General Mobile Telefon Önerir Misiniz?

0
General mobile telefonlar yorumları
General mobile telefon önerir misiniz?

Son  Zamanlarda General Mobile ince, hafif, şık tasarımlarıyla ve ekran büyüklükleriyle adından sıkça bahsedelilen telefon markalarından biri haline geldi. Hal böyle olunca bizde sizler için General Mobile marka telefon almak isteyenlerin kafasını karıştıran sorulardan; ”General Mobile telefon önerir misiniz” yada ”sizce bu marka nasıl” gibi surulara raflarda sergilenen GM5 ve GM5 Plus ürünlerini inceleyerek cevap bulmaya çalıştık. Yazımızda referans olarak GM5 Plus’u belirledik.Hemen hemen birbirine yakın olan iki modelden biri olan GM5 Plus’u inceleyelim.

General Mobile GM5 Plus İnceleme

General Mobile GM5 telefonunu genel olarak incelersek, 5.5 inç büyüklüğünde olup 1920×1080 çözünürlüğe sahip IPS panelle desteklenen bir ekrana sahiptir. Ekranın koruması Gorilla Glass 4 ile sağlanıyor. Ekran 2.5G teknolojisi ile üretilmiştir. Nedir bu 2.5G? Ekran camı kenarları biraz daha kıvrımlı olmasıyla daha şık ve zarif bir görünüş sağlıyor. Kasayı incelersek gövdesi metal, arka kapağı plastiktir. Plastik kapağın pürüzlü bir yapıya sahip olmasıyla telefonun elden kayıp gitmesi engellenmiş oluyor.

  • Type Z Teknolojisi

Şarj girişi Type Z teknolojisine sahiptir. Satın aldığınız kutu içeriğinden bir adet adaptör, 2 adet Type Z kablosu çıkmaktadır. Kolay ulaşılamadığı için 2 adet gönderildiği düşünülüyor. Evinizden uzaktasınız ve telefonunuzu şarj etmek için kullanacağınız Type Z kablonuzu evde unuttuğunuzu farz edelim. Veya 2 Type Z kablonuzun da arızalandığını düşünelim. Diğer şarj kablolarında Type Z teknolojisi henüz olmadığından telefonunuzu şarj edemeyecek misiniz? Cevabımız; Hayır. Kutunun içeriğinden çıkan mikro adaptör ile diğer şarj kablolarını birleştirerek telefonunuzu Type Z teknolojisi ile şarj edebiliyorsunuz.

Gm5 plus Yorumlaru
General mobile GM5 PLUS incelemesi
  • Kulaklık

Kutunun içeriğinde bulunan kulaklık, ses izolasyonu bakımından oldukça verimli bir yapıya sahip. Ayrıca bas seven kullanıcılar için gayet iyi bir kulaklık. Kulaklık aparatlarının bazılarının yedeği de kutu içeriğinde bulunmaktadır.

  • Batarya

Telefonun bataryası 3100 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip ve turbo şarj özelliğe sahip adaptörü ile şarj etme süresi şuanki standardın üzerindedir. Turbo şarj özelliği ile şarjınız %0 ise 90dk’da şarjınızı %100 olacak şekilde doldurabiliyorsunuz.

  • İşlemci

8 çekirdekli işlemciye sahip 4+4 sistematikli 2 adet birleşik işlemciye sahiptir. İşlemcilerden biri 1.4 GHz diğeri 1.2 GHz hızındadır. Gerektiği noktalarda diğer işlemci devreye girerek işlemci hızını arttırıyor. Bu özellik bilgisayarlarda yıllardır kullanılıyor. Telefonlarda da görmeye başlamış oluyoruz.

  • RAM ve Grafik İşlemci

RAM olarak 3 GB kapasiteye sahiptir ve grafik işlemci olarak Adrena 305’i kullanmaktadır. Bu iki özellik sayesinde birçok oyunu yüksek kalitede oynayabilirsiniz. Özellikle oyunseverler için iyi bir telefon.

  • Depolama Alanı

32 GB dahili depolama alanı bugün birçok kullanıcı için yeterli seviyededir. Micro SD kart ile 128 GB’ya kadar yükseltebilirsiniz.

  • Kamera

Ana kamerası 13 MP çözünürlükte, selfie kamerası ise şaşırtıcı bir biçimde 13 MP çözünürlüğe sahiptir. Selfie kamerasının bu kadar kaliteli olması pek görmeye alışık olmadığımız durumlardan birisidir. Bu durum selfie kalitesini arttırarak keyifli anlarınızı daha eğlenceli kılıyor. Kamera kalitesi standardın üzerinde iyi bir kaliteye sahip.

  • Wifi ve Bluetooth

Wifi AC İLE Wifi teknolojisinin en ileri teknolojisine sahiptir. Bluetooth 4.1 ile de en son teknolojiye sahip olarak teknolojiye uygun ürün bir ürün olduğunu kanıtlıyor.

  • İşletim Sistemi (Androidone Teknolojisi)

Android 6 işletim sistemine sahiptir. Ayrıca Androidone işletim sistemi ile desteklenmektedir. Nedir bu Android one? Telefon üreticisinin kendisine özgü hiçbir uygulaması bulunmuyor. Bu teknolojinin sağladığı fayda; Android’in bir sonraki güncellemelerinde (örneğin; Android 7.0) kendine özgü programlar yüzünden adaptasyon süreci yaşanmasına müsaade etmeyip direkt geçiş sağlayabilmesidir. En az 2 sene boyunca Android sürümleri güncellenirken herkesten önce ve hızlı bir şekilde yenilenme gerçekleşmiş olacak.

Gm5 plus Yorumlaru
General mobile GM5 PLUS incelemesi
  • 5G Teknolojisi

4.5G teknolojisinin en yükseği olan kategori 7ye sahip olduğundan hızlı upload ve download imkanı sağlıyor. Upload hızları 100 mps’ye download hızları 300 mps’ye kadar çıkabiliyor.

General mobile GM5 ve GM5 Plus Androidone deneyimini denemek isteyenlere ve fiyat/performans oranı yüksek telefonları tercih edecek olan kullanıcılar için iyi bir seçim olacaktır.

[related-post id=”2721″]

Sonuç Olarak;

Son çıkan modelleriyle General mobile telefonlar Samsung, LG, ve Sony gibi markalarla fiyat performans açısından kıyaslandığında teknik açıdan bazı yönlerden daha iyi olduğunu söyleyebilmekteyiz. Kasa tasarımı yönünden büyük markalara benzer yanlar ortaya çıkarması telefonda eksi bir puan yaratsa da görüntü açısında şık telefonlar üretilmekte.

Unutulmamalıdır ki rakamsal olarak teknik açıdan üstün görünen markaların kalite ve parça uyumluluğu olmadığı sürece verimliliği düşebilmekte ve beklenilen sonuç alınamamaktadır. Bunu Samsungun Note 7 modelinde telefonların patlamasıyla çok iyi gördük.

Bu nedenle her ne marka olursa olsun yeni bir marka yada model telefon almayı düşünüyorsanız ilk önce o telefonla ilgili google de ”telefon modeli – problemleri” tarzında bir arama yapmanız olur çıkan sonuçlar size ısınma, ekran piksel hataları, şarj problemleri ve donma gibi şikayetleri olup olmadığı konusunda almak istediğiniz telefon hakkında fikir verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz