Bacak Boyunu Uzun Göstermenin 9 Yolu!

0

Kusursuz bir vücut ve istenilen ölçülere sahip olmak bütün kadınların hayallerindendir. Fazlalıkların saklanması, boyun istenilen uzunlukta olması gibi pek çok isteğin olması ise kimi zaman mümkün olmayabilir. İşte böyle durumlarda kıyafetleri doğru seçilmesi sizi istediğiniz ölçülerde olmasa da bu ölçülere yakın olmanızı sağlayacaktır. Özellikle boyunuzun olduğundan uzun görünmesini istiyorsanız bacak boyunu uzun göstermek için kıyafet seçimlerinde şunlara dikkat etmeniz gerekir:

İspanyol Paça Pantolonlar Deneyin!

Bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacak olan pantolonlardan en önemlisi İspanyol paçalardır. Pantolonlarınızın paçaları ne kadar dar olursa bacak boyunuz da o kadar kısa görünecektir.

Ayrıca bol paça pantolonlarınızı biraz bol almanızda kilolarınızı gizleyecek ve daha zarif görünmenizi sağlayacaktır.

1

Topuklu Ayakkabı Her Zaman Uzatır!

Bacak boyunu uzun gösterme yolları içerisinde tercih edeceğiniz topuklu ayakkabılar sizin boyunuzu olduğundan uzun gösterdiği gibi bacaklarınızı daha da belirgin edecektir. Eğer kalın topuklar tercih ederseniz bacaklarınızda dolgun görünecektir. İnce topuklu ayakkabılar ise kilolu olan bacağınızın ince görünmesini sağlayacaktır.

2

Yüksek Bel Modasına Uyun!

Bacaklarınızın uzun görünmesini ve basenlerinizin de dolgun durmasını istiyorsanız tercihiniz mutlaka yüksek bel pantolonlar olmalı. Boyunuzu uzun gösteren bu pantolonlar kalça kısmınızın daha dolgun durmasını sağladığı için vücudunuzu daha orantılı bir hale getirecektir.

3

Crop Seçenekler İle Uzun Bacaklar!

Son zamanların gözdesi olan crop tops modasından esinlenerek kısa ceketler, kısa gömlekler ya da kısa kazaklar giyerek bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz. Ayrıca karın bölgenizde fazlalıklarınız varsa bu model daha zarif durmanızı sağlayacaktır.

4

Tek Renk Kuralını Bozmayın!

Baştan ayağa kadar tek renkten oluşmuş kıyafetler tercih etmeniz hem boyunuzu uzun gösterecek hem de vücudunuzdaki orantısızlıkları ortadan kaldıracaktır. Uzun tek renk bir elbise seçmeniz bacaklarınızı uzun göstermenin en basit yollarından biri.

5

Minilere Merhaba Deyin!

Bacak boyunu uzun göstermek için seçeceğiniz kıyafetlerden biri de mini şortlar ve mini eteklerdir. Daha kısa kıyafetler daha uzun bacaklar demek değildir. Ancak bacaklarınızda fazlalıklar yoksa ve topuklu ayakkabı kullanmayı sevmiyorsanız minilerden yararlanabilirsiniz.

6

Çizgilere Yön Verin!

Uzun ve dikey yönde olan çizgilerle hazırlanmış olan pantolonlar, etekler ve elbiseler sizi hem daha zayıf hem de daha uzun gösterecektir. Ancak bu çizgileri kullanırken araya farklı renk tonlarında sade parçalarda eklemelisiniz.

7

Kalem Elbise ve Etekler Harika!

Bacaklarınızı uzun gösterecek detaylardan biri de kalem etekler ve kalem elbiseler. Eğer bacaklarınız kadar vücudunuzun diğer hatlarına da güveniyorsanız mutlaka bir kalem kıyafet denemelisiniz. Ayağınıza ister topuklu giyin daha uzun görünün isterseniz topuksuz bir ayakkabı seçin rahat olun. Her iki durumda da boyunuz uzun görünecektir.

8

Nude ve Stiletto Uygarlığı!

Topuklu ayakkabı seçimlerinde daha uzun görünmek istiyorsanız nude renk modeller tercih edebilirsiniz. Ayrıca stilettolar sizi olduğunuzdan daha uzun ve daha zarif gösterecektir.

9

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster