Bildirimler
Tümünü temizle

[Başa tutturulmuş] Asil Kursiyer Ne Demektir?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
37.6 K Görüntüleme
Moderatör
(@moderator)
Üye
Gönderiler: 3
Konu başlatıcı  

Arkadaşlar herkese yeniden merhaba son zamanlarda asil kursiyer nedir - ne demektir tarzında çokça arama olduğunu farketim. Bu nedenle asil kursiyerin ne demek olduğunu buradan kısaca bahsedeceğim.

Eğer işbaşı eğitim programı yada İŞKUR' un herhangi bir kursuna başvuru yaptıysanız. Başvurunuzu inceleyen personel sizin asil mi yedek mi olacağınıza karar verir. Başvuru sorgulama ekranında asil ibaresini gördüyseniz o kursa başvurunuz kabul edilmştir anlamına gelir.

Asil kursiyer seçildiniz kursun başlama tarihini bilmiyorsanız işkur yada kursu düzenleyen kuruluş, kursa kabul edildiğiniz ile ilgili bilgiyi vermek için size kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır.

Yedek kursiyer ibaresini gördüyseniz. Asiller arasında kursa(işbaşı eğitim programına) gitmekten vazgeçen yada ek kontenjan açıldıysa kursa kabul edileceğiniz anlamına gelir.

Bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler diliyorum...

CevapAlıntı
(@Hürü)
New Member
Gönderiler: 1

merhaba,ben bir firmada çalışıyorum.Ama 10 günüdür ücretsiz olarak bizi izine gönderdiler.Ve bir hafta önce bana mesaj geldi işkurdan,asil kursiyer olarak seçildiniz diye.İşkuru aradım 1 Kasım da başlamış kursum.Ama ben hiç sözleşme imzalamadım daha yada günlük yoklama dosyasına imza atmadım.Bunların dışında bir sorum daha olacak,ceza yememek için en son kaçıncı gün işten ayrılabilirim ve haftasonları da kurs süresine dahil mi dir. 

CevapAlıntı
(@Neröin)
New Member
Gönderiler: 1

Bir işyeri ile sözleşme imzalandı ve iş bası onaylandıysa asil kursiyer Burdur arkadaşlar bizzzat gidip öğrendim

CevapAlıntı
(@piyasaanketi)
Active Member Admin
Gönderiler: 7

Gönderen: @Hürü

merhaba,ben bir firmada çalışıyorum.Ama 10 günüdür ücretsiz olarak bizi izine gönderdiler.Ve bir hafta önce bana mesaj geldi işkurdan,asil kursiyer olarak seçildiniz diye.İşkuru aradım 1 Kasım da başlamış kursum.Ama ben hiç sözleşme imzalamadım daha yada günlük yoklama dosyasına imza atmadım.Bunların dışında bir sorum daha olacak,ceza yememek için en son kaçıncı gün işten ayrılabilirim ve haftasonları da kurs süresine dahil mi dir. 

Eğer sözleşme imzalamadıysanız programınız başlamamıştır. Yada siz dahil edilmemişsinizdir. 

Diğer sorunuz için ise; programın ilk 4 te 1 lik süresi içinde ayrılırsanız herhangi bir ceza almazsınız. 

Örneğin 64 fiili günlük programın 16. fiili gününe kadar programdan cezasız ayrılabilirsiniz. 

Haftada en fazla 45 saat çalışabilirsiniz  ve haftada en az 1 gün zorunlu tatiliniz vardır. 

Daha çok ayrıntı için yazımızı okuyun: https://piyasaanketi.com/isbasi-egitim-programi/

CevapAlıntı
Paylaş: