İphone 4 Güncelleme Desteği Çözümü Var Mı?

0

İphone 4 Kullanıcıları için Güncelleme Probleminin Çözümü Var Mıdır?

İphone 4 guncelleme cozumu
İpgone 4 güncellemeleri ve desteği durduruldu

Teknolojik gelişmeler baş döndürücü bir hızla devam ediyor. Dünyanın önde gelen teknoloji firmaları arasında yer alan Apple, merakla beklenen modeli iPhone 7’yi kullanıcıların beğenisine sundu. Önemli teknik puanlar alan iPhone 7’nin gelmesi heyecan yaratsa da iPhone 4 kullanıcıları için olumsuz bir gelişme oldu. Bunun da en büyük nedeni firmanın iPhone 4 desteği konusunu tamamen bitirmiş olması.

Donanımsal ve Yazılımsal Destek Yok!

Apple, iPhone 7’yi piyasaya sürmeden kısa süre önce resmi bir açıklama yaparak iPhone 4 ile ilgili desteğin tamamen sona ereceğini bildirmişti. Steve Jobs tarafından 2010 yılında tanıtılan ve Apple firmasının dönüm noktaları arasında gösterilen iPhone 4 modeli aradan geçen 6 yılın sonunda tarihteki yerini aldı.

iPhone 4 modeli Apple’ın çok önemli satış rakamları elde ettiği bir cihazdı. Her ne kadar sol elde tutulduğunda anten sorunu yaratıp şebeke olmasa da bu cihazdan birçok kullanıcı memnun kalmıştı. Sonrasında ücretsiz sinyal arttırıcı kılıflar dağıtılan cihazda sorun bir nebze de olsa giderilmişti. Satış konusunda firmayı çok rahatlatan cihaz, çıktığı döneme damga vurmayı başarmıştı.

Apple firması tarafından yapılan resmi açıklama sonucunda iPhone 4 cihazlarına donanımsal ya da yazılımsal bir destek artık sunulmayacak. Sadece Apple değil firmayla anlaşmalı olan diğer firmalar da cihazla ilgili hiçbir destek sunmayacak. 13 Eylül 2016 itibariyle iPhone 4 cihazında sorun yaşayan kullanıcılar bu sorununa herhangi bir firma çözümü talep edemiyor.

Tepkiler Oldu!

Teknoloji dünyasında ‘yeni eskiyi götürür’ şeklinde bir eğilim mevcut ancak bu herkes için geçerli değil. Önemli ücretler ödeyerek iPhone 4 alan ve yıllardır sorunsuz bir şekilde kullanan kişiler cihaza artık destek sunulmayacak olması nedeniyle tepkilerini dile getirdiler. iPhone 4 desteği sona erdi haberlerinin gündeme gelmesiyle firmaya çeşitli forum sayfalarından seslenen kullanıcılar yanlış olduğunu belirttiler.

iPhone 4 kullanıcıları cihazlarında yaşanan sorunlara resmi anlamda hiçbir destek alamayacak. Teknoloji dünyasında bazı tepkilere neden olan bu durum, Apple firması için normal sürecin işleyişi olarak açıklandı. Konuyla ilgili firma geri adım atmayarak, tepkilere rağmen kararını uygulamaya koydu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz