Girişimcilik İle Para Kazanmak Daha Kolay!

0

Girişimcilik

[dropcap]G[/dropcap]irişimcilik ile para kazanma başlığı altında her gün binlerce iş fikri karşımıza çıkmaktadır. Girişimcilik ruhunuz kabardıysa ve bir yerden  başlamak istiyorsanız girişimci nasıl olunur hangi iş fikirler size uygundur ve bu konuda destek ve teşvik alabileceğiniz kurumlar hangileridir? Gelin bunları bir araştıralım….

Oturduğumuz yerden para gelsin şeklinde bir düşünceye sahipseniz oturduğunuz yerden işler görmelisiniz bunun dışında kimse emek harcamadan yemek yiyemez. Emek vermeden para kazanma fikrini kafanızdan çıkarmalısınız. Girişimci ruh ya da girişimcilik ile parayı kazanmak için birbirinden alternatif yollar bulabileceğiniz gibi kendi işinizin de sahibi olabilirsiniz.

Bu yolda ilerlemek istiyor ve ‘’Benim insanlarla ilişkilerim iyidir, kendimi geliştirebilirim.’’ diyorsanız girişimciliğe başlayabilirsiniz.

Girişimci Nasıl Olunur?

Girişimcilik ile para kazanmak
Girişimci olmak

Girişimci olmak isteyen kişilerin yeni fikirlere ve uğraşlara açık olması gerekiyor. Çünkü girişimci olmak isteyen kişiler sürekli değişen ve gelişen çağın yaşantısına ayak uydurmadan, eski usule dayalı çalışmalar yapmak istediklerinde ilerlemeleri oldukça zorlaşıyor. Yeni bir iş fikrine sahipsiniz ancak bu iş fikrini çalışmalarınıza dökmeniz lazım. Özellikle Facebook kurucusu olarak tanıdığımız Mark Zuckerberg faaliyete geçerek bizlere örnek olmuş girişimci bir insandır.

Girişimcilikte alan vardır ya da sadece gençlere yönelik bir sektördür düşüncesi vardır. Ancak girişimcilik sadece başarılı olmak isteyen ve kendini çekerek değil de ileri doğru iterek çalışanların ruh halidir. Yaşınız kaç olursa olsun ister evinde oturan bir emekli olun isterseniz daha 18’inde bir genç olun fark etmez.

Girişimci olmak
Girişimci nasıl olunur

Girişimcilik iş ilanları gibi alanı belli bir sektör değildir ancak bir Simit Sarayı’na baktığımızda bu sektörde ilerlemek isteyen kişilerin mutlaka işletme tecrübesine sahip olmaları gerekir. Çünkü fikirleri olsa dahi işi sonuna kadar götürebilecek bir bilgiye de ihtiyaç vardır. Bu nedenle girişilecek olan meslek hakkında bilgi sahibi olmak adına çeşitli eğitimlerden geçmek, destek almak gerekir.

Girişimcilik ile para kazanma hayalleri kuran kişilerin insanlarla olan ilişkilerinde ikna kabiliyeti yüksek, bilgi sahibi ve vizyon sahibi kişiler olmaları gerekir. Mesela bir fikriniz var ve bunu ilerletmek istiyorsunuz, insanların sizi bulmasını değil sizin bu fikri verebileceğiniz insanlar bulmanız şart olacaktır.

Girişimcilik İçin İş Fikirleri

girişimci olacaksanız iş fikirleri
Girişimcilik iş fikirleri

Girişimci olmanız için insanların taleplerine bakmanız yeterli olacaktır. Mesela reçel yapıp satan anneleri hepimiz duymuşuzdur. Annelerin reçelleri marketlerde satılan reçeller gibi katkı maddeli değil tamamen doğaldı ve lezzetliydi. İnsanlar ise katkı maddeli olanı değil doğal olanı talep ediyordu. Bu açıdan bakıldığında girişimcilik taleplere bakarak yeni fikirler üretmek olacaktır.

Yeni iş fikirlerine ihtiyacınız varsa iş fikirleri kategorimiz size yardımcı olacaktır.

Girişimciyseniz Fikirlerinize Destek Bulmanız Kolay!

İş ilanları arasında dolaşmak yerine aklınıza gelen bir iş fikrini hayata geçirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken sizlere yardımcı olacak bir adres bulmak. Türkiye üzerinde TUBİTAK, KOSGEB ve STK gibi girişimcileri destekleyen kuruluşlar var. Buralardan gerekli bilgiler alınıp, fikirler söylendiğinde girişimlere para kazanma fikirleri çerçevesinde maddi ve manevi destek verilebiliyor. Devletin verdiği tüm teşvikleri ve hibeleri teşvik ve yardımlar kategorisinde toplamış bulunmaktayız bu kategori size yardımcı olacaktır.

Önceki İçerikÇalışanlar İçin Zamanı Etkin Kullanma Yolları
Sonraki İçerikİcralık Araba, Arsa Alınır Mı ? | Hacizli Araçlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz