Ethereum 5 Bin Dolar Olur Mu? | Ethereum Ne Olur?

0

Yazının üstündeki düğmeyi görüyor musunuz? Ne yazık ki gerçek hayatta benim elimde böyle bir düğme bulunmuyor ve bu nedenle ağustosta Ethereum ne olur derseniz  fiyatının 5 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağını kesin olarak size söyleyemem.

Eğer Ethereum fiyatının 5 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağını bana soracak olursanız, bu konuda size cevabımın evet olduğunu söyleyebilirim. Bu cevabımın nedenlerini aşağıda tek tek açıklıyorum.

Web 3.0 / İnternet 3.0

Ethereum fiyatı ne olur sorusu için bu kripto paranın yükselip düşmesine neden olan etmenleri incelemeliyiz. Ethereum şu an ki popülerliğini merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlayan bir platform olmasına borçludur. Bu uygulamalar sayesinde firmalar birçok kişiden fon bulabilir ve bir ticari işlem yaparken bir aracıya sahip olmaktan kurtulur.

Fakat tüm bunlar Ethereum’un sahip olduğu özelliklerin sadece birkaçıdır. Ethereum platformu halen gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Ethereum’un sahip olacağı özelliklerden birine de Yığın deniliyor. Bu özellik sayesinde dağıtılmış veri paylaşımı ve depolanması sağlanacaktır.

Ethereum’un bir dünya bilgisayarı olarak kullanılması veya yeni bir internet işlevi görmesi amaçlanıyor. Ethereum’un bunun için aşağıdaki özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

  • Akıllı Sözleşmeler- merkezi olmayan mantık ve işlev
  • Yığın- merkezi olmayan veri yönetimi
  • Fısıltı- merkezi olmayan mesajlaşma ve iletişim

Yığın özelliğinin aktif edilmesiyle birlikte kişiler, merkezi olmayan depolama alanı için ödeme yapmaya başlayacaklar. Bir bulut ağı düşünün ki firmalar ve bilgisayar korsanları sizin bu bulut ağı üzerindeki verilerinize ulaşamıyor.

Bu özellik ancak eşler arası ağlar ile mümkün hale gelecektir. Bildiğim kadarıyla verileriniz bir ağın farklı noktalarından geçerek sadece sizin erişebileceğiniz şekilde tekrar düzenlenecektir.

Dosya depolama yığın teknolojisinin tek özelliği değildir. Yığın teknolojisi ile html ve java dosyalarını da gönderebilirsiniz. Yığın teknolojisi sayesinde Ethereum, merkezi olmayan P2P internet gibi olacaktır.

Başka bir örnek verelim. Diyelim ki siz Çin’de yaşıyorsunuz ve mevcut güvenlik duvarı teknolojisi sayesinde Google, Gmail, Youtube ve Facebook gibi sitelere bağlanamıyorsunuz. Merkezi olmayan internet ağı sayesinde istediğiniz web sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

Ethereum, Web 3.0’ın bel kemiği olarak işlev görecektir ve Web 3.0 sayesinde Ethereum’un talebinde de büyük artışlar göreceğiz. Ethereum’un talebinde meydana gelen artışlar nedeniyle Ethereum fiyatlarında da büyük artışlar gözleyeceğiz.

Ethereum Para Biriminin Önemi

Birçok yeni firma ve uygulama, Ethereum platformunu arka plan olarak kullanmaya başlayacak. Her ay Ethereum platformu baz alınarak yeni uygulamalara ve yeni firmalara rastlayacağız.

Yeni firmalar, merkezi olmayan uygulamalar ve süreçler birçok işlevi yerine getirmek için çok az miktarda Ethereum’a ihtiyaç duyacaktır. Yeni ortaya çıkan kripto para birimleri bile işlem ücretlerinin ödenmesi için Ethereum’u kullanacaktır.

>>İlgili Yazı: Bitcoin’in Yasal Olduğu Ülkeler! | Türkiye’de Bitcoin Yasal Mı?

Dünya Çapında Erişilebilirlik

Ethereum, yıllar geçtikçe birçok kişinin daha kolay ulaşabildiği bir kripto para birimi haline geldi. Ethereum, şu an CEX.IO ve Coinmama gibi kripto para birimi borsalarından ülkemiz da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden alınabilir.

Bu durum aslında Ethereum için çok iyidir çünkü bir ürün çok talep ediliyorsa, o ürünün erişilebilirlik seviyesi de yüksek olmalıdır. Özellikle giriş engellerinin kaldırılması bir kripto para biriminin benimsenmesi için önemli bir konudur.

Son Sözler…

Ethereum ne olur, yükselir mi? düşer mi? sorularına son olarak bir yorum yapmamı isterseniz. Ethereum’a olan talep zaman içinde artacaktır ve bu nedenle Ethereum fiyatları da olağanüstü artışlar gösterecektir. Eğer Bitcoin sadece bir para birimi olarak bu kadar yükselebiliyorsa, Ethereum bundan çok daha fazlasını gerçekleştirebilir.

Ethereum 5000 dolar seviyesini görebilir mi? İnanıyorum ki Ethereum eninde sonunda 5 bin dolar seviyesini görecektir. Peki Ethereum kısa zamanda 5 bin dolara kadar çıkar mı? İşte bundan emin değilim çünkü dünya tarihinde birçok delice şey olduğuna şahit olduk.

Not: Ethereum hakkında kaleme aldığımız bu yazı yatırım tavsiyesi içermez. Doğabilecek sonuçlar siz okurlarımızı bağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz