YILLIK ARAÇ KİRALAMA

1
Yıllık araç kiralama hesaplaması
Yıllık araç kiralama hesaplaması

Yaşadığımız dünyadaki en önemli teknoloji ürünlerinden biri otomobillerdir şüphesiz. Aynı zamanda en önemli ihtiyaçlardan biridir. Bir araç sahibi olmak hayatla mücadelenize kolaylık sağlamanın yanında size prestij katar. Görünüşündeki ihtişam, kullanımdaki konfor ve sahip olmanın verdiği duygu gücü simgeler.

Sürekli yenilenen modelleri takip etmek bunlara ayak uydurmak zordur. Renkleri, motorları, aksesuarları derken yüzlerce çeşit vardır ulaşabileceğiniz. Ancak sahip olmak tabii ki belli bedeller gerektirir. İstediğiniz araca satın alarak sahip olabilirsiniz veya yıllık araç kiralama yöntemi ile edinebilirsiniz.

Gönlünüzden geçen marka ve modeli almak dışında, kullanım maliyetini bilmek ve satmak istediğinizde edeceği değeri hesaplamak, karlı bir alışverişte sizin için önemli birer detaydır. Öncelikle cebinizden çıkacak olan tek para beğendiğiniz modelin bedeli olan para değildir.

İlk alımda plaka tescilini, kullanım esnasında kasko, sigorta, vergiler, bakım ve onarım masraflarını bilmeniz ve karşılamanız gerekmektedir. Bir gün mutlaka bindiğiniz aracı satmak isteyeceksiniz. Daha yeni modeller çıktıkça, arabanız yıprandıkça bir yenisi ile değiştirmek kaçınılmaz olacak. Bu durumda aracınızın ikinci el değerini belirleyen kriterler karşınıza çıkacak.

Temiz kullanımız, aracın hasar durumu, boya durumu, sigara içilip içilmediği bile irdelenecek ve bunlara göre aracınıza bir değer belirlenecektir. O değer üzerinden satışını yapabilir ve aracınızı yenileyebilirsiniz. Eğer yıllık araç kiralama yöntemi ile bir araç sahibi olduysanız, bütün bu bahsedilenler sizi ilgilendiren durumlar değildir. Kiraladığınız araç için sigorta, kasko ve bakım onarım masrafı ödemezsiniz. Sözleşme süreniz sona erdiğinde dileğiniz model araçla değişim yapabilirsiniz.

Araç sahibi olmadan önce hangi sistemin sizin için daha uygun olduğunu mutlaka değerlendirmelisiniz. Kiralama hizmeti veren şirketler bu hesabı yapmanızda size yardımcı olacaktır.

Araç kiralamak mı yoksa satın almak mı daha mantıklıdır? Öğrenmek için tıklayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz