Lazer ile Dövme Silme İşlemi

0

Q switch Nd:Yag lazerleri ile yapılmakta olan lazerle dövme silme işlemi deri yüzeyine zarar vermeden çok kısa sürede yapılan bir işlemdir. Bu işlem sayesin de deri içindeki büyük parçalar halinde bulunan Epidermis tabakasının altındaki pigment açığa çıkan enerji ile çevredeki  dokulara  zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır.
Lazerle dövme silinmesi  işleminde uygulanan  seans sayısında kullanılan boyadan tutunda  uygulanan teknik ve  boya miktarı ve kullanılan lazer türüne göre seans sayısı değişmektedir. 2-12 seans arasında değişim gösteren lazerle dövme silme. çok renkli dövmelerde ise; seans sayısı uzayabilir.

dovme silme
Lazer ile dövme sildirme

LAZERLE DÖVME SİLME PROSEDÜRÜ
6 ile 8 hafta süren dövme silme işlemindeki seans aralıkları tedavi sona erdikten sonra, . 3-4 gün kadar uygulama yapılan bölgede kabuklanma, kızarıklık oluşabilir. Lazer ile dövme silme işlemi sonrasında güneş koruyucu kremleri kullanılması tavsiye edilmektedir.
LAZER İLE DÖVMENİN KISMİ OLARAK ÇIKARTILMASI
Lazer ile dövmenin kısmi olarak çıkartılma işlemi mümkündür. Dövmenin içinde istenilen yazı ya da simgenin silinebilmesi  ,için uygulanan lazer  ve teknikler bulunmaktadır.
LEZERLE DÖVME SİLME İŞLEMİNİN RİSKLERİ VAR MIDIR?

dovme silme
Q switch Nd:Yag Lazer ile dövme silme

Lazerle ile dövme silme tedavisinde  kalıcı bir lekelenme veya iz gibi sorunlar ile karşılaşma olasılığınız neredeyse yok denecek kadar azdır. Hastanın geçmiş öyküsünde hipermetrop skar keloid, gibi çekince meler varsa sorun yaşama olasılığınız yüksektir. Bu bağlamda  lazer ile dövme silme işlemi  öncesi ve sonrası uyulması gereken kurallara uyulmasını tavsiye ederiz.

Yorum Yap

  Subscribe  
Bildir