açarak para kazanmak ülke üzerinde bulunan ve bir anda yıldızı parlayan işletmelerle aynı adı taşıyan şubeler açmak ve para kazanmak anlamına geliyor.

Bayilik Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Bayilik açarak para kazanma
Bayilik açarak nasıl para kazanılır?

Bayilik açma fikriniz varsa öncelikle biraz birikiminizin olması gerekiyor. Elinizde önceki çalışmalarınızdan ve ya miras yoluyla kalan paralar varsa bu işle oldukça rahat kazanç sağlayarak anaparanın da üzerinde miktarlar kazanabilirsiniz. Elinizde paranız varsa hemen yapabileceğiniz ve insanlar tarafından sürekli talep edilen bir meslek alanı seçmeniz gerekiyor. Mesela son zamanlarda gıda ve giyim sektöründe yükselişler var ve insanların talepleri kaliteli adı duyulmuş markalardan yana oluyor. Bu yüzden bayilik seçimlerinde alan seçmek ve bu alanda bilgi sahibi olmak oldukça önemli.

İnsanlar LCW gibi yerlerden daha çok kıyafet alırken sizin gidip talep görmeyen bir marka seçmeniz ya da her kesimden insana hitap etmeyen ürünlerin satışını yapmanız bayiliğinizin batması gibi bir şeydir. Bu nedenle bayilik seçimlerinde göz önünde olan ve sevilen alanlar seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Bayilik veren firmalar bulmak için internet üzerinden bayilik veren firmalar yazmanız yetiyor. Hemen her meslek alanına uygun bayilikleri kolaylıkla bulabileceğiniz gibi çalışma şartlarını ve gerekli evrak düzenlemelerini de buradan bulabiliyorsunuz. Gerekli işlemleri bitirdikten sonra ise hemen kendinize bir dükkân bulup bayiliğinizi açma çalışmalarına başlayabilirsiniz. Örnek olarak  saha önceki yazılarımızda oto ekspertiz açmak iş fikrini de bir firmanın bayiliğini alarak uygun bir fiyata da yapabilmektesiniz.

İlgili yazı: En Kazançlı 5 Franchising(Bayilik) Veren Firma

Bayilik Açma Şartları Neler?

Bayilik açmak
Bayilik açma şartları

Para kazanma fikirleri ararken karşınıza bayilik açarak para kazanmak geldiyse ve ünlü firmalardan birinden bayilik almak istiyorsanız gerekli irtibat numaralarını aramanız yeterli olacaktır. Bu sayede bayilik hakkında bilgi alabileceğiniz gibi genel şartları da öğrenmiş olursunuz. Ancak her bayilikte sizden bazı şeyler istenecektir ve bunlar geneldir:

  • Bayilik aldığınız firma sizden markanın adını kullanmanızdan dolayı belirli aralıklarda marka kullanımından dolayı ücret isteyecektir.
  • Bayilik aldığınız firmalar sizden bayiliğin ürünlerini satmanızı isteyecektir ki bayilik aldığınız alanda sunduğunuz hizmette denetlenebilecektir.
  • Her bayilik için az ve ya çok fark etmeksizin belirli meblağlar ödemeniz gerekecektir.
  • Bayilikler Türkiye geneli ya da belirli bölgeler üzerinden çalışırlar. Bu durumda istenilen bölgede ikamet etmek gibi şartlar bulunabilir.
  • Bazı bayilik veren firmalar bayiliklerde hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla eğitim programları, eleman desteği gibi ayrıcalıklar tanımaktadır. Bu nedenle bayilikler hakkında yeterli bilgi alınması gerekir.

Bayilik sisteminden kar elde etmek için alanınızı doğru seçmeniz ve dükkan yerini doğru tespit etmeniz sizin için yüksek karlar olarak dönecektir. Ayrıca işlerinizi özenle yapmanız, hizmet sunduğunuzun bilincinde olarak kendinizi geliştirmeniz kısa sürede asıl paranızdan daha fazlasını kazanmanız anlamına gelecektir.

Daha çok iş fikri için iş fikirleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz