Ana Sayfa / Teknoloji / iPhone Telefonların Şarj Süresini Nasıl Uzatabilirsiniz?

iPhone Telefonların Şarj Süresini Nasıl Uzatabilirsiniz?

Bugün hangi akıllı telefonu kullanırsanız kullanın, karşınıza çıkacak en önemli problem şarj ömrü sorunudur. Bu yazımızda iphone telefonum var ve telefonumun şarjı hemen bitiyor diyenler için iPhone telefonların şarj sürelerinin nasıl uzatabileceğini anlatacağız.

1- Ekran parlaklığını düşürün

Şarj ömrü için ilk çare olarak ekran parlaklığını düşürmeniz sizin için faydalı olacaktır. Bunun için ana ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın ardından karşınıza çıkan panelden parlaklık ayarını düşürün.

2- Otomatik parlaklığı da deneyin

Manuel olarak parlaklık ayarlarıyla uğraşmak istemiyorsanız, otomatik parlaklık özelliği sayesinde de batarya ömrünü ciddi oranda artırabilirsiniz. Bu özellikte çevre ışığını algılayarak en optimum ekran parlaklığını sağlar. Bu ayar için, Ayarlar > Görüntü & Parlaklık özelliğini tıklamanız yeterli olacaktır.

3- Bluetooth her zaman kapalı olmalı

Her ne kadar Bluetooth özelliği fazla bir güç tüketmese de, uzun vade de şarj ömrü için faydalı olacaktır. Bu ayar içinde ana ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın, Bluetooth simgesine tıklayarak kapatıp açabilirsiniz.

4- Arka plandaki uygulamaları kontrol edin

Eğer sizde IOS 10 sürümünü kullanıyorsanız çok şanslısınız çünkü hangi uygulamanızın ne kadar şarj tükettiğini son sürümle kontrol etme fırsatına sahipsiniz. Ayarlar > Genel > Kullanım > Batarya Kullanımı bölümünden uygulamalara göz atabilirsiniz. Bu sayede de arka planda çalışırken çok fazla enerji harcayan uygulamaları kapatabilirsiniz.

5- Anlık bildirimleri kapatın

Aktif olan uygulama bildirimlerinde, size her mesaj veya bildiri geldiğinde ekran ışığı yanmaktadır. Bu durumda ciddi bir güç tüketimine sebep olmaktadır. O yüzden çok fazla bildirim aldığınız uygulamaların bildirimlerini kapatın. Bu işlem için Ayarlar > Bildirimler özelliğine gidin ve “Bildirimleri Etkinleştir” bölümüne giriş yapabilirsiniz.

6- Hareketli Arka planları kapatın

Her ne kadar hareketli arka planlar göze hoş gelse de telefonda en çok güç tüketen uygulamalardandır. Sizde bataryadan tasarruf etmek için hareketli arka plan uygulamalarını kaptın. Ayarlar > Duvar Kağıdı menüsüne girerek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

7- GPS uygulamasını kapatın

GPS sık sık internet üzerinden konum bilgisi aldığı için çok fazla güç tüketmektedir. Bunun için Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’ne girerek GPS uygulamasını kapatabilirsiniz. ayrıca sürekli konum bilgisi alan GPS sadece güç tüketmekle kalmamakta aynı zamanda internet paketinizden de kota tüketmektedir.

Paylaş:

Benzer Yazı

Amazon hangi işlemlerden kar ediyor

Amazon Nasıl Bu Kadar Çok Para Kazanıyor? | Amazon’un Bilinmeyenleri!

Amazon, iş dünyasında uzun zamandır sıra dışı bir şey olarak bilinmektedir. Walmart cirosunu hesaplamaya çalışırken …

Soru Sor / Yorum Yap

avatar
  Subscribe  
Bildir