Nasıl Daha Uzun Görünürsünüz: 14 Moda Hilesi

0

Eğer boy probleminizin olduğuna inanıyor ve bu durumun sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız daha uzun görünme için ne yapılabilir sorunuza cevap bulmaya çalıştık. Makalemizde yazdığımız 14 moda hilesi ile daha uzun görünme yolları

Eğer minyon sanız, boyunuzun tarzınıza mani olduğuna inanabilirsiniz. Aldığınız her kıyafeti terziye götürüyorsunuzdur. Bilim dünyası kısa boylu insanlara birkaç santim ekleyene kadar en iyi arkadaşınız moda hileleri olacaktır. Daha uzun görünmek için gardırobunuzda yapacağınız 14 önemli değişiklik vardır. İşte bunlar:

1.İspanyol paça pantolonlar

Uygun bir genişliği olan ispanyol paça pantolonlar daha uzun bir bacak görüntüsü yaratır, özellikle de uzun topuklu ayakkabılarınızı kapatacak şekilde olursa. Buradaki püf noktası pantolonun bacaklarınızın üst kısmına sımsıkı oturması ve bel hizasının tam yerinde olması. Bluzunuzu da pantolonun içine sokarak daha uzun bir görünüm elde edersiniz.

İspanyol paça pantolon sizi uzun gösterir

2.Uzun eteklerden ümidi kesmeyin

Uzun etke giyinmek
Uzun etke giyinmek

Doğru bilinen yanlışlardan olan “kısa kadınlar uzun etek ve elbise giyemezler” görüşü çoktan yalanlandı. Hatta doğru kesimli bir uzun etek uzun görünmenizi sağlayabilir. Vücudunuzu düz bir çizgi gibi uzayacak olan katsız ve kalın parçasız etekler seçmelisiniz. Üzerinize de dar bir tişört ve deri ceketle kombini tamamlayabilirsiniz, ama topuklu ayakkabıları unutmayın.

3. Dekolteli topuklu ayakkabı seçin

Dekolte topuku ayakkabılar sizi uzun gösterecektir
Dekolte topuku ayakkabılar sizi uzun gösterecektir

Ayakkabı alışverişine çıktığınızda aklınızda bulunsun: Ayakkabıda dekolte otomatikman boyunuzu uzun gösterir. Şort, etek ya da elbise giyerken buna mutlaka dikkat edin. Ayaklarınızın üstü ne kadar çok görünürse o kadar işinize gelecektir. Hatta son nokta olarak cildinizin tonuna yakın renkte bir ayakkabı seçerek yokmuş gibi bile gösterebilirsiniz.

4. Şort giyecekseniz kısa giyin

Kısa şort uzun ve seksi görünmenin en güzel hilelerindendir
Kısa şort uzun ve seksi görünmenin en güzel hilelerinden dir.

Eğer minyonsanız elbise ve eteklerde ya çok uzun modelleri ya da süper minileri tercih etmelisiniz ki bacak boyunuz kesilmesin.Mini etekler daha fazla dekolte vererek boyunuzu uzun gösterir. Ama yine de aşırı açık giyinerek klasınızı kaybetmeyin hanımlar.

5. Tepe topuzu

Saçınızı oldukça tepeden ve volümlü bir topuz halinde toplarsanız hem daha uzun gözükeceksiniz hem de daha dik duruyormuş izlenimi vereceksiniz. Açık saçların flörtöz tavrından bir süreliğine vazgeçseniz yararınıza olacaktır.

Tek renk elbise ile uzun gorunun

6.Tek renk giyin

Renkleri daha uzun bir görüntü sağlamak için kullanmak doğru bir stratejidir. Dik bir çizgi görüntüsü vermeye yardımcı olur. Mesela en basit olarak, baştan aşağı simsiyah giymek hem daha ince hem daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Ancak kıyafetinizin vücudunuza tam oturduğundan ve iyi kalite olduğundan emin olmalısınız.

7. Yüksek beli sevin

Yüksek belli alt parçaların aşırı kötü kullanımlar yüzünden kötü bir şöhretleri var. Ancak doğru giyilirlerse gövdenizin bir kısmını da sanki bacak boyunuza ekleyen bir ilüzyon yaratacaktır. Ya tam oturan bluzlarla ya da hafif dekolte vereceğiniz kısa tişörtlerle kombinlemelisiniz.

8.Sivri burun giyin

Kimse sizden her gün gökdelen kadar uzun topuklu ayakkabılar giymenizi beklemiyor. Dolabınızda birkaç çift sivri burun ayakkabı tutarsanız yararını görürsünüz. Sivri burun ayakkabılar bacak boyunuzu oldukça uzun gösterecektir, hem de topuk boyu ne olursa olsun.

9. Dikine çizgilerden vazgeçmeyin

Bunun en bilinen taktik olmasının bir sebebi var: Dikine çizgiler uzun hatlar oluşturur ve bu şekilde olduğunuzdan uzun görünmeniz sağlanır. Bu senenin modasında da kendine yer bulan çizgiler sayesinde bütçenize göre her mağazada birkaç çeşit bulabilirsiniz.

10. Dev omuz çantanızdan kurtulun

Uzun boylu görünme yolları
Uzun boylu görünme yolları

Akseuarlarınızı kendi boyunuza uygun olarak seçmeniz oldukça yararınıza olacaktır. En önce o kocaman çantalardan kurtulmakla işe başlayın. Yanında minicik kalıyorsunuz ve boyunuz daha da kısa gözüküyor. Çok dikkat çekmeyecek minik çantalarla daha düzgün bir görüntü sağlarsınız.

11. Saçlarınızdan feragat edin

Upuzun saçlar kısa kadınları daha da aşağı çeker ve kısa saçlar da tam tersi etki yaratır. Küt kesim saçlar hem size daha tarz bir görüntü sunacak hem de boynunuzu ve omuzlarınızı açarak daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Maksimum güzelliğe erişmek için tam çene hizasından kesilmiş saçları tercih etmelisiniz. Oldukça elegant bir görüntü ortaya çıkacaktır.

12. İnce kemer seçin

Konu kemerler olunca, minyon kadınlar mutlaka ince kemerler seçmelidir. Belinizin yerini çok zarif bir şekilde çizerken hoş görüntü oluşur. Kalın kemerlerle vücudunuz ortadan ikiye bölünür, bu da daha kısa algılanmanıza yol açar.

13. Proporsiyona dikkat!

Minyon kadınlar için kıyafetlerin üzerlerine tam oturması her şeyden önemlidir. Bunun da sırrı iyi bir terziyle çalışmaktan geçer. Kısa pantolonlar mı tercih ediyorsunuz, bacak boyunuzu kesmeyecek şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Kapri türeci her şeyden kesinlikle uzak durmalısınız. Blazer ve deri ceketlerde tam belinizde bitmesi ve omuzlarınıza iyice oturması çok önemlidir. Bu tür ufak ayrıntılar sizi şık da gösterebilir, kısacık da.

14. V yaka dostunuz

V yakalı bluzlar ve tişörtler boynunuzu uzatarak size daha uzun görüntüsü verecektir. Alışverişlerinizde bunu mutlaka aklınızda tutmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz