Sanal Pos Nasıl Alınır ? | Şartları Nelerdir ?

0

Sanal Pos Almanın Şartları Nelerdir ?

Sanal pos başvurusu
Siteniz için sanal pos nasıl alınır şartları nelerdir ?

Sanal pos alabilmek için  sanal pos uygulaması hizmeti veren bankalara başvurmak gereklidir. Başvurularda bankalar genel olarak aynı koşulları öne sürse de bazen farklı isteklerde de bulunabiliyorlar. Öncelikle bankadan Vpos almak istiyorsanız e- ticaret sitenizin bazı kriterleri yerine getirmiş olması gereklidir. Bu şartlar şu şekildedir:

1 )  Şifreleme sistemi: Bankalar ilk olarak sitenizde bir şifreleme sistemi olmasını istiyorlar. Bu sistem SSL  sertifikasına sahip 128 bit şifreleme sistemi olmalıdır. Ödeme sayfalarınızda mutlaka bulunması gereken bu şifreleme sistemi yoksa bankalar başvurularınızda başka kriterlere bakmadan olumsuz yanıt vermektedir. Bu şifreleme sistemi ile müşteri bilgilerin korunması ve bankanın sorumluluk alanı dışına çıkarılması gerektiğinden mutlaka şifreleme sistemi kurmalısınız.

2 ) Ürün satışı: Sanal dolandırıcılığın nirvanaya ulaşmasından dolayı banklar sanal pos başvurusu yapan e – ticaret sitesinde satışı yapılan ürünlerin almasını ve site de teşhir edilmesini istiyor. Bu durum banka yetkililerince onaylanmadığında veya site de satışı yapılan ürün bulunmadığında olumsuz olarak karşınıza çıkacaktır. Bu olumsuz durumla karşılaşmamak için mutlaka sitenizde yüklenmiş ürün görseli ve bilgileri olmalıdır.

sanal pos
Sanal pos başvurusu nasıl yapılır ?

3 ) Sözleşmeler:  Bankalar müşterilerin üyelikleri sırasında yaptığınız sözleşmeleri incelemek ister. Müşteri sözleşmeleri sitenizin bir e ticaret sitesi olduğunu, müşterilere ürün sattığınızı ve kendinizi dolandırıcılıklara karşı korumanızı sağlayan belgelerdir. Müşteri sözleşmelerinde koyacağınız maddeler sizi ve sanal pos isteyeceğiniz bankanın haklarını koruyacak şekilde olmalıdır. Bu belgeler olmadan başvuru yapmamalı veya hemen sitenize ekleyerek başvuru yapmalısınız. Bu durumda olumlu sonuç çıkması çok yüksek bir ihtimaldir.

4 ) Başvuru: Sanal pos için başvuru yapmadan önce ssl şifreleme sistemi, ürün satışı, sözleşme eksikliğini giderdikten sonra yapmanız gereken  bankaya giderek e –  ticaret siteniz için sanal pos başvuru belgesini doldurmak ve başvuru yapmaktır. Yaptığınız başvurudan sonra eksik bir belge veya kriter yoksa olumlu olarak cevap verilecektir

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster