Ana Sayfa / İşsizlik Maaşı Hesaplama

2017 İşsizlik Maaşı Hesaplama Programı


Son 4 Ay, Aylık bürüt maaşınızı giriniz


Son 3 yılda toplam kaç gün çalıştınız ?Son 120 gün kesintisiz çalıştınız mı ?İşten çıkış kodunuzu seçiniz


Not: Hesaplama ve işsizlik maaşı ile ilgili sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden çekinmeden sorabilir ve ayrıca işsizlik maaşı hakkında detaylı bilgiler içeren işsizlik maaşı şartları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İşsizlik Maaşı Hesaplama

2017 işsizlik Maaşı Hesaplama Programı Nasıl kullanılır ?

İş yerinizden memnun değilsiniz veya işyerinizden ayrılmak için bazı nedenleriniz var. İş yerimden ayrıldıktan sonra İşsizlik maaşına başvurursam işsizlik maaşı alabilir miyim ? İşsizlik maaşına başvuru süresi kaç gündür veya alacağım işsizlik maaşını hesaplayabileceğim bir program var mıdır? Bunun gibi sorularınızın cevabı için size bu sayfadan yardımcı olmaya çalışacağız. Yukarıda güncel verileri kullanarak işsizlik maaşı hesaplama programı oluşturduk, bu program ile işsizlik maaşına hak kazanıp kazanamayacağınızı eğer hak kazandıysanız ne kadar süreyle ve ne kadar maaş alacağınızı hesaplayan başarılı bir program hazırladık. Programın kullanımı ile ilgili incelileri aşağıda başlıklar altında yazdık dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

issizlik maasi sartlari ve hesaplamasi
2016 İşsizlik maaşı hesaplama programı

Son 4 ay ödenen pirim miktarı kısmı nasıl doldurulmalıdır ?

Aşağıdaki resim herkesin E-Devlet’ in sitesine girip hizmet dökümünü alabileceği hizmet dökümünü göstermektedir. Sizde E-devlet’e girip aşağıdaki gibi hizmet dökümünüzü çıkarabilirsiniz. E-devlet ten aldığınız bu hizmet dökümünden on 3 yılda ödenen prim miktarınızı, son 120 gün kesintisiz çalışıp çalışmadığınızı ve işsizlik maaşı hesaplama programımızda kullanacağınız son 4 ayın prim miktarını buradan öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte mavi olarak yazılan 1,2,3 ve 4. aydaki priminizi yukardaki programımızda belirtilen yere girerek daha doğru bir hesaplama yapmış olacaksınız.

issizlik maasi hesaplama
Bu tablo E-Devlet’e giriş yapılarak 4 A hizmet dökümü bölümünden alınmıştır.

Resimdeki harfler;

A. Kişinin işten çıkış tarihini; Kişinin işten çıkış tarihini belirtir.

B. Kişinin priminin neden eksik yattığının kod değeri; Kişinin ay içerisinde devamsızlık yapması rapor alması veya ücretsiz izin alması gibi durumlarda primi işveren tarafından ödenmez. Ödenmeyen bu günlerin nedenleri sayısal kodlarla belirtilir.

C. Son ay ödenen prim miktarını

D. Eksik günde ödenen prim miktarını ifade eder.

Önemli: Eksik gün nedeniniz Ücretsiz izin, Sağlık durumu gibi nedenlerle olmalıdır aksi taktirde  son 120 gününüz bozulur ve işsizlik maaşı alamazsınız.

Önemli: SGK hizmet dökümü bize bürüt maaşı verir ve biz programımıza hizmed dökümündeki bürüt maaşımızı yazmamız gerekir.

Son 3 yıldaki çalışma süreniz ne anlama gelir ?

Son 3 yıldaki toplam pirim süreniz işsizlik maaşını kaç ay almaya hakkazandığınızda kullanılır. Bu süre

600 günden az ise işsizlik maaşı alamazsınız !

600 – 899   gün arasındaysa 6 Ay

900 – 1079  gün arasındaysa 8 Ay

1080 gün ise 10 ay işsizlik maaşı alırsınız

Son 120 gün kesintisiz çalışma şartı ne anlama gelir ?

İşsizlik maaşı hesaplanırken işten ayrılma tarihinden itibaren son 4 ay yani120 gün kesintisiz çalışma şartı aranır. Eğer son 4 ay kesintisiz çalıştıysanız işsizlik maaşı almaya hakkazınırsınız. Son 120 çalışmanın bazı istisnai durumları vardır. Bunlardan biri sağlık raporu dur. Son 120 gün içerisinde raporlu güçirdiğiniz eksik günler varsa raporlu olduğunuz günler işsizlik maaşıalmanız için engel olmaz bu durumda diğer şartlarınız da uyuyorsa işsizlik maaşı almaya hakkazanırsınız.

İşten çıkış kodu ne anlama gelir ?

İşten çıkış kodu sizin bir işyerilden ayrılırken işverenini tarafından SGK ya ne sebeple işten ayrıldığınızı bildiren koddur. Yaklaşık 30 adet çıkış kodu bulunmaktadır. Bu kodların bazılarında örneğn evlilik nedeniyle işten ayrılma durumunda diğer tüm koşulları sağlasanızda işsizlik maaşı alamazsınız. İşsizlik maaşı hesap tablomuzda hangi kodlarda işsizlik maaşı alacağınız işlenmiş bulunmaktadır.

İşsizlik Maaşı Başvuru süresi kaç gün dür ?

İşsizlik maaşı için başvuru süresi işten çıkışınız verdiği tarih itibari ile 1 ay yani 30 gün dür. İşten ayrıldıktan sonraki 1 aylık süre içerisinde işsizlik maaşına başvurmanız gerekmektedir. Başvuru süresini geçirirseniz 1 aylık süreyi geçirdiğiniz her gün toplamda kazandığınız işsizlik maaşınızın süresinden düşülür.Örneklersek;

6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanmışsınız ve siz işten ayrıldıktan 45 gün sonra işsizlik maaşına başvuru yaparsanız, bu durumda 15 gün geç başvuruda bulunduğunuz için 6 Ay değil 5 ay 15 gün gün işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.

İşsizlik maaşı ve programla ilgili kafanıza takılan soruları sayfanın sonundaki veya işsizlik maaşı şartları makalemzin altındaki yorum bölümünden bize çekinmeden sorabilirsiniz.

123 Yorumlar

 1. Issizlik maasi alcam ay sonu eger ise girerse ay sonuna kadar issizligi alabiliyommu

  • Merhaba Busra
   İşsizlik maaşın işe başladığın günden itibaren kesilir. Örneğin işsizlik maaşı alırken Mayıs 19 da yeni bir işe girişin yapıldıysa 19 günlük maaş alırsın. Bu 19 günlük maaşın Mayıs sonunda hesabına aktarılır

  • Merhaba 15 06 2001 den berı sıgortalı calıstıgım işyerımde patron iş yerini kapatacagını söyledı bizi devamlı iflas vericem diye korkutu bunun sonucundada myvesini aldı benden 35 bın tl tazmınatım vardı belkı daha fazla bılmıyorum bu benım hesabım tam 15 senem gectı ve bunun 13 senesını asgari ücretten yatırmış biz abi kardeşiz dedi maas bordrolarını sekreter toptan getirip imzalatıyodu bizde güvendik son 2 seneye kadar 170 ı aradım geldıler mufettısler maasımı tam soledım 1500 tl alıodum brutum 2000 den yatmaya basladı daha sonra 25 bıne fıt ol sana ıssızlık maasıda baglarız senıde sıgortasız 10 ay calıstırırım dedı cok zor durumda oldugum ıcın kabul ettım ve patronum iş yerini bize devretmişken kalkıp baskasına daha yuksek fıyata verdıgını acıkladı sok olduk arkadasımın tazmınatını hepsını odedı bende kalan 10 bını ıstedım bana sen ımzayı attın benden bısey alamzsın dedı sorum net olarak su bu sütü bozuk insana dava acsam ne elde edebilirim kazancım kaybım ne olur bankaya sadece 15 bınlırasını yatırdı diğeri elden dava acarsam benı sıgortasız calıstırdgı ıcın ceza yermı ayrıca bende ıssızlık maası aldıgım halde yanında calısmaya devam etıgım ıcın ceza yermıyım ayrıca tam 13 senedır asgarı ucretten gösterdiği için ve su anda aynı iş uzerinden fırma ısmı değişik yıne faalıyette olan dukkanı var yardımcı olursanız cok sevınırım

 2. Merhaba ben bir iş yerinde çalışıyorum 3 buçuk ay oldu şimdi onlar beni cikarsalar maaş alirmiyim benm primim var daha önceden

  • Son 4 ayınız da sigortanızın kesintisiz olarak ödenmiş olması gerekir. 3,5 ay önce eski işyerinizden ayrılır ayrılmaz şu an ki işyerinize giriş yaptıysanız ( iki işyeri arasında boşluk olmadan çalıştıysanız ) son 120 gün şartınızı sağlamış olursunuz. Ama arada boşluk varsa 3,5 ay yeterli olmayacak ve ne yazıkki işsizlik maaşı alamayacaksınız.

 3. Merhaba
  600 gün dolumu yıl bazında mı hesaplanıyor yoksa bugünden 3 yıl öncesi olarak mı
  yani ; bugün için dersek 27.05.2013 ten bu yana 600 gün olması mı gerekli

  • Evet Onur Bu günden geriye doğru 3 yıl öncesine gidip o tarihler arasında sigortalı olarak çalıştığın günleri saymalısın. Geriye doğru 3 yılın toplam sigortalılık süresi 600 ve üstüyse prim ödeme şartını taşımış oluyorsun.

 4. Merhabalar maaş hakkı için gereken iki iş arasında ki giriş çıkış süresi en çok ne olmalıdır.

  • Bu şart son 120 gün için dikate alınmalıdır. 120 gün şartında arada 1 gün dahi boşluk olmaması gerekir. Örneğin 10 unda işten ayrıldıysanız yeni işe girişiniz 10 unda yada 11’inde olmalı.

 5. unıversıte okumayı dusunuyorum ısyerımden ısıme son verılmesını talep edıp onlar tarafından cıkarılarak yanı ıssızlık maası alabılecek sekılde okula baslasam ıssızlık maasını almama engel bır durum varmıdır tesekkurler

 6. Merhaba Hakan;
  İşsizlik maaşının alınmasına yada durdurulmasına engel olunan şey kişinin gelir getirici bir işte çalışmasıdır. Okuman işsizlik maaşına engel değildir. Okurken işsizlik maaşı alabilirsin.

 7. Mrb ben işten özel nedenlerden(doğum yaptım ve bebeğime bakacak kimse olmadigindan) dolayı çıkmak zorunda kaldım.prim günüm çalışma günüm hepsi tam bu durumda işsizlik maaşı alabiliyor muyum.teşekkür ederim

 8. Merhaba;
  Doğum nedeniyle işi burakırsanız işsizlik maaşı alamıyorsunuz. Ama eğer yarım gün çalışmanız mümkünde devlet maaşınızın diğer yarısını (en fazla asgari ücret kadar kadarını) karşılıyor. Yarım çalışma ödeneği ile ilgili yazımızı okumak için için tıklayın

 9. MERHABA 30 HAZİRANDA ÇALIŞTIĞIM İŞ YERİNDE ANLAŞMALI OLARAK ÇIKARILICAM TÜM ŞARTLARI DOLDURUYORUM VE 8 AYLIK İŞSİZLİK MAAŞINI ALMAYA HAK KAZANIYORUM. BU İŞYERİMDEN ÇIKINCA BAŞKA BİRİŞE BAŞLIYICAM O İŞ YERİ BENİ İŞ KUR STAJERİ OLARAK ALICAK BU DURUMDA HEM İŞSİZLİK MAAŞI HEMDE STAJER MAAŞI ALABİLİYORMUYUM YOKSA İŞSİZLİK MAAŞIM KESİLİR Mİ ?

  • Merhaba Çağatay bahsettiğin kurs programının adı muhtemelen işbaşı eğitim programı. İşsizlik maaşı alırken programa katılmak istiyorum işsizlik maaşım kesilir mi diye soruyorsun. Hayır her iki maaşı da almaya devam edersin işbaşı eğitim programına katıldığın için işsizlik maaşın durdurulmaz. İşbaşı eğitim programı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın

 10. Merhaba son 6 ay ücretsiz izin kullandim izin bitiminde zorunlu nedenlerden dolayi isten ciktigimda işsizlik maasi alabiliyormuyum

 11. Yukarda bulunan maaş hesaplama programımızda ” İşten çıkış kodunuzu seçin” sekmesinde 23. kod olan ”işçi tarafından zorunlu nedenlerle fesih” maddesi ile işten ayrılırsanız işsizlik maaşı almaya hak kazanacağınız görünüyor. Evet bu kodla işten ayrılırsanız işsizlik maaşı lavilirsiniz.

 12. Merhaba ayın 30 işten kendi isteğimle çıktım ayın 1 de başka bir işyerinde çalışmaya başladım 1 ay sonra ordan işveren tarafınfan işten çıkartuldım son 3 yılda 800 gün var iki işyeri arasında boşluk olmadan 120 günü dolduruyorum issizlik maaşı alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim.

 13. merhaba, eşimin 2 yıldır başka bir ilde çalışması nediyle , işten ayrılmam gerekiyor , şuanki işyerimde 6 aydır çalışıyorum , eşimin yanına gideceğim ve çocuğumun okul kaydının eşimin çalıştığı il de yapılmasından dolayı çıkış talep etsem , işsizlik maaşı alabilirmiyim ? yine şirketi beni çıkarması mı gerekli ?

 14. Görünürde almaman için bir engel yoktur. Söylediğin gibiyse şartları uyuyor budurumda işsizlik maaşı alırsın.

 15. Merhaba;
  İşsizlik maaşı hesaplama programımızı incelediyseniz 23. Kod olan ” işçi tarafından zorunlu nedenlerle fesih” maddesi vardır. Eğer işvereniniz sizi bu kod ile işten çıkarırsa işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 16. Merhaba
  Son çalıştığım işyerinde 3 yil 13 gün çalışmaktayim. Son 1 yıldır da tedavi gördüğüm için raporlu idim. Bu sure boyunca da sigortam ödendi. Raporum bitip is başı verildiginde sirketimde çalıştığım santiyedeki inşaat bittiği için işime son verileceği söylendi.
  Üzerime icra olduğu için sirketim tarafından tazminatımi elden almam gerekiyor fakat elden alırsam işsizlik maaşı alamayacağım belirtildi. Benim hem tazminatımı elden alıp hem issizlik sigortası alabilmem için ne yapmam gerekiyor acaba
  Bu tazminat bebegimiz olacağı ve hasta olduğum için benim için önemli issizlik sigortasi da ayni şekilde. Konu hakkinda bilgilerinizi rica ederim

  • Merhaba Kerim;
   İşkur sisin işsizlik maaşı başvuru değerlendirmenizi yaparken kıdem yada ihbar tazminatı alıp almadığınıza bakmaz. İŞKUR un baktığı 3 şart vardır.
   1. si Son 3 yılda 600 gün prim
   2. si Son 120 Gün kesintisiz çalışman(raporlu olmak bu şartı bozmaz)
   3. sü İşvereninizin SGK ya sizin çıkış nedeninizi bildirdiği kod.
   Sizin 3. madde ile ilgili bir tereddüdünüz var ama dediğim gibi İŞKUR başvurunuzu değerlendirirken çıkış kodunuzu dikkate alır. Eğer işvereniniz işsizlik maaşı hesaplama programımız içindeki ”İşten Çıkış Kodunuzu Seçin” sekmesindeki uygun kodlardan biriyle işinize son verirse işsizlik maaşı almanızda bir engel olmaz.

  • Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
   Çalışırken maaşımın 1/4 i icradan dolayı kesiliyordu. Tazminatımı alırken sorun yaşar mıyım acaba tazminatimi alirken de 1/4 ü kesilir mi acaba

  • Eğer icra tarafından farkedilirse. Kıdem tazminatınız da icraya düşecektir.

  • Şirketime icra yazısı gelmiş
   Şirketim de bu yazidan dolayı tazminatimdan icra kadar kısmını icraya ödemek durumunda olduklarını belirttiler şimdi şirketim bana hem tazminatımi odeyip hem de sgk dan issizlik maaşımi alacak sekilde çıkışımı yapmasi mümkün değil midir acaba

  • Bunu işvereninizle görüşmelisiniz çıkışınızı kendi istediği koddan verebilir.

 17. Merhaba, Ben 2014 yılında işsizlik maaşı aldım.
  Tekrar 600 günüm dolmak üzere ve 565 gündür aynı işyerinde çalışıyorum. İşten çıktığım takdirde 2. Kez işsizlik maaşı alabilir miyim ?
  Teşekkürler ..

  • Merhaba elif;
   Bir önce aldığın işsizlik maaşını almaya başladığın tarihten kadar ki son 3 yılda 600 gün primin oluştuysa ve diğer şartların da tutuyorsa alabilirsin.

 18. Merhaba;işsizlik maasindan yararlanmak istiyorum bunun için muhasebeciden evraklari cikartmasini istedim benim bunun icin imza atmam gerekiyor mu

 19. Nezahat Hanım Merhaba;
  işsizlik maaşına başvuru yapabilmeniz için İŞKUR’a kimliğinizle giderek yada internet üzerinden iskur.gov.tr adresine giriş yaparak yapabilirsiniz. İşsizlik maaşı başvurunuz için sizden herhangi bir evrak istenmez.

 20. Merhaba 3 yıl öncesi derken 2016 2015 2014 olmaması mi gerekiyor eğer 2014 de askerlik görevimi var ise 2013 buna dahil oluyor mu?

 21. Bulunduğun tarihten itibaren geriye doğru 3 yıl gitmeli ve bu süre içinde en az 600 gün sigortalı olup olmadığına bakmalısın. Askerlikten dolayı yıl atlama olmaz

 22. Merhaba sigortalı iken devlete atama gerçekleştiği takdirde kıdem ve ihbar tazminatı alınır mı? Tercih öncesinde çıkartılırsam/çıkarsam işsizlik maaşı alabilir miyim?

  • İhbar ve kıdem tazminatı şartlarını taşıyorsanız bu sizin hakkınızdır ve alırsınız. Kamu kurumuna atanmanız bunları almanıza engel değildir. İşten kendi isteğinizle istifa ederek ayrılırsanız işsizlik maaşı kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı gibi haklarınızı alamazsınız. İşveren tarafından çıkarılır yada hesaplama aracımızdaki uygun olan kodlardan biriyle çıkarılmanız durumunda ise şartlarınız da bunları almaya uygunsa tümünü alabilirsiniz

 23. Merhaba,
  3 yıldır aynı şirkette çalışıyorum. İşsizlik maaşı şartlarından, kesintisiz son 120 gün şartını sağlıyorum. Son 3 yılda en az 600 gün şartı na kafam takıldı. 3 yıl Pirim ödenmiş yalnız 4a hizmet dökülmüne baktığımda her yılın sonunda işten çıkarılmışım ve yılbaşında da işe tekrar girilmiş gözüküyor ama son yıl 31.12.2015 çıkış yapılmış, 11.01.2016 tekrar giriş yapılmış. Bu durumlar işsizlik maaşı almama engel olur mu? Bi diğer sorum işveren işçiye maaşını vermiyorsa (bu işten çıkış kodunda hangi kod) bu nedenle işçi kendi işten çıkılması durumu işsizlik maaşı alabilir mi? Teşekkürler

 24. Son 120 günde boşluk olmaması koşuluyla 3 yıl içinde giriş çıkış yapılması işsizlik maaşını almanıza engel değildir. İşveren belli bir süre işçinin maaşını ödemeiyor veya eksik ödüyorsa kişi noter ile işverene ihtar çekerek işi burakmalıdır. Bunun bir kodu yoktur değerlendirmeyi İŞKUR sizin notere çektiğiniz ihtar’a göre yapar.

 25. selam 20.01.2016 işten çıkarıldım 02.02.2016 başvurum onaylandı 6 ay para alıcam ama aldığım para 532 tl zam yapıldı denildi ama düşük değil mi nasıl itiraz edebilirim, en düşük yani 680 tl olucaktı

 26. Daha önce aldığın bir maaşın var ve onun devamını alıyorsan eski maaş üzerinden işsizlik maaşı alırsın. Daha önce almadım diyorsan maaş hesaplaması yapışırken son 4 ay işverenin sigortaya ödediği primin ortalaması alınarak maaşın hesaplanır. Asgari ücretle çalışıyorsan çalıştığın sürenin yarısı 2015 yılı içerinde kaldığı için bu kısmı 2015 maaşına göre değerlendirilir bu nedenle düşük almış ta olabilirsin.

 27. Merhaba,
  2015 Mart ayında askerlik sebebiyle işten ayrıldım. Verilen bilgilere göre terhis olduktan sonra başvursam bile işkur başvurusu kabul edilir bilgisi verildi ve buna istinaden terhis 2016 nisan ayında terhis oldum ve başvuru yaptım. sitede onaya girmiş ibaresi varken mesajda hak kazanamadınız diyor. bunun sebebi nedir ? askere gitmeden önce aynı şirkette son 3 yılda 972 gün primim mevcuttur.

  • Sitede gördüğün onaya girmiş’ in anlamı işlemin İŞKUR tarafından değerlendirilebilecek durumda olduğu anlamına gelir. Asker dönüşü işsizlik maaşı alabilmeniz için. İşten çıkış kodu 12 yane askerlik nedeni ile ayrılış olmalıdır. Bunun yanında Askere gitmeden önce son 120 gün kesintisiz çalışmalı ve son 3 yılda 600 gün priminizin de olması gerekir. Peki işveren sizin 12 çıkış koduyla işten çıkarmamışsa ne yapabilirsiniz ? Bu durumda işinizden ayrılırken işverene verdiğiniz askerlik nedeniyle ayrıldığınızı bildiren dilekçeyi İŞKURA ibraz etmelisiniz. İşkur bu dilekçeyi kabul ederse işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 28. İşveren çalıstıgım subemi degistiriyor.işden ayrılırsam işsizlik maaşı alabilirmiyim

 29. Merhabalar ben 2015 mart ayında işi sağlık sorunlarım yüzünden bırakmak zorunda kaldım boynumda fıtık ve distoni has çıktı dr mesleğini bırakman gerekiyor dedi tekstil olduğu için bende 3600 den bıraktım işi kıdemi aldım ama işsizliğimi vermediler şu an tedavi gördüğüm için çalışmıyorum
  Şu anda işsizlik alabilirmiyim

 30. merhabalar, 15 temmuzda işten çıkarılacağım. son 3 yılda 600 gün ve son 120 gün prim ödenmesi şartlarını karşılıyorum ancak 28 temmuzda yurt dışına çıkacağım. İşsizlik maaşım bu süre içinde sonuçlanır mı? Ay sonunu beklemeden paramı alabilir miyim? yurt dışına çıktıktan sonra maaşımı erteleyebilir miyim? teşekkürler.

  • Merhaba ensar;
   İşsizlik maaşı alan kişilerin yurt dışına çıkmaları durumunda işsizlik maaşları kesilir. Yurt dışın da geçirdiğiniz süre boyunca size maaş ödemesi yapılmaz bunu yurd dışına çıkmadan önce kuruma bir dilekçeyle iletmelisiniz. Temmuz 28 de yurdışına çıkacağınız için bu tarihe kadar ki maaşınızı Temmuzun sonunda PTT den alabilirsiniz. Yanlız PTT ye aktarılan para adınıza yattığı için bir başkası paranızı çekemeyecektir.
   Yurt dışından döndüğünüzde halen işsizseniz kuruma yeniden başvuru yapıp işsizlik maaşınızı kaldığı yerden alabilirsiniz.

 31. merhaba eşim 7 yıldır aynı yerde çalışıyor şimdi hamile doğum raporu alıcak 16 hafta raporu bittikten sonra iş veren tarafından çıkış gösterilip ayrılıcak raporlu olduğu için pirimi ödenmiyor sanırım işsizlik maaşı hak kazanırmı

 32. Merhaba
  2013 eylül ayının sonunda iş çıkışım yapıldı. O zaman ki şartlarda 800 tl ve 8 ay hak kazandım ve 2 ay gibi bir süre işsizlik maaşı aldım. Ancak 06/12/2013 aralık başında tekrar işe başladım 30/04/2016 iş bitimi nedeni ile çıkışımız verildi. Başka bir işyerine başladım 10/05/2016 tarihi itibari ile başka bir yere başladım ordaki şantiyenin de kapanmasından dolayı çıkışımız verildi 30/06/2016 olarak. Bu durumda nasıl bir hak kazanıyorum. Saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

 33. Ali Merhaba;
  İşsizlik maaşı alma şartlarından biri son 120 gün kesintisiz çalışmaktır. Fakat verdiğin son 4 ay da arada boşluk olduğu görünüyor eğer durumun bu şekildeyse şu anki işsizlik maaşı yasası ile maaş alamazsın. Fakat tüm okurlarımıza dediğim gibi siz yinede başvurunuzu yapın.

 34. Merhaba; Raporlu olduğunuz günler son 120 gün kesintisiz çalışma şartınız bozmaz. Eğer eşinizin diğer şartları da uygunsa işsizlik maşı alabilir bu arada doğum yapan bayanlar için YARIM ÇALIŞMA ÖDENEĞİ adı altında yeni bir düzenleme getirildi bu konuda bili almak istiyorsanız buraya tıklayın.

  • merhab son 16 hafta raporlu olması nedeni ile sigorta primi yatmıycak asgari ücret üzerinden maaş almak ta ne kadar işsizlik maaşı bağlanır teşekkürler..

  • Son aylarda raporluysanız geriye doğru gidip raporlu olmadığınız günleri dikkate alarak son 4 ay da size ödenen primleri dikkate alarak hesap yapmalısınız. Raporlu olduğum günler hariç son 3 yılda 600 gün primim var, raporlu olmadan önce son 120 gün kesintisiz çalıştım ve uygun bir kod ile işten ayrılıyorum diyorsan. Maaş alabilirsiniz. Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız alacağınız ücret yaklaşık 654 lira olacaktır.

 35. Merhaba,

  Mayıs basında işten cıkarıldım sanırım işşizlik maası alabılmem ıcın 1 ay ıcın de basvuru yapmam gerekıyormus ben hazıran sonunda yaptım yınede alabılır mıyım?

  Teekkurler

 36. Merhaba
  2.ay 18 gün=2196 tl prim
  3.ay 30 gün 2743 tl
  4.ay 30 gün 2625 tl
  5.ay da 2 işyeri var 15 gün 1312 tl
  15 gün 823 tl 5.ay 30 gün prim
  6.ay 15 gün 823.50
  123 gün yapıyor toplam diğer işe geçişimde boşluk yok 15.05 çıkış 16.05 yeni işe giriş
  Bu şartlarda işsizlik maaşı alabilirmiyim?
  Son 3 yılımda 1153 gün primim var nasıl hesaplayacağım işsizlik maaşını?
  Birde 2.aydan önce 27 gün boşluk var bu önemli mi?

 37. Merhaba İşsizlik maaşı başvurusu için işten çıkışınızdan itibaren 1 ay lık süre tanınmıştır bu süreyi aşarsanız her geçen gün hak ettiğiniz işsizlik maaşı süresinden düşer. Örneğin 6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanmış ve işten çıktıktan 40 gün sonra başvuru yapmışsanız 5 ay 20 gün işsizlik maaşı alısınız.

 38. Merhaba Fatih;
  Verdiğin bilgilere göre son 120 gününde bir sorun yok ne kadar işsizlik maaşı alırım diye sorarsan Şu hesabı yapmalısın 6-5-4 ve 3. cü ayları dikkate alarak bu aylardaki çalıştığın prim günlerini saymalısın bu da 105 yapar. Daha sonra bu aylardaki primlerini toplamalı çıkan sonucu 105/4 e bölüp % 40’ını hesaplarsan ne kadar işsizlik maaşı alacağını bulmuş olursun.

  • Merhaba
   Burada bir hata yok mu? 105 gün üzerinden hesaplama 120 gün kuralını bozmaz mı? Ayın değil günün önemi olması gerekmez mi 120 günde ödenen prim tutarını toplayıp 4e bölüp 40ını almam gerekli olmaz mı?
   İşkur bunu 105 gün üzerinden kayda alır mı
   Teşekkürler

  • Hayır fatih hesaplama bu şekilde yapılıyor. Yazdığım hesaplama da bir hata yok. Hesaplamanda son 4 ay olan 6 -5-4 ve 3. üncü ayları dikkate almalısın bu aylarda çalıştığın günleri ve primleri dikkate almalısın. Son 120 gün kuralının hesaplamayla bir ilgisi yok.

  • Merhaba
   O zaman 3 4 5 6.aylarda 105 gün üzerinden hesaplama yaptığımda aklıma takılan şu oldu bu aylarda ki çalışmalarım 105 gün bunun 120 mi olması gerekiyor çok kafam karıştı ben çıkış gününden itibaren geriye doğru 120 saydım ve 120 günde ödenen prim tutarlarını hesapladım

 39. Merhabalar,
  Haklarimi talep ederek isyerinden ayriliyorum isveren haklarimi veriyor fakat isyerinden kendim ayrildigim icin issizlik maasi alabilirmiyim. Bilgi: Is yerindeki tum haklarimin tarafima verilerek cikisimi talep ediyorum diye yazdim ve gonderdim.

 40. Merhaba Serkan
  Eğer işveren çıkışını istifa olarak SGK ya bildirirse alamazsın.

 41. Kafan karışmasın;
  Senden son 120 günden kesintisiz çalışmanı istemekteler bu şartı yerine getirmelisin ama bunu maaş hesaplaması ile karıştırma maaş hesaplaması ayrı. Maaş hesaplaması yapılırken son ayına Ay Ay bakarlar gün olarak değil.Son 4 ayda çalıştığın günlerin prim ortalamasının %40 ı kadar maaş alırsın. Hesaplanan bu %40 lık miktar asgari ücretin %80 ini geçemez yüksek maaş alanlar için bunu da belirtelim.

 42. MERHABA BENİM SİGORTAM
  25.10.2014 AYDA BAŞLADI VE Uzun Vade Gün Sayısı 603 İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİR MİYİM İLK DEFA ALACAĞIM SON 4 AYDA 1.647,00TL DEN YATMIŞ BULUNMAKTA ?

  • Merhaba Buse;
   Son 120 gün kesintisiz çalışıp ve istifa etmeden uygun bir kodla işine son verilirse işsizlik maaşı almaman için bir neden yok. İşten çıkış kodlarını yukarda bulunan maaş hesaplama programından inceleyebilirsin.

 43. Merhaba. 18.10.2014de ise basladim. 2015in 5 ve 6.ayi boş 7. Ayinin 15 günlük primim var. Hala isime devam etmekteyim. Fakat beni isten cikarmalari soz konusu. Ben issizlik maaşı alabilir miyim. Yardimci.olun lutfen. Gitmedigim yer kalmadi..

 44. Merhaba gamze aslında işsizlik maaşı şartları yazımızda aradığın soruların tamamını bulabilirsin. Fakat ben yineden verdiğin bilgiler doğrultusunda sana yardımcı olmaya çalışacağım;
  Öncelikle şunu belirteyim şimdi yapacağım hesap tahmini olacak bu nedenle sadece fikir edinmen amacıyla sana yardımcı olacağım.

  Son 3 yılını hesapladığımızda 2014 ‘te 72 gün, 2015’ te 285 gün, 2016 ‘nın 7. ayının sonun da çıktığını düşünürsek 210 gün primin olduğunu bunların toplamının ise 567 gün yaptığını görürüz. Bu durumda 33 gün daha çalışırsan işsizlik maaşı alabilirsin. ( Kesin bilgiler için size tavsiyem e-devletten hizmet dökümü almanız ve tek tek hesaplamanız olur. Benim yaptığım hesaplama tahminidir. )

  Son 120 gün de kesintisiz şartını taşıyor ve uygun bir kodla işten ayrılır ve yukarıdaki gibi bir durumunuz varsa işsizlik maaşı almanızda bir engel olmaz.

 45. Merhabalar
  Son 4 aylik brut maasdan hesaplanan işsizlik maasinda kafama takilan bir soru var. Is yerim kidem tazminatini verecegini soyledi ve ihbar suremi baslatti. Ihbar surem agustos ayinin 5 inde bitiyor yani son ayda 5 gunluk primim yatacak hesaplamaya buda dahil oluyor mu ayrica kidem tazminati miktarını ayin 5 inde cikmam etkiler mi cunku son ayin primi 5 gunluk olacak. Son olarak kidem tazminati alacagim miktari bana ne zaman bildirecek. Bu konularda yardimci olursaniz sevinirim.

 46. merhaba, işyerinden tüm haklarımı alarak yani anlaşmalı olarak istifa ettim son 3 aydır başka bir işyerinde çalışıyorum. bu işyeri beni işten çıkarırsa işsizlik maaşı alabilirmiyim.

 47. Son çalıştığınız işyeri uygun bir kodla çıkış verir ve diğer şartları da taşırsanız işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 48. Merhabalar 01.11.2011 tarihinden beri bir isyerinde calisiyorum dogum yaptim ucretli izinlerim+yillik izinlerim bittikten sonra istifa ettim.isten ayrildigim tarihte baska bir yere basladim 1 ay calistim ve cikisim verildi.2011 den bu yana raporum ve ucretli dogum izinlerim hariç hicbirseyim yok.basvursam işsizlik alabilirmiyim?teşekkürler

  • İstifa ettiğim tarihte başka bir işyerinde çalışmaya başladım demişsiniz bu 120 şartını bozmuyor burada sıkıntı yok. Raporlu yada ücretli izinli olmanız önemli değil yeter ki son 3 yılda 600 gün prim şartını yerine getirin. Görünürde işsizlik maaşı almanıza bir engel yok. Şartları daha detaylı incelemek istiyorsanız ”İşsizlik Maşşı Şartları” başlılı yazımızı okumanızı tavsiye edebiliriz

 49. Meraba isyerim kapandigi icin isten cikartildim ve cikarilmdn bi kacgun once nikahm oldu issizlige basvurdugumda kimligim degismemisti ve onaylanis msj geldi suan esimn soyadini aldim maasim kesildimi ilk kez bu ay alacaktim maasi

  • Özlem Merhaba;
   İşkur maaş alacakların listesini her ayın sonlarına doğru 25′ i gibi PTT’ ye bildirir. Kimliğini değiştirdiysen eski soyadınla PTT memuru maaş ödemeni yapmayacaktır. Budurumu nasıl düzeltebilirim dersen İŞKUR sistemi üzerinden soyadını güncellemen gerekir. Bu güncellemeyi sana en yakın işkur’a birimine giderek yaptırabilirsin.

  • Peki evlilik olduğu icin kesilirmi bu maas.

  • Hayır evlilik olduğu için kesilmez.

 50. Umut Yıldırım

  merhaba ben işyerimden 16,07,2016 tarihinde çıkarıldım mahkemelik olduk bana zorla ve döverek senet imzalattırtılar şu an cumhuriyet başsavcılığında soruşturma devam ediyor ama sgk ya henüz çıkışım bildirilmemiş bana ihbar çektiler yakalşık 1 ay önce işe gelmediğim için bende cevap ihbarı gönderdim bana zorla senet imzalttınız parayı getirmeden işe gelme dediniz ve işe gelmiyorum diye ihbar çektiniz gibisinden tazminatımıda istedim bu durumda işsizlik maaşı alabilirmiyim

 51. Merhabalar, Ben bu şartların hepsini sagliyorum ve işten ciktim issizlik maasina basvurdurm ve kazandim diyelim. Bu tarihte 01.09.2016 olsun ben hesabima göre 8 ay işsizlik parasi alcam. Peki işsizlik parasi alirken 3. ayda iş buldum bu durumda ne olacak? geriye kalan 5 ayin parasi yanacak mi yada tekrar işsiz kaldigimda alabiliyor muyum?

  • Merhaba Engin;

   Öncelikle güzel bir soru sorduğunu söyleyebilirim.
   Sorunuzun cevabı ise; İşsizlik maaşı aldığınız sırada sigortalı bir işe başladığınız için işsizlik maaşınız işe başladığınız gün itibariyle durdurulur. Geriye kalan işsizlik maaşım ne olur derseniz. Geriye kalan maaşınız; son işinizden çıkarılsanız da istifa etseniz de İŞKUR a yeniden işsizlik maaşı başvurusu yaparak maaşınızı kaldığı yerden almaya devam edersiniz.

 52. Merhabalar ben fırat. İlk işsizlk maaşımı bugün aldım ama bir sorum olucakdı.benim 4 yıl kesintisiz olarak sigortam ödendi.sigortam asgeri maaş üzerinden yatıyordu.ağustos başında işden çıktım ve ağustos 12 de işsizlik sigortam kabul oldu.ilk maaşımı bugün aldım 457 tl verdiler.ama internet üzerinden baktıgımda ise hep 516 gösterior.yani bana 19 günün parasını mı verdiler ?

  • Merhaba Fırat;

   İşten ayrışından sonra ki 30 gün içerisinde işsizlik maaşına başvurduysan. İşsizlik maaşın işten ayrıldığın gün dikkate alınarak her ayın sonunda ödenir. İşten çıkış tarihin Ağustos ayının 6 sı ise sana 24 günlük maaş ödemesi yapılır. Bu nedenle ilk ay eksik alırsın ama sonraki aylarda bu düzelir.

 53. Merhaba ben 2013 yılı ocak ayına kadar (10 ay) işsizlik maaşı aldım. Şimdi bugün 16.09.2016’da işten çıkarılırsam tekrar işsizlik maaşı alır mıyım?

  • Merhaba ;
   Daha Önce işsizlik maaşı aldım yeniden işsizlik maaşı almak istesem nasıl alabilirim demişsiniz.
   İşsizlik maaşınızın bağlandığı tarihe kadarki son 3 yılda yine 600 gün priminiz var ve diğer şartlarınız da uygunsa yeniden işsizlik maaşı alabilirsiniz

 54. Merhaba aralık 2014 yılında işten ayrılıp 8 aylık işsizlik ödeneği Hakkı kazandım.2015 yılında 102 gün sigortalı çalışıp işsizlik maaşımın tamamını aldım.2016 yılı 270 günlük sigortalı çalışıyorum.bu ay sonu ile işten çıkarılmam durumunda tekrar hak kaZanıyormuyum?

 55. Merhaba son 3 yıllık toplam sigortam 610 gün. Son üç aydır da sigortam kesintisiz yattı. Fakat sgk dökümünde puantaj kayıtları yani kısmi süreli çalışan olarak görünüyorum. Sigortam sürekli son 3 yıldır 17 gün üzerinden yattı. Issizlik maaşı alabilirmiyim.

 56. Merhaba
  Yeni bir hak kazanabilmen için işsizlik maaşını aldığın tarihe kadar son 3 yılda yeniden 600 gün primin oluştuysa ve diğer şartların da uyuyorsa alabilirsin

 57. Merhaba serdar;

  Öncelikle kısmi süreli çalışmış olman işsizlik maaşı almana engel değildir. Son 3 yılda 610 günün var bu şartı da taşıyorsun. Son 120 günümde 07 kodu ile puantaj kaydım var demişsin. Son 120 gündeki eksik günler ile ilgili https://piyasaanketi.com/issizlik-maasi-sartlari/ linkteli yazımızda bir bölüm bulunmakta bu bölümü de incelediğinde puantaj kaydının son 120 gün şartını bozmadığını bu nedenle işsizlik maaşı almanda bir engel olmadığını görürsün.

 58. TC Muhammed Kılıc

  öncelıkle cvpladıgınız ıcın cok tsk edıyorum 6 yıldır özel guvenlık gorevlısı olarak calısıyorum sıvılde ısledıgım bır suc nedenıyle guvenlık sube tarafından guvenlık belgem ıptal oldu..belgem ıptal oldugu ıcın sırketım artık guvenlık gorevlısı olarak calıstıralamıyacagıı için haklı sebebten sözlesmemı feshetti ben işsizlik maası alabılırmıyım cvp larsanız cok memnun olurum

  • Merhaba Muhammed;

   İşten çıkış kodun yukardaki uygun kodlar arasında ve diğer şartların da tamam ise yaşadıkların işsizlik maaşı almanda bir engel oluşturmaz

 59. Merhaba 2013 marta kadar sigortam vardı ve şuanda bugün işten çıktım 120 gün primimde tam doldu 2013 marta kadar olan sigortayı sayarlarmi

 60. Merhaba Bilal Bey;

  Bu gün ( 23.10.2016 ) tarihinde işten ayrıldığınızı düşündüğümüzde son 3 yılınız 23.10.2014 tarihine tekamül eder. Bu tarihler arasında 600 günlük sigortanız var ve diğer şartlarınız tamamsa işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 61. Merhaba benim sorumu da cevaplayacaginizi ümit ederek şimdiden teşekkür ederim.ben şuan daha önce ise girdiğimden dolayı yarım kalan maasimi almaktayim,son 1 maasim kaldı.benim öğrenmek istediğim,bu yarım kalan bittikten sonra, 630 prim gunumun işsizliğin de alabilecek miyim? Bunun için tekrar başvuru yapmam gerekiyor mu?

  • Merhaba Neşe;

   Yeniden işsizlik maaşı alabilmen için en son aldığın işsizlik maaşının bağlanma tarihine kadar, son 3 yılında 600 ve üzeri sigorta girişinin olması gerekir. Bu şart ve diğer şartları da taşıyorsan yeniden işsizlik maaşı alabilirsin.

 62. Merhabalar ben 8 sene değişik işlerde sigortalı olarak çalıştım sonrasında bir şirkette 6 senedir kesintisiz olarak çalışmaktayım ilk 2 sene SSK sonrasında şirket ortağı olarak görülüyorum.(Bağkurluyum) Ama sağlık sebebi ile işten ayrılmak zorundayım.İşsizlik maaşına başvuru yapabilir miyim?

  • Kemal bey merhaba;

   İşsizlik maaşınız hesaplanırken son 3 yılda işvereniniz tarafından ödenen sigorta primi dikkate alınır. Sizin son 3 yılınıza baktığımızda BAĞKUR lu olduğunuzu belirtmektesiniz. BAĞKUR’lu olan kişilerden sigorta işsizlik maaşı fon kesintisi yapmadığı için bu kişilere işsizlik maaşı vermemektedir. Bu durumda maaş almanız söz konusu değildir

 63. Ben aynı işyerinden 10/08/2016 da çıkış yaptım 12/08/2016 da aynı işyerine giriş yaptım son 4 aylık almaya hak kazaniomus ben alabiliiyim acaba bilgi verirseniz sevinirim

  • Tolga bey sorunuzu anlayamadım

  • 12.08.2016 da giriş yaptığınıza göre o tarihten itibaren 4 ayınızın aynı işyerinde dolması gerekir. Yani eğer 12.12.2016 tarihinden sonra o işyerinden çıkarsanız ve diğer şartlarınız uygunsa alabilirsiniz.

 64. Selam ben işsizlik ödeneği aldığım 2 ay daha sonra bir işte çalışmaya başladım fakat onlarda deneme süresinde performans beğenmedik diyerek işten çıkarıldım ben simdi tekrar işsizlik ödeneği alabilir miyim ve gene sağlıktan yararlana bilirmiyim şimdiden teşekkürler

  • Recai bey merhaba

   Yeni bir işe başladığınız için işsizlik maaşınız durdurulmuş. Yeniden başvuru yaparak işsizlik maaşı almaya ve genel sağlık sigortasından yararlanmaya devam edebilirsiniz.
   Ayrıca şunu belirtiyim; Yeni bir işe başlama gibi nedenlerle işsizlik maaşınız dudurulur ve yeniden işten ayrılırsanız maaşınız siz yeniden başvuru yaptığınız tarihte başlar bu nedenle en kısa zamanda başvuru yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

   Başvurunuzu internet üzerinden iskur.gov.tr adresinden de yapabilirsiniz.

  • Teşekkür ederim peki eski almış olduğum ücretmi geçerli yoksa yeniden mi hesaplanır ve ne kadar daha alırım önceki issizlik maaşı 8 ay çıkmıştı 2 almış ve 6 ay kalmıştı tesekkurler

  • Rica ederim;
   Evet eski almış olduğunuz ücret geçerlidir. Aynı ücretin kalan süresini işsiz olduğunuz dönem için almaya devam edersiniz. Dediğiniz gibi 8 ayın 2 ayını kullandıysanız geriye kalan 6 ay lık maaşı alacaksınız.

 65. Merhaba 3 yıl aynı iş yerinde çalıştım ve işten çıktığım gün başka işyerinde çalışmaya başladım ve 15 gün sonra çıkarıldıkları işsizlik maaşı alabilir miyim?

 66. Acemi
  İşsizlik maaşı alabilir miyim?
  Öncelikle iyi akşamlar dilerim

  Birazcık araştırma yaptıktan sonra sizlere de danışmak ve bilgi almak istedim cevap verebilirseniz çok sevinirim

  02.11.2012 yılında özel bir kurumda çalışmaya başladım. Kasım 2015 yılında çalıştığım kuruma yeni bir sorumlu alındı ve şubede en eski çalışan ben olduğum ve işleri genel anlamda bilmem sebebiyle sürekli doğru şekilde yönlendirmelerle kendisine yardımcı olmaya çalıştım.. ancak ilerleyen zamanda 2016 mart ayında sosyolog başka bir bayan arkadaşım daha işe başlayarak toplamda 3 kişi görev yapmaya başladık ben halkla ilişkiler pozisyonunda görev yapmaktaydım… ilerleyen sürede söz konusu sorumlu bayan çalıştığımız ve muhattap olduğumuz insanlarla özel münasebetler gerçekleştirerek şahsımla ilgili kendisini üzdüğümü idda etmiş ve bu konuda bu insanların kendilerine yardımcı olmalarını buna bir çözüm bulmaları konusunda desteklerini hem vatsap mesajları hem de facebook mesajları ile dile getirmiştir… Bunların dışında sözel olarak da pozisyonumu zedeleyici olarak yine irtibatta olduğumuz insanlara aslında benim hiç bir yetkim olmadığını tek yetkili ve sorumlu kişinin kendisi olduğunu her fırsatta belirtmiş.. Ayrıca diğer çalışma arkadaşıma da hem sözel hem fiziklsel bazı zorlamalarda bulunmuş aynı zamanda diğer bayan çalışma arkadaşımızla aramızda duygusal yakınlaşma olduğuna dair asılsız dedikodular çıkararak çalışma hayatımızdaki huzurumuzu kaçırarak insanlara şahsımla ilgili güvensizlik oluşturmuştur… tüm bunları bir üst amirimize haziran ayından beri sözel olarak aktardığımızda kendilerinin igileneceklerini söyleyerek kalıcı olmayan çözümler bulunmaya çalışılarak huzursuzluk tırmandırılmıştır… 07.12.2016 tarihinde bayan çalışma arkadaşım yaşanan fiziksel baskılar sebebi ile haklı olarak noterden iş akdini mobbinge uğradığı ile ilgili fesh etmiştir.. aynı nedenle ben de 14.12.2016 tarihinde aynı şekilde iş akdimi ihbar tazminatımı isteyerek fesh ettim… 16.12.2016 tarihinde yaklaşık 14 günlük çalışma ücretim yatırılmış ancak onun dışında ödeme yapılmadı ve iş çıkışım sgk üzerinden işlenmiştir… 20.12.2016 tarihinde fesih ihbarnameme kurum cevap vererek bazı bahaneler üreterek işe geri dönmemi talep etmiştir.

  . 26.12.2016 tarihinde işsizlik maaşı için başvuruda bulundum size sorum çıkış işlemim 25.madde üzerinden yapılmış bu madde ile işsizlik ödeneğini hak ediyor muyum (diğer tüm şartları taşıyorum son 3 yıl vs vs sgk pirim ödemelerini) bir de tekrar ihbar tazminatımı talep edeceğim alma ihtimalim nedir bu iki soruma yanıt verebilirseniz çok sevinirim

  İyi çalışmalar dilerim…

  • Deniz bey merhaba;
   25 çıkış kodu hesaplama robotumuzdan da anlayacağınız gibi işsizlik maaşı almak için uygun bir kod dur. Kodun açılımı; ”İŞÇİ TARAFINDAN, İŞVERENİN İYİ NİYET VE AHLAK KURALLARINA AYKIRI DAVRANIŞI NEDENİ İLE FESİH” dir. Diğer şartlarınız da işsizlik maaşı almak için uygunsa maaş almanızda sakınca yoktur.

   Alacağınız ihbar veye kıdem tazminatınız var ve bunları alamıyorsanız öncelikle 170′ i aramanızı ve buradan bir şikayet oluşturmanızı öneririm. işveren ödememekte ısrar ederse. Mahkeme yolunu seçmelisiniz. Mahkeme biraz uzun sürebilir ama haklı olduğunuzu düşünüyorsanız paranızın tümünü alırsınız.

 67. Merhaba, ben kasım ayından bu yana işsizlik maaşı alıyorum, asgari ücretin artmasıyla işsizlik ödeneklerine de zam geldi. Önümüzdeki aylarda zamlı ücret mi alırım yoksa belirlenen ücret mi devam ediyor, bununla ilgili hiç bir yerde bilgi bulamadm bilgilendirirseniz sevinirim

  • Merhaba Ali;

   Asgari ücretteki artış; Sadece tavandan işsizlik maaşı alanları ve son 4 ayı yeni asgari ücret (1777 TL) ile ödenen kişileri etkileyecektir.

 68. MERHABA ŞUANA KADAR TOPLAM PRİM GÜN SAYIM 723 VE ACAK 10DA İŞTEN AYRILIYORUM 733 GÜN OLARAKTAN OCAK AYINDA 10GÜNLÜK SİGORTAM YATACAĞINDAN İŞSİZLİK MAAŞIMDA DÜŞÜŞ MÜ OLACAK? NE KDR ALACAĞIM

 69. İşveren zorunlu mesai yaptırıp ve bunun karşılığnı ücret olarak değil de izin olarak veriyorsa , bunu şikayeten istifa edip işkura başvurulursa dikkate alınıp maaş bağlanabilinir mi ?

 70. Merhaba .ben bişey sormak istiyorum. 2015 hazirannında işe basladm. 24 aralık 2016 işten ayrıldım. Simdi son 3 yıl diyorsunuzyaa. Dediğim tarihleri baz alarak kac yılından itibaren olması gerekiyor bu 600 gunun.yani 2013 dahil mii ???lutfeen acill cvp

 71. Merhabalar bişey soracaktım benim 10.01.2017 de iş çıkışım 20 koduyla verilmiş ben bunu bilmiyordum işsizliik ödeneğine başvuru yaptım fakat hak kazanamadım . Durumu patrona anlattım kodun 17 ile düzeltilmesini istedim(ki zaten iş yeri ceza aldı kapattı patron ) henüz yeni ikna edebildim bunu 170 i arayarak anlattım. Yarın dilekçe verip düzelttirecez bu arada 30 gün olan başvuru süresi geçmiş oldu. ben tekrardan işsizlik ödeneğine başvurup hak kazanabilir miyim? Bunu işkura sordum bir kez reddedildiğin için mahkeme yoluyla yada patronun tazminat öderse sadece alabilirsin dediler. Fakat 170 e anlattığımda bana bu düzeltmeden dolayı tekrar başvuru yapıp hak kazanabilirsin dediler. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ederim

  • piyasaanketi

   SGK çıkış kodunu SGK nın sisteminden düzeltirebilirsen(değiştirirsen) işsizlik maaşını alabilirsin. İlk başvurun 30 gün içerisinde olduğu için hakkaybınız olmaz.

 72. NORMAL 2016 – 06 27 927.97 177.88 30.06.2016 23.02.201 NORMAL 2016 – 07 30 1031.07 197.64 31.07.2016 23.02.2017
  NORMAL 2016 – 08 30 1031.07 197.64 31.08.2016 23.02.2017
  NORMAL 2016 – 09 22 756.12 144.94 30.09.2016 23.02.2017
  NORMAL 2016 – 10 11 378.06 72.47 31.10.2016 23.02.2017
  NORMAL 2016 – 11 30 1031.07 197.64 30.11.2016 23.02.2017
  NORMAL 2016 – 12 11 378.06 72.47 31.12.2016 23.02.2017
  . . . NORMAL 2017 – 01 3 103.11 21.33 31.01.2017 23.02.2017
  NORMAL 2017 – 02 5 171.85 35.55 28.02.2017 23.02.2017

  Merhaba bu ödeme tablosunda eksik ödemeler var bu eksik ödemelerin nedeni sizce ne ola bilir tahminler nedir teşekkürler mail atmanızı Ayrıca rica ederim ozkan-algz@hotmail.com

 73. Merhabalar ..Benim size bir sorum olacak ağustos 1962 doğumlyum nisan 2003 den bu yana emekliyim sadece 2012 yılında 5 aylık gibi bir çalışmamışlığım var.2013 den bu yana sigortam devam ediyordu ama bu ay çıkşım oldu .Ben yaştan emekli olacağım eğere işszlik maaşına baş vurursam diyelimki 8 ay işsizlik maaşı aldım bu benim emeklilik süremi uzatırmı yani etkilermi yoksa yine 58 yaşında yaşdan emekli olabilirmiyim..? karışık oldu galiba teşekkürler.

 74. Merhaba hocam ben bütün şartları kapsiyorum kendi isteğim le işyerinden ayrılmış olsam işsizlik maaşı alabilirmiyiz

  • Çıkış kodunuz 03 yani istifa olarak verilirse işsizlik maaşı alamazsınız

 75. merhaba
  Ayın 10 nunda işten cıkarıldım ve işssizliğe başvurdum.
  Muhtemelen en üst limitten maaşı hakedeceğim.
  Sormak istediğim bu ay sonunda maaşı alırken 20 günlükmü alacağım yoksa ay gelmeden maaşı önce verildiği için 50 günlükmü alacağım.

  • Maşınız bu ay onaylanırsa 20 günlük, gelecek aya onaylanırsa 50 günlük alacaksınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir