Devam Eden En İyi 5 Yabancı Dizi

En iyi 5 Yabancı Dizi

0

EN İYİ YABANCI DİZİLER

Boş vaktimizi dizi izleyerek geçirmek istiyorum ama hangi diziyi izlesem diye karar veremiyorsunuz. Yeni bir diziye başlamadan önce dizinin konusunun ve seneryonun size uygun olup olmadığını yada reyting olarak hangi değerde olup olmadığını önceden araştırmak zaman kaybını engelleyecektir. Şu an için objektif bir gözlemle devam eden en iyi 5 yabancı diziyi sizler için sıraladık. İyi Seyirler…

5 Numara The Strain

John F. Kennedy hava limanına bir uçak iner lakin uçağın nasıl indirildiği konusunda hiçbir bilgi bulunmamakta ve uçak soğuk durmaktadır. Bütün pencereler kapalı tek bir tanesi açık bulunmaktadır. İçeride ne mürettebat’tan ne de yolculardan ses soluk çıkmamaktadır. Empidemiyolojist Dr. Ephraim Goodweather ( Corey Stool ) ve ekibi olayı incelemeye başlar. Uçakta kurtulan 4 insan vardır. Yavaş yavaş cesetlerin morg’dan kayboluşu ile olay iyice tuhaf bir hale bürünür.

The strein - En iyi dizilr
The strein – En iyi dizilr

4 Numara: Wayward Pines

En iyi diziler Wayvard pines
En iyi diziler Wayvard pines

Gizli servisten Ajan Ethan Burke ( Matt Dilon ) daha önce Wayward Pines kasabasına gönderilen ve hakkında herhangi bir bilgi alınamayan iki arkadaşını aramak için kasabaya gider. Lakin yolda bir trafik kazası geçirir ve Wayward Pines hastanesinde uyanır. Kasaba ürkütücüdür. Hiçbir telefon çalışmamakta ve dış dünyadan kopuk yaşamaktadır. İnsanlar sorulara cevap vermemekte ve bu durum Ethan Burke’ü iyice sinirlendirmektedir. Ethan olayı anlamaya çalışırken olay iyice karışmaktadır.

3 Numara: The Walking Dead

The Walking Dead En iyi diziler
The Walking Dead En iyi diziler

Şerif Rick Grimes bir gün ortağı Shane ile çıktığı bir operasyon sonrası vurulur ve hastaneye kaldırılır; komaya girer ve komadayken geçen sürede bildiği Dünya yerlebir olmuştur. Dünya, sadece insan etiyle beslenen zombilerin yönetimindedir. Atlanta eyaletinde bir grup insan sağ kalmayı başarıp birbirine tutunmayı başarmışlardır.

Robert Kirkman’a ait olan daha önceden yayınlanmış bir çizgi roman’dan uyarlanan bu dizinin yönetmeni daha önce Esaretin Bedeli ve Yeşil yol gibi efsanevi filmlere imzasını atmış olan Frank Darabont.

Günümüzde 5. Sezonunu bitiren ve korku içeripte 8.7 puanına çıkabilmiş efsanevi dizilerden biridir The Walking Dead.

2 Numara: Better Call Saul

Better Call Saul
Better Call Saul

Breaking Bad’in efsane avukatı Saul Goodman ( Bob Odenkirk ) in Walter ve Jesse ile tanışmadan önce ve tanışdığı dönemlerde olan kendi özel hayatını izleyeceğiz bu dizide. Sadece 1. Sezonu yayınlanmış olmasına rağmen 9.2 IMDB puanı ile başlayan BrBa’nın yönetmeni Vince Gilligan’dan harika bir dizi. Breaking Bad’de ölen bazı karakterleri de içermiyor değil dizi. İlk bölümler daha çok tanışmadan önceki dönemlerle ilgili. Kurnaz, zeki avukatımız Saul Goodman suç dünyasının içine giriyor. Kendisine haset eden iş arkadaşları, elektriğe karşı alerjisi olan ağabeyi ile beraber.

1 Numara: Game Of Thrones

Taht oyunları - En iyi diziler
Taht oyunları – En iyi diziler

Gerek efsanevi kurgusu, gerek tırnak yedirten sahneleri ile tahminlerinizi çok zorlayan bir dizi. Her sene heyecanla Nisan ayını bekleten bu inanılmaz dizide olay 7 Eyalete ayrılmış bir Krallığın Tahtı için çeşitli entrikalar ve hırs için yapılanlar üzerine. Kral Robert Baratheon’un Kışyarı’ya gelip Lord Eddard Starktan Kral’ın eli olmasını istemesi ile başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz