iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 Karşılaşması Devam Ediyor!

0
Samsung mu Iphone mu?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri olarak bilinen iPhone ve Samsung hız kesmeyen çalışmalarına devam ediyor. Piyasada yeni yeni görmeye başladığımız bir modele alışamadan yeni bir modelin sunulduğu akıllı telefon dünyasında son zamanların en akla takılan konusu iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 karşılaşması…

Renk Seçenekleri…

Göze çarpan detayları incelemeye başladığımızda iPhone 6 uzay grisi, altın sarısı ve gümüş renk tonlarında telefonlar sunuyor. Samsung Galaxy S6 ise mavi, altın, siyah ve beyaz renkleri ile beğeni topluyor.

 

Kapasiteler Farklı!

Akıllı telefonlarda aranan özelliklerden biri de kapasite oluyor. iPhone 6 16- 64 ve 128 GB’lık kapasite seçenekleri sunarken Samsung Galaxy S6 ise 32- 64 ve 128 GB’lık kapasite sunuyor.

s6

Enine, Boyuna, Ekranına Bakarsak…

iPhone 6 ekran boyutu olarak 4.7 inç olmasından dolayı 5.1 inç olan Samsung Galaxy S6 modelinden daha küçük ebatlara sahip. Bu özellikleri itibariyle ağırlıkları, ekran derinlikleri gibi değerler arasında da ufak farklılıklar göze çarpıyor.

Ekranlar ve Kameralar Çok Gelişmiş!

iPhone geliştirmiş olduğu retina ekran teknolojisi ile farkını ortaya koyuyor. Retina ekran birim başına düşen piksel sayısının artması ile insan gözü ile bakıldığında daha net bir ekran görmeyi sağlıyor. Samsung ise son zamanlarda ortaya çıkarmış olduğu AMOLED ekranlar ile led ışıklandırma sistemlerinde öne geçiyor. Şarjı daha az yiyen bu sistemde her zaman kaliteli bir görüntü yakalamak mümkün. Ayrıca Galaxy S6 Gorilla Glass özelliği ile kırılmaz cm teknolojisi de sunuyor.

s1

Kameralar açısından incelendiğinde iPhone 6 piksel olarak düşük özelliklere sahip. Samsung Galaxy S6 ise iPhone 6 modelinin aksine piksel açısından oldukça yüksek değerlere sahip. Samsung modelinde hızlı çekim özelliği de bulunuyor.

Ön kameralar incelendiğinde 1.2 megapiksel çekim gücüne sahip olan iPhone 6, Galaxy S6’ya fark atamıyor. 5.0 megapiksel çekim gücü olan Samsung S6 çift video çekim özelliğinin de olması ile birlikte oldukça işlevsel bir bütünlük kazanıyor.

Şarj Ömürleri Önemli!

Akıllı telefonlarda karşılaşılan durumlardan biri olan şarj ömrü iPhone 6 modelinde daha kullanışlı görünüyor. Samsung Galaxy S6 modelinin bataryası diğer modellere göre daha küçük olduğu için şarj ömrü de az oluyor. iPhone 6 modelinin şarj ömrü ise Galaxy S6 modeline göre yarı yarıya daha fazla.

s4

Fiyatlarda Önemli…

a

Samsung ve iPhone arasında süren karşılaşmada fiyat farkı kullanıcıları en fazla etkileyen özelliklerden biri oluyor. Bu bakımdan Apple marka iPhone 6 yüksek fiyatı ile dikkat çekiyor. Samsung Galaxy S6 ise iPhone 6’ya bakarak daha uygun.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz