Hangi Bankaya faiz konusunda güvenilmelidir?

0

Hayatımızın en temel ihtiyacı olan su için bile biliyorsunuz ki paraya ihtiyacımız var. Evet, evet cebinizde paranız yoksa belki Türkiye’de olma ihtimali çok düşük olsa da dünya üstünde bir bardak su bile vermeyecek çok insan olduğuna emin olabilirsiniz. Para kazanmak içinde biliyorsunuz mutlaka bir şeyler yapmak zorundayız. Çalışmalıyız, içerik üretmeliyiz vb. hayatımıza yön verecek şeyler yapmalıyız.

 İş Nerede?

İşte size altın bir bilgi. İş aslında şu an da her yerde. İnternette özellikle, yazılan bir makalede, çekilen bir videoda, dinlenilen bir müzikte, üretilen bir içerikte sadece doğru yolu izleyip değişen genel kültür hayatımıza ayak uydurmamız gerekiyor. Hepimiz başlarken çok karamsarız ama bu o kadar da zor değil. Denemeye başlamak gerektiğine inanıyorum.

 İşler Yolunda Gitti, Para Kazanmaya Başladık Şimdi Ne Yapmalı?

Tek kelime “birikim.” Biriktirmek zorundayız, az çok demeden, 1 lira – 5 lira demeden mutlaka kenara para koymak zorundayız. Çünkü hayat uzun, yol çetrefilli, pandemi malum, kendimizi mutlaka garanti altında tutmak gerekmekte diye düşünüyorum. Bunun için yapılacak güzel şeyler var. Mesela bankalar bu konuda güzel imkanlar sağlıyor. Hele bir de maaş müşterisiyseniz neredeyse bankayı üzerinize yapacaklar hissi de cabası.

 Hangi Banka Ne Veriyor?

Gelelim en sevdiğim konuya; bankalar rengarenk ve çeşit çeşit, ben birçok bankayla çalışma şansı yakalamış bir müşteriyim. Örneğin; Garanti, Yapı kredi, İş bankası, Qnb Finansbank (en para) vb. Bunlar bence Türkiye’deki iyi bankalardan birkaçı.

İş bankası, maaş müşterisi iseniz; sizi başının üstünde taşıyacak bazı konularda. Banka kartı için aidat almaz (belki de hiçbir banka almıyordur.) her türlü ödemede kolaylık sağlar. Kira ödeyecekseniz hangi bankaya para gönderdiğinizin bir önemi yok asla ücret almaz. Kolay bir internet uygulaması ile iyi bir banka.

Garanti; yine kolay ara yüzü ve güvenli kullanımıyla iyi bir banka. İnternet uygulamasında sorun yaşamazsın, işlerini kolay yaparsın.

Yapı kredi; neredeyse bankayı üstümüze yapacak. Kredi çekerken ucu bucağı yok eğer iyi bir geliriniz varsa ama öderken de çok yüksek faizle maalesef geri ödemeyi kabul etmiş oluyorsunuz hem de öyle 50.000 lira gibi bankaya gitmenize bile gerek yok hatta çağrı merkezi arıyor, sizi ikna ediyor ve o an hesabınızda. Ama size öyle bir internet bankacılığı söyleyeceğim ki gerçekten çalışmıyorsanız pişman olacaksınız.

En Para; Qnb Finansbank bünyesi altında tamamen İnternette hizmet veren en para. Şimdi benim kurduğumu düşünebilirsiniz ama hayır. Ben 11 aydır çalışıyorum bu bankayla ama böyle bir rahatlık, faiz oranı hiçbir yerde görmedim. Bir kere müşteri olmak için internetten başvuru yapıyorsunuz, müşteri asistanları evinize kadar gelip, üyeliğinizi başlatıyor.

İsimsiz kartınızı da size teslim ediyorlar, uygulamayı da telefonunuza kurup bu rahatlığı yaşamaya başlıyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayı isterseniz temassız, adınızın yazılı olduğu kartınızı talep ediyorsunuz, 1 hafta da kapınızda. Herhangi bir sorun oldu mu, çözmek sadece 5 dakika bu bankada.

Eft veya havale için ister 1 lira ister 1 milyon lira gönder asla ücret ödemiyorsun. Faiz oranı bence en güzeli 92 gün parana ellemezsen belli bir miktarın üzerinde tam %14,5 veriyor bu rüya gibi bir rakam bence. Sizlere tavsiyem bu bankayı arayın, hayatınızı buraya taşıyın ve rahat edin. En iyi faizi veren banka Qnb Finansbank alt yapısındaki en para internet bankacılığıdır.

Önceki İçerikEvde Çalışarak Para Kazanabileceğiniz İşler
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Max ile Huawei Mate 40 Pro karşılaştırması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz