Gezerek Para Kazanma Yolları

0

Acil paraya ihtiyacınız var ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Sıkıldığınız zamanlarda gezmek en büyük tutkunuzsa ve çalışmaya bir yerlerden başlamak istiyorsanız gezerek para kazanma yollarını deneyebilirsiniz. Ülke ülke gezerken bir yandan da birikim yapmanızı sağlayacak birbirinden farklı para kazanma yolları içerisinden birini seçtiğinizde hem rahatlayabilir hem de yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Tur Rehberliği Tam Sizlik !

Gezerek para kazanma serüveninizde karşınıza çıkacak ilk meslek tabi ki de tur rehberliği olacak. Bu meslek için bir dil bilmeniz yeterli. Gideceğiniz yerleri daha önce görmemiş olsanız bile tur düzenleyen şirketlere başvuru yaparak gezilerde rehberlik yapabilirsiniz.

Edineceğiniz bilgileri sunuş şekliniz ve kaliteli bir tur rehberi oluşunuz kazancınızı artıracaktır.

rehberlik yaparak kazanc saglayın
Tur rehberliği yaprak para kazanabilirsiniz

Gezin Yazın !

Para kazanma yolları içerisinde bulunan blog yazarlığı ya da kitap yazarlığı gezmeyi sevenler için ideal bir kazanç yöntemi. İnternetin olduğu yerlerde gezdiğiniz her yeri bloğunuzda resimleri ile paylaşabilir ve takipçilerinize sağlam bilgiler verirseniz bir süre sonra bloğunuzdan tahmin edemeyeceğiniz kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Hotel Değil Hostel!

En ucuz konaklama türlerinden olan hostellerde 9 TL gibi uygun bir fiyata konaklayabileceğiniz gibi buralarda çalışarak kazançta elde edebilirsiniz. Hatta gittiğiniz şehirlerde birkaç ay kalacaksanız hostel türü bir yerde kalarak bu şehre özel birkaç yerde çalışabilir, insanların yaşayışları hakkında bilgi sahibi olabilir ve bol bol gezebilirsiniz.

hem gezin hem kazanın
Hosteller de ucuza kalarak hem çalışın hem de para kazanın

Gezerken Pazarlamacı Olun!

Gezerek para kazanma yollarından biri de pazarlamacı yönünüzü kullanmaktır. Seyahat ettiğiniz ülkelerden ve ya şehirlerden değerli gördüğünüz ve uygun fiyatlı olduğunu düşündüğünüz birkaç malzeme alın ve bunları gezerken farklı insanlara anlatarak satışını yapın.

Fotoğraf Çekin Satın!

Günümüzde telif hakkından dolayı her fotoğraf kullanılamıyor. Bu nedenle kişilerin internet adreslerine eklemek için yeni fotoğraflar çekmesi gerekiyor. Ancak siz gezdiğiniz yerlerde çekeceğiniz fotoğraflar ile harika görüntüler yakalayabilir ve satışını yapabilirsiniz.

gezerken fotograf cekinmeyi unutmayin bu sizin isiniz olabilir
Kaliteli fotoğraflar çekerek para kazanabilirsiniz

Host Ya Da Hostes!

Gezmekten hoşlanıyor ancak parasızlıktan da yakınıyorsanız farklı ülkelerde gezerken host ve ya hosteslik yapabilirsiniz. Bunun için gideceğiniz yerlere sizi götürecek olan otobüsler, uçaklar ve trenler ideal olacaktır. Ayrıca tren gibi bir seyahat aracında alacağınız paket paket yiyeceği de üzerine biraz kar koyarak satabilirsiniz.

Diğer iş fikirleri için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz