Samsung S8 mi S7 mi Kıyaslaması | S8 Özellik ve İnceleme

0
Samsungs8 ve s7 kıyaslama
Samsung un son telefonu olan s8 modelini özellikleriyle birlikte inceliyoruz.

Samsung s8 İnceleme ve S7 Kıyaslaması

Merakla beklenen Samsung s8 ve Samsung s8 plus New York kendinde tanıtıldı. Samsung s8 özellikleri ise şu şekilde:

Ekran;

Öncelikle Galaxy s8 Plus’ta 6.2-inç ekran bulunmaktadır. Bu hususta 5.5-inç ekranı olan Galaxy s7 modelinden 0.7 inç farkla daha büyüktür. Eni ve boyunun genişlemesi, yeni çıkan modellerin serinin diğer modellerine göre çözünürlüklerinin daha fazla olacağını göstermektedir. Samsung’un şimdiye dek kullanmadığı OLED ekranlar, ilk kez yeni çıkan S8 ve s8 plus modellerinde kullanıldı.

Kamera;

Galaxy s7 modelinin arka kamerası 12 MP ve ön kamerası 5 MP’di. Galaxy s8 modelinin ise arka kamerası 12 MP ön kamerası 8 MP.

Hafıza Alanı;

Galaxy s7 32 ve 64 GB depolama alanı barındırmaktadır. Bununla birlikte 256 GB artırılabilir özelliği de mevcuttur. Galaxy s8 modelinde 64 GB depolama alanı ve 256 GB artırılabilir özelliği bulunmakta.

Güvenlik;

Her iki modelde de parmak izi okuyucu özelliği mevcuttur, lakin galaxy s8 modelinde s7’de olmayan iris tarayıcı özelliği bulunmaktadır.

İşletim Sistemi

Galaxy s7 android 6.0 marshmallow özelliğine sahipken, galaxy s8 android 7.0 nougat özelliğine sahiptir. Yalnızca buraya kadar olan özellikler, samsung s8 mi s7 mi sorusuna bir yanıt niteliği taşımaktadır. Yeni eklenen iris tanıma sensörü, yeni Galaxy modellerinde bulunan altı sensörden biri olacak. Bu sensörlerin tamamı; ortam ışığı, yakınlık, IR-LED verici, iris, alıcı ve ön kameradır.

Samsung S8 inceleme
Samsung S8 nasıl bir telefon

Sensörler ve Arka Kasa

Her iki yeni modelin arka kısmında da dört modül bulunmaktadır. Bunlar, kamera flashı, ana kamera, parmak izi tarayıcı ve kalp atış hızı sensörleridir. Aralarından en çok tartışmaya açık olan sensör ise kalp atış hızı sensörü olmuştur. Zira büyük bir çoğunluk, bu sensörün gereksiz olduğunu savunmaktadır.

Pil Kapasitesi

Bunların dışında galaxy s8 modelinde 3000 mAh, galaxy s8 plus modelinde ise 3500 mAh pil bulunmaktadır.

Renkler

İki model içinde 3 çeşit renk tasarlanmıştır. Bunlar; orkide grisi, altın sarısı ve koyu bir siyahtır.

Yonga Setleri

Yeni galaxy s8 modelleri, Samsung’un kişisel asistanı olan Bixby’e sahiplerdir. Bazı bölgelere göre satışa sunulan yonga setleri de değişkenlik gösterecektir. ABD, Japonca ve Çin gibi ülkelerde Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti olacakken, Avrupa ve Asya satışlarında Exynos 8895 yonga seti olacaktır.

Ram

Galaxy s8 modellerinde 4GB RAM bulunmaktadır. Samsung s8 nasıl, samsung s8 fiyat sorusuna binayen, nasıl olduğu yukarıda anlatılmıştır. Fiyatı ise aşağıdaki gibidir.

Samsung s8 ve s8 + Fiyatları Ne Kadar?

Samsung S8 fiyat
Samsung S8 fiyat ve performans incelmesi

Samsung s8 modelleri şu an için ülkemizde satışta değildir. Satışa sunulacağı tarih ise 28 Nisan’dır. Galaxy s8 modelinin fiyatı 4.399 TL olacakken, Galaxy s8 plus modelinin fiyatı 4.999 TL olarak belirlenmiştir.





CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz