Üniversite Öğrencilerinin Tercih Ettiği Arkadaşlık Siteleri

0
ogrenci arkadaslik sitesi
Üniversiteli öğrenciler için arkadaşlık sitesi önerileri

Üniversiteliler Tarafından En Çok Tercih Edilen Siteler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyalleşme kavramı kabuk değiştirmeye başlamıştır. Önceki yıllarda sosyal hayat başta kafeler olmak üzere dışarıdaki mekanlarda gerçekleşirken günümüzde sanal ortam ilk sıraya çıkmıştır. Özellikle sosyal medya sayfaları bu noktada ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde milyonlarca aktif üyesi bulunan sosyal siteler gerek tanıdığınız gerekse de tanımak istediğiniz kişilerle iletişim imkanı sunmaktadır.

Üniversite Öğrencilerinin Sayfa Tercihlerini Neler Belirliyor ?

Ülkemizde üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler sosyal paylaşım sayfalarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Sadece üniversite öğrencilerine özel açılan sayfaların yanı sıra tüm sosyal paylaşım sayfaları tercih edilmektedir. Bu sayfaların tercihinde bazı kriterler ön plandadır.

Üniversite öğrencileri şu kriterlere göre sayfa tercihinde bulunmaktadır:

Kullanıcı Sayısı: Sosyal paylaşım platformlarının kullanıcı sayıları oldukça önemlidir. Üniversite öğrencileri bu tarz sayfalara üye olurken aktif kullanıcı sayısının çok olmasına dikkat etmektedir. Böylece hemen her saat iletişime geçebilme ve yapılan paylaşımları görme şansı elde edebilmektedirler.

Kullanım Kolaylığı: Sosyal paylaşım sayfaları arasında tercih yapılmasında kullanım kolaylığı konusu da etkilidir. Basit arayüze sahip olan ve gereksiz şekilde yönlendirme yapmayan sayfalar ön plana çıkmaktadır. Kolay üye olabilinen sayfalar da öğrencilerin tercihi olmaktadır.

Güvenilir Ortam: Sosyal paylaşım sayfaları için olmazsa olmaz konulardan biri güvenilir ortamdır. Düzeyli sohbet ortamının bulunması ve bu ortamı rahatsız eden kullanıcıların uzaklaştırılması oldukça önemli bir konudur.

Yeni bir oluşum Onlineogrenci.Com !!!

Ençok tercih edilen sosyal paylaşım siteleri
En iyi sosyal paylaşım sitesi

Üniversite öğrencileri tarafından son dönemlerde sıklıkla tercih edilen onlineogrenci.com sayfası üniversite öğrencileri için sosyalleşme imkanı sağlıyor. Facebook hesabınızı aktifleştirerek yada üyelik formunu doldurarak sayfaya üye olabilirsiniz. Üyelik işlemi basit birkaç adımdan oluşmaktadır ve fazla zamanınızı almayacaktır.Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan hemen sonra sisteme üye olan birçok kullanıcı ile tanışma ve sohbet etme şansı yakalayabiliyorsiniz.

Online Öğrenici platformunun ayrıca Android versiyonu da bulunmaktadır. Bu sayede her an her yerden internete girme ve buna bağlı olarak sosyalleşme imkanı bulunmaktadır. Sayfamızda bulunan linke tıklayarak online öğrenci uygulamasını Android işletim sistemine sahip cihazınıza indirebilir ve bu sayede hesabınızı internete bağlandığınız her yerden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Öğrencilerin Tercih Ettiği Diğer Sayfalar

ogrenci siteleri
Üniversite öğrencilerinin tercih ettiği sosyal paylaşım siteleri

Üniversite öğrencileri arasında bazı yaygın olan sayfalar bulunmaktadır. Bu alandaki kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte hizmet sunan sayfa sayısı da artış göstermiştir. Tercih yaparken dikkatli olunmasında fayda vardır. Elbette ki Facebook, Twitter gibi sayfalar ilk sıralarda yer almaktadır. Üniversite öğrencileri şu sosyal platformları da tercih etmektedir:

 • Online Öğrenci
 • Freelyshout
 • Peplr
 • Curbaa
 • Friendplans
 • Hocam
 • Takiplen
 • Esosyal
 • Oblogi
 • İnkiveta
 • Whispto
 • RTurk

Tüm bu sayfalara üye olunarak paylaşımlar yapılabilmekte ve yapılan paylaşımlar görülebilmektedir. Yine de üye olmadan önce sayfanın genel yapısına, güvenilirliğine, aktifliğine dikkat etmenizde büyük fayda vardır.

Üniversite öğrencilerinin derslerden bunaldıklarında başvurdukları sosyal paylaşım sayfaları gittikçe gelişmektedir. Bu konuda hizmet sunan tüm sayfaları inceleyebilir ve en uygun kararı verebilirsiniz.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster