İşsizlik Maaşı Hesaplama 2019

Basit Hesapla Detaylı Hesapla

Son 4 Ay, Aylık bürüt maaşınızı giriniz

1. Ay

2. Ay

3. Ay

4. Ay

Son 3 yılda toplam kaç gün çalıştınız ?Son 120 gün kesintisiz çalıştınız mı ?İşten çıkış kodunuzu seçiniz


Not: Sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden çekinmeden sorabilirsiniz. işsizlik maaşı hakkında detaylı bilgi için işsizlik maaşı şartları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İşsizlik maaşı hesaplama programı kullanımı

İş yerinizden memnun değilsiniz veya işyerinizden ayrılmak için bazı nedenleriniz var. İş yerimden ayrıldıktan sonra İşsizlik maaşına başvurursam işsizlik maaşı alabilir miyim ? İşsizlik maaşına başvuru süresi kaç gündür veya alacağım işsizlik maaşını hesaplayabileceğim bir program var mıdır? Bunun gibi sorularınızın cevabı için size bu sayfadan yardımcı olmaya çalışacağız.

Yukarıda güncel verileri kullanarak işsizlik maaşı hesaplama programı oluşturduk, bu program ile işsizlik maaşına hak kazanıp kazanamayacağınızı eğer hak kazandıysanız ne kadar süreyle ve ne kadar maaş alacağınızı hesaplayan başarılı bir program hazırladık. Programın kullanımı ile ilgili incelileri aşağıda başlıklar altında yazdık dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

issizlik maasi sartlari ve hesaplamasi
İşsizlik maaşı hesaplama programı

Son 4 ay ödenen pirim miktarı kısmı nasıl doldurulmalıdır ?

Aşağıdaki resim herkesin E-Devlet’ in sitesine girip hizmet dökümünü alabileceği hizmet dökümünü göstermektedir. Sizde E-devlet’e girip aşağıdaki gibi hizmet dökümünüzü çıkarabilirsiniz. E-devlet ten aldığınız bu hizmet dökümünden on 3 yılda ödenen prim miktarınızı, son 120 gün kesintisiz çalışıp çalışmadığınızı ve işsizlik maaşı hesaplama programımızda kullanacağınız son 4 ayın prim miktarını buradan öğrenebilirsiniz.Aşağıdaki örnekte mavi olarak yazılan 1,2,3 ve 4. aydaki priminizi yukardaki programımızda belirtilen yere girerek daha doğru bir hesaplama yapmış olacaksınız.

issizlik maasi hesaplama
Bu tablo E-Devlet’e giriş yapılarak 4 A hizmet dökümü bölümünden alınmıştır.

Resimdeki harfler;

A. Kişinin işten çıkış tarihini; Kişinin işten çıkış tarihini belirtir.

B. Kişinin priminin neden eksik yattığının kod değeri; Kişinin ay içerisinde devamsızlık yapması rapor alması veya ücretsiz izin alması gibi durumlarda primi işveren tarafından ödenmez. Ödenmeyen bu günlerin nedenleri sayısal kodlarla belirtilir.

C. Son ay ödenen prim miktarını

D. Eksik günde ödenen prim miktarını ifade eder.

Önemli: Eksik gün nedeniniz Ücretsiz izin, Sağlık durumu gibi nedenlerle olmalıdır aksi taktirde  son 120 gününüz bozulur ve işsizlik maaşı alamazsınız.

Önemli: SGK hizmet dökümü bize bürüt maaşı verir ve biz programımıza hizmed dökümündeki bürüt maaşımızı yazmamız gerekir.

Son 3 yıldaki çalışma süreniz ne anlama gelir ?

Son 3 yıldaki toplam pirim süreniz işsizlik maaşını kaç ay almaya hakkazandığınızda kullanılır. Bu süre

600 günden az ise işsizlik maaşı alamazsınız !

600 – 899   gün arasındaysa 6 Ay

900 – 1079  gün arasındaysa 8 Ay

1080 gün ise 10 ay işsizlik maaşı alırsınız

Son 120 gün kesintisiz çalışma şartı ne anlama gelir ?

İşsizlik maaşı hesaplanırken işten ayrılma tarihinden itibaren son 4 ay yani120 gün kesintisiz çalışma şartı aranır. Eğer son 4 ay kesintisiz çalıştıysanız işsizlik maaşı almaya hakkazınırsınız. Son 120 çalışmanın bazı istisnai durumları vardır. Bunlardan biri sağlık raporu dur. Son 120 gün içerisinde raporlu güçirdiğiniz eksik günler varsa raporlu olduğunuz günler işsizlik maaşıalmanız için engel olmaz bu durumda diğer şartlarınız da uyuyorsa işsizlik maaşı almaya hakkazanırsınız.

İşten çıkış kodu ne anlama gelir ?

İşten çıkış kodu sizin bir işyerilden ayrılırken işverenini tarafından SGK ya ne sebeple işten ayrıldığınızı bildiren koddur. Yaklaşık 30 adet çıkış kodu bulunmaktadır. Bu kodların bazılarında örneğn evlilik nedeniyle işten ayrılma durumunda diğer tüm koşulları sağlasanızda işsizlik maaşı alamazsınız. İşsizlik maaşı hesap tablomuzda hangi kodlarda işsizlik maaşı alacağınız işlenmiş bulunmaktadır.

İşsizlik Maaşı Başvuru süresi kaç gün dür ?

İşsizlik maaşı için başvuru süresi işten çıkışınız verdiği tarih itibari ile 1 ay yani 30 gün dür. İşten ayrıldıktan sonraki 1 aylık süre içerisinde işsizlik maaşına başvurmanız gerekmektedir. Başvuru süresini geçirirseniz 1 aylık süreyi geçirdiğiniz her gün toplamda kazandığınız işsizlik maaşınızın süresinden düşülür.Örneklersek;

6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanmışsınız ve siz işten ayrıldıktan 45 gün sonra işsizlik maaşına başvuru yaparsanız, bu durumda 15 gün geç başvuruda bulunduğunuz için 6 Ay değil 5 ay 15 gün gün işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.

İşsizlik maaşı ve programla ilgili kafanıza takılan soruları sayfanın sonundaki veya işsizlik maaşı şartları makalemzin altındaki yorum bölümünden bize çekinmeden sorabilirsiniz.

280
Yorum Yap

151 Comment threads
129 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
144 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Arzu

Merhaba,
2019 28 subatta işten cıkarıldım
Zamlı mı zamsız mı alacagım maası ? Cevap verısenız cok sevınırım

Tayfun

Mrb ben işten çıkarıldım ve işsizlige bŞ vurdum onaylanması ne kadar sürer bilqi veririmisiniz.

Mert demir

Merhabalar, benim biraz karışık bir sorum var. Son 3 ay tek iş yerinden 30 gün ve 4500 tl yatırıldı ve 4. Ay ise 2 farklı işlerinden toplam 35 gün (4500+500) 5000 tl yatırıldı. İşkura göre 4. Ay gün sayısı fazla olduğu için işsizlik maaşı düşük hesapladılar. Bu durumda hesap nasıl olur yardımcı olur musunuz

cengiz

Mert kardeşim senin soru biraz karmaşık geldi bana. Bence 170 i ara bir dilekçe oluştur ve hesaplamanın nasıl yapıldığını öğren.

Mert demir

Teşekkür ederim 170 ile görüştüm maaşı düzelttiler. Daha öncesinde maaşı 8 ay hesaplamışlardı zar zor tekrar hesaplayın diyip 10 aya düzeltmişlerdi. Size tavsiyem maaş hakedenler iyi hesaplasın.

nurgül

merhaba,
2019 – 60 gün ay sonu çıkışım
2018 – 361 gün
2017 – 74 gün
2016 – 366 gün
2015 – 345 gün,
işsizlik maaşı alabiliyor muyum ???
not:2017 ‘de boşluğum var o yüzden kafama takıldı biraz…

Erhan

Son 120 gün hariç son 3 yıl içinde boşluk olması önemli değil. Görünene göre son 3 yılınız 600 günü geçiyor. Diğer şartlarınız da uygunsa işsizlik maaşı alabilirsiniz gibi görünüyor

yelda

2019 58 gun
2018 354 gun
2017 150 gun
2016 kasım ayı gırısım 45 gun
ıssızlık ıcın 2016 yılı kasım ayı sayılıyor mu

Hüseyin

Ocak 24 te çıkış yapıldı
Ocak 2019 24 gün
2018 360 gün
2017 94 gün
2016 88 gün
2015 360 gün işsizlik maaşı alabilirmiyin

Erhan

Son 3 yılınızı yeterli değil gibi görünüyor ama siz yineden başvuru yapın. Sonucu 1 ay içide telefona geliyor zaten

mustafa

merhabalar,
özel sektörde 6 yıldır ön muhasebeci olarak çalışmaktayım 1 yıllık evliyim. ve pomemi kazanırsam 4-5 aylık bir eğitime alacaklar eğitim sonunda polis memuru olacağız Allahın izniyle. sorum şu : evliyim ve haliyle masraflarımız oluyor. eğitimdeyken işsizlik maaşından yararlanma imkanım var mı? var ise hangi yolu izlemeliyim.?

cevaplar için teşekkür ederim.

Mine

Merhabalar. Ilk sigortam 2012yilinin haziran ayında staj nedeniyle başlamıştı. 2016 mart ayında ilk işime başladım. Sonrasında farklı yerlere girdim çıktım. Son çalıştığım yerde 10ay çalıştım ve 08.02.2019da çıkarıldm. Toplam günüm 650 falan. Şimdi ben işsizlik maaşı hakedemiyor muyum

Anıl

Merhaba 650 gün çalıştım ve işsizlik maaşımı aldım. Şimdi yeniden işe başladım ama aksi bir durumda yine işsiz kalırsam 600 gün daha doldurmam mı gerekiyor faydalanabilmem için yoksa 120 gün mü orayı anlayamadım cevaplarsanız sevinirim.

Esen

Anladığım kadarıyla tüm işsizlik maaşı hakkını almışsın. Yeniden işsizlik maaşı alabilmem için ne kadar çalışmama gerekli diye soruyorsun.

Yeniden işsizlik maaşı almaya hak kazanabilmek için son 3 yılda yeniden 600 gün prim olması gerekir. Yanlız son 3 yıla işsizlik maaşınızın bağlandığı dönemden önceki günleri dahil etmemelisin. Umarım anlatabilmişimdir:)

murat

Selamın aleyküm 31.12.2018 aralık ta çıkışım verildi 1300 gün sigortalı günüm var 805 tl işsizlik maaşı 05.02.2019 Şubat’ın 5 inde aldım kaç ay daha işsizlik maaşı alma hakım var ve askeri ücret e malum zam geldi ama işsizlik maaşı 805 tl işsizlik maaşı 1015 tl oldu ama bize 805 tl neden veriliyor…? Bilgi verirseniz sevinirim saygılar

Esen

Merhaba Asgar ücretin artmasına rğmen maaşım neden artmadı sorusunun cevabını yazar arkadaş şu linklteki https://piyasaanketi.com/issizlik-maasi-ne-zaman-zamlanir/ yazıda çok iyi açıklamış. Ne kadar daha işsizlik maaşı alırım işkur sitesinde ONLİNE İŞLEMLER>İŞSİZLİK SİGORTASI>İKT/İÖ/KÇÖ Bildirgesi>ÖDEMEPLANI SORGULA adımlarını izleyerek öğrenebilirsiniz.

Deniz

Sigortalı görünüyorum ancak sigorta primim yatırılmadığı takdirde de işsizlik maaşı alabilir miyim ? Sonuçta bu işverenin sorumluluğunda işçinin değil doğru mudur ?

cengiz

Bence bu konuda 170 i arayıp bilgi almalısın

mehmet

merhaba arkadaşlar benim sgk pirim hesaplamam son 3 yıl içinde 640 gün çalıştıgım işten hariç sgk pirimim var toplam pirimim 840 beni 2019 11 ocakda işden çıkartılar ve işsizlik maşı almaya hak kazana bilirmiyim

Aykut

Merhaba
Son 120 gününden bahsetmemişsiz. Son 120 günün de kesintisiz işse alanda bir engel yok gibi görünüyor.

BORA

Merhaba ,
verilen ihbar bildirimine göre 10 şubat 2019 tarihinde çıkışım yapılacak. Çıkışım yapıldığı gün son 3 yılda ödenmiş 602 günlük süreyi doldurmuş olacağım ama o ayın primi daha ödenmediği için e devletten bakıldığında 602 olarak görünmeyecek.Bu durumda işkura hemen başvuru yapabilecek miyim yoksa beklemem mi gerekecek ?
Şimdiden teşekkür ederim

Aykut

Bora hocam Merhaba;
SGK primlerinin işveren tarafından son ödenme tarihi her ayın 23’ü dür. Çalıştığınız günlerin bu tarihten önce hizmet dökümünde görünmesi düşük bir ihtimaldir.
Sorunuza gecek olursak; Siz sigora priminizin işlenip işlenmediğini dikkate almadan çıkışınız verildikten hemen sonra işsizlik maaşı başvurunuzu yapın. Beklemeyin. İşkur zaten bu prim gününün yattığını görmeden işleminizi onaylamayacaktır.

serdar

mrb admin 2 aydır 805 tl alıyorum 2019 da işsizlikmaaşim yukselirmi

Ayşegül

Merhabalar 4 ocak 2019 da işten çıkarıldım. 120 gün yani son 4 ay sigorta ödeneğim tam fakat son 3 yıl geçmişime baķtığimda aşağıda ki gibi ;
2018 = 360
2017 = 129
2016 = 0 (1 sene işsizdim)
2015 = 212
işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim ?

Nihat

Yurtdışında yaşıyorum.turkiyede 4 aydır sigortalayım. Sigorta başlangicim 2003 yılı.fakat aon 13 yıldır turkiyede sigortam yatmadı.son 4 aydır düzenli sigortalayım. Istan ayrılmam durumunda işsizlik maaşı alabilir miyim?

Aykut

Bildiğim kadarıyla işsizlik maaşı alabilmeniz için Türkiyede çalışıyor olmanız gerekmekte. Yurtdışında çalıştığınız günler için Türkiye’nin işsizlik sigortası fonuna bir kesinti yapılmamıştır. Bu nedenle mümkün görünmüyor ama siz yine de Size en yakın olan bir İŞKUR a danışın derim

Kemal

Merhaba, öncelikle kolay gelsin
** SORUMU HEMEN CEVAPLAYABİLİR MİSİNİZ? Çok önemli **
Bugün işten ayrıldım. Gün üzerinden hesaplama yaptığımda son 3 yılda toplam 585 gün sigorta primim var. Son 3 yıl içerinde 1 yıl askerlik yaptım. İşsizlik maaşı alabilir miyim?
Soru 2: İşe başladığımda ilk 3 ay sigortamı yapmadılar. Geriye dönük düzeltme yapabilir mi? Eğer yapamazlarsa bu 3 ay sigortasız çalıştığımı sskya bildirip şikayet edersem işsizlik maaşından yararlanabilir miyim?

Aykut

Dostum sorunu ben yanıtlıyayım,
1. Sorun için askerde geçirdiğin günleri son 3 yıl hesabına katmamlısın.
2. Sorun için sigortasız çalıştığın günler varsa bunu işverenden talep edebilirsin işveren talebini karşılamazsa şikayet etmen gerekir. Yalnız işveren ciddi bir ceza iyebilir bunun da altını çizeyim.

Bu şartlarda işsizlik maaşı alabilir miyim soruna cevap vermek burdan mümkün değildir. E-devletten hizmet dökümüne bakarak günleri doğru sayman ve diğer şertleri yerine getirmiş olman gerekir.

Emre

700 gün sigortam var 24 aralıkta işten çıkarıldım kasım ayında 1 gün raporum var işsizlik maaşı alabilir miyim

Engin

Raporlu olmak son 120 şartını bozmamakta. 700 gün işsizlik maaşı için yeterli olacaktır. İşten çıkarıldım demişsiniz. anladığım kadarıyla çıkış kodunuz da uygun. İşsizlik maaşı almanız için bir engel yok gibi.

oktay

Mrb 🙂
2016 Yılı İçin : 74
2017 Yılı İçin : 191
2018 Yılı İçin İse : 330 Gün Boyunca, Toplam 595 Gün Sigorta Primlerim Yatırıldı.

2018 Aralık Ayı Sonu ile İş Akdime İşveren Tarafından Son Verilecek.
Ve Aralık Ayı Prim Ücreti 2019 Ocak Ayında Yatırılacağı İçin;Son 3 Yıla Ait 600 Gün Koşulunu Sağlamış Olurmuyum? Yoksa 2019 Yılına Girildiğinde 2016 Gün Sayılarım Silinecek Mi?

Saygilar benim son 4 ay 120 odendi 700 gun 3yilda var is bitimi gosterildi cikisim yanliz 4ay odendikten sonra 13gun vardi onuda diger ay yansiyacak bu engel olurmu

Hakan

07.12.2018 hali hazırdaki isimden kendi isteğimle istifa ettim işsizlik ödeneği alabilirmiyim

Embiye

Merhaba 29 kasımda işten çıkarıldım işkur bildirim yaptım fakat işten çıkışım gözükmediğini belirttiler işszlik ödeneğini yapıorum dedı 1 hafta içersinde mesaj gelir diye söylendi fakat halen mesaj gelmedi napabilrm

Erdal

İsten cikis aldigim gun icnde bas vursam ne olur

Sedatoraman

Merhabalar 24 Ekim atiğinde işten çıkartıldım 2016 10 Ekim’den itibaren sigortam kesintisiz işsiLik maaşı alabilirmiyim

mesut

Merhaba Sayın admin 27,10,2018 işden cıkışım yapıldı son son ay 27 ğün calişdım yani bundan geriye dönük ful 30 gün işsizlikten yararlanabilirmiyim. Teşekkürler

Merhaba
1080 gün 10 ay işsizlik maaşı gerektirir fakat 2016 yılında 2 gün raporlu olduğumdan işkur işsizlik ödeneği i 8 ay olarak hesaplanmış. Bu durumda itiraz hakkım bulunmaktamıdır
Teşekkür ediyorum

sezai

bu durum bende de oldu ,fakat 4a hizmet dökümünde prim ödemeleri 30 gün uzerinden görünüyor.isveren raporlu olduğum gündede 30 gün primi ödemiş bu durumda itiraz halkımız yok mu?

Zeynep

Merhaba,
Simdiki isyerimden istifa edecegim ve hemen ertesi gun baska bir yerde baslayacagim. Yeni isyerinde belirsiz sureli is sozlesmesi imzalarken deneme suresi ibaresi koymayacagiz. 1 ay icinde beni isten cikartirsa kanunda gizli olan deneme suresi gibi bisi varmi , o koddan (1) cikarabilir mi ? Yada kod 4 den cikarirsa kanun hayir kof 1 yazacaksin der mi ?

Zeynep

Tesekkur ederim, benim sormak istedigim deneme suresi koduna takilmak, bunu nasil onleyebilirim. Sozlesmeye deneme suresi yazdirmamak yeterli olur mu?

Zeynep

Cok tesekkur ederim, isveren 4 kodundan cikaracak ve sozlesmeye deneme suresi yazmiyoruz. Umarim issizlik basvurusu yaptigimda kurum kodu kabul eder. Neden kod 1 den cikarilmadin , ne karistiriyorsun demez :))

Zeynep

Tabii ki hemen paylasiyorum, cok sevgiler 🎈

ERDAL KARABAŞ

4 YIL ÇALIŞTIM SON 4 AY 120 GÜN RAPORLUYDUM ÇALIŞTIĞIM BİRİM KAPANDI ÇIKIŞ ALDIM İŞSİZLİK MAAŞA MÜRACAT ETTİM RED CEVABI GELDİ NE YAPMALIYIM

Gulsah

2016 subat ayinda isten ayrildim issizlik aldim. Yine 2016 kasim ayında ise girdim 1.5 yil sonra dogum iznine ayrıldım. Doğum sonrası çıkış vericekler 15.09.2018 toplam 560 günüm var bu işyerinden. 170 aradım 2015 eylül ayından itibaren hesap yapabilirsiniz dedi. Şimdi doğumdan dolayı prim ödenmediği isin işsizlik alırmıyım veya bir önceki 2015.2016 primler bu hesaba katilirmj

Zzzzzz

31/08/2018 de işveren çıkış verdiğinde hangi tarihten başlayarak gun sayılır
Yani 2015 ağustosun pirimi başlangıç mi olur.
Birde prim günü 890 gun ise kac ay alınır 6 mi yoksa 7 ay gibi bi seçenek var mi

Berna uncu

Merhaba 01.08.2018 cıkısım oldu temmuzda 15 gun agustosta 1 gun ucretsız ızınlı gosterıldım 96 yılından berı bu sırkette calısıyorum kesıntısız 8 ay işsizliğim baglandı 10 ay olmadı nasıl duzeltme yaptırabılırım tşk

onur

sayın admın oncelıkle kolay gelsın bir sorum olucak cevaplarsanız cok sevınırım bu konuda beni aydınlatırsanız.şimdi benim sorum su 600 gun olayı.son işyeriimde sigorta konusunda sıkıntı yok. 10/10/2018 de çıkışım işveren tarafından verilirse geriye donuk olan bu 3 yıl nasıl olucak. bu durumda 2018 yılında ekım 10 dahıl 280 gün 2017 yılında 46 gün 2016 yılında 276 gün toplamda 602 gün eder bu hesapla.fakat yıl hesabı degilde ay hesabı yapılıyor deniliyor çogu yerde.e bu durumda o zaman 2018 ekimden 2017 ekime 1 yıl 2017 ekimden 2016 ekime 2 yıl 2016 ekimden 2015 yılı ekime 3 yıl şeklinde olmazmı.kafam karısştı gerçekten.yukardaki hesaba… Read more »

Emin

Ben 120 gün kuralıyla maaşı alamadım 900 günüm var şimdi bi işte 5 ay full sigortalı çalışmış olursam yeniden başvuru yapıp maaşı alabilirmiyim cvp

isamil

Selam ben son 3 yilinda 1079 gün sigorta var 1 gun rapor lu olduğum için 8 aymi işsizlik alacağım

Sevgi

Merhabalar ayni isyerinde 6 yıl calismama ragmen isverenin sigortamda yapmış oldugu girdi çıktıdan dolayi gun sayım 1080 den aşagi kaldığı için 8 ay maaş alıyorum.benden 2 sene sonra ise giren ve ayni gun iş çıkışımız verilen kişi 10 ay maaş hakkediyor.Ben nasıl bir yol izlemeliyim.hakkim olani almalıyım

erkan

merabalar kolay gelsin ben 2016 1
ayinda isten ciktim ve issiz lik maasina yazildim 7 aylik baglandi ve 4 ay aldim sonra is buldum 1yil calistim ve isten ciktim issizlik maasima kaldigim yerden devam ettim 2017 9 ayinda son ayligimi aldim ama eskisini devam ettirdim simdi isten cikarildim burdada 13 ay calistim iskura basvursam yine issizlik maasi alabilirmiyim acaba

Nihat demir

Slam 20 gün oldu issizlik ödeneğin hala bağlanmadı ne zaman sonuçlanır 18 05 başvuru yaptIm

Kök

Merhaba arkadaşlar 1080 gun üstü sigortalıyım anlaşmalı cıkıp aynı gun için de başka iş yerinde 1 günlük sigorta yaptırsam oradan da attılsam işsizlik maaşi alabilir miyim

S1974RT

Merhaba,
İşkur işyerini arayIp bilgi alır mı?

Sertan

Merhabai ben yakın zamanda işten ayrıldım. İstifa dilekçesinde gerekçe olarak işin niteliklerine uygun şartları kaybetmesi ve düzensiz maaş ödemesi durumu olduğunu belirttim.İstifa yazısı kabul edildi ve maaşım ile iznim hesabıma farklı çatı şirket hesabından yattı. Buna dair ihbar süresi kullandırılması iki tarafta buna ilişkin bir işlem yapmadı. Yasal çerçevede, kıdem tazminatı, ihbar talebimin karşılanacağını düşünmekteyim. Henüz dava konusu etmedim. İşkura başvurdum ama sanırım kod olarak istifa olarak belirteceklerdir. Kodda değişiklik yapacaklarını zannetmiyorum. Çalışma sürem 1 buçuk yıldır. Öncesinde de sgk farklı firmadan yattı arada sadece 1 hafta var. Bu hususta nasıl yol alınabilinir ve hangi durumlarla karşılaşırım?

SERKAN

MERHABA

2015 YILI 150 GÜN
2016 YILI 360 GÜN
2017 YILI 360 GÜN
2018 YILI 213 GÜN

YUKARIDAKİ BİLGİLERE GÖRE KAÇ AY MAAŞ ALABİLİRİM. HESABIMI YIL HESABIMI YAPILIYOR. TEŞEKKÜRLER.

Hanife

Merhaba son 3 yıldaki 600 günle ilgili sorum olacak.2016 yılında 360 gün, 2017 de 45 gün primim var.2017 şubat 15 de Doğum iznine ayrıldım,Nisa’nda ücretsiz Doğum iznine ayrıldım 9 ay kullandım.06.03.2018 de ücretsiz iznim bitti ve 1 ay senelik iznimi kullandım.07.04.2018 de 3600 den işten çıktım.2018 36 gün primim var .Mayıs 2018 de tekrar işe başladım. Ağustos 2018 de tekrar Doğum iznine ayrılacağım 120 gün primim doluyor.doğum izninden sonra işveren çıkışımı verse işsizlik maaşı alırmıyım?doğum iznine çıkana kadar toplam 556 günüm oluyor,Doğum izni 112 gün 556 güne ekleniyor mu?

Merhaba ben efe bir özel is yerinden çıkartıldı bana 9 aylık tazminat değilde bir diğer ödeme var ya adini çıkartamadım onu ödediler 1550 TL ve benimde 3 yıl içinde 788 gün var işsizlik maşı ala bilirmiyim

Batuhan

Merhabalar kolay gelsin,
30 mart 2018 de iskura issizlik odemesi basvurusu yaptim. Onaylandi. Bana bir mesaj geldi. Birdahaki ayin 5inde odemenizi alabilirsiniz diye. Yani ben nisan 5 te odeme alabilecekmiyim?

ozi

peki ne kadar alacak son uc sene olayi sondanmi basliyor yoksa ciktigin gunden geriyemi gidiyor banada 8 ay baglanmis e devletten bakinca ama 10 ay olmasi gerekirdi bu senede 3.ay calismisligim varki

Ela yılmaz

Merhaba, 2buçuk ay önce iş değişikliği yaptım, gün kaybım yok önceki şirketimde 4 yıl çalışmıştım. Evlilik olduğundan şirket ayrılırken tazminatımı ödedi istifa dilekçesi doldurdu. Yeni çalıştığım iş yerinde ise sağlık nedenlerimden dolayı geçen hafta çıkışımı verdiler. Şubat ayında 2 günlük sağlık raporum var. Mart ayında yok. İşsizlik maaşından faydalanabilir miyim? Mart 11 da çıkartıldım işten. Ne zamana kadar başvurmalıyım.

Slm ben ayın 2018 7ay 30sunda ısımdem oldum 640gunum var son uc yılda kac para ıssızlık massı alırım kac ay alırım

Soner

Ben 0404 2015yılında sigorta girişim var . Ve okuldan dolayı eksik 465 günüm olmuş şuan. O tarihle bu zamana kadar 600 gün doldursam hak edebilirmiyim? 3 yıl mi yoksa 4 yıl olarak mi baz alınır..

Emine Nur 06

Merhaba. Ilk ise giris tarihim 2015 ekim. Mart 2018 itibari ile prim gunum 658 gün oluyor. Suan calismaktayim ama sağlık nedeniyle işten ayrılmayı düşünüyorum. Son işe giriş tarihim eylül 2017. Kasım ayında ameliyat geçirdiğim icin 1 ay raporluydum prim yatmadı ama çıkışım da yapılmadı. Bu şartlar altında sağlık sorunları nedeniyle işten ayrılsam işsizlik maaşı alabiliyor muyum? Birde sağlık sorunu nedeniyle çıkış isteyeceğim için resmi belge (doktor raporu) sunmam gerekiyor mu? Cevaplarsanız tesekkur ederim

Emine Nur 06

Herhangi bir rapora gerek olmadığına emin misiniz? Ona göre bugün dilekçemi vereceğim. Iskurdan falan rapor istemezler değil mi.

aydin81

merhaba, iyi çalışmalar, öğrenmek istediğim konu şu, işsizlik maşı alırken adliyede bilirkişi yada uzlaştırmacı olarak dosya karşılığı gelir elde etmek işsizlik maaşı kesilmesine sebepmi ? bir de kira geliri elde etmek işsizlik maaşının kesilmesine sebep mi ? çok teşekkürler. sayg.

damla

merhaba 120 gün şartı aynı iş yerindemi olması lazım yanı ayın 31 inde işten çıktım ve 1 inde başka bir işe başladım sonra 10 gün sonra oradan çıkartıldım. ama eksik gün olmadı. bu geçerli olurmu?

Metin

Ben 08.11.2017 de ise girdim 22 gunluk sigortam yatmis kesinti olarak 1 gun istrahat oldugunu goruyorum ve 05.03.2018 tarihinde 14 gunluk ihbarimin son gunuyle beraber cikisim verildi yani cikis tarihim 05.03.2018 dir bu nedenle 120 gun doldurmusmuyum tesekkurler

Metin

Yanit verecekmisin?

Merter

Metin kardeşim merhaba sana tavsiyem e devlete girip sgk dökümü aşıp günlerini tek tek hesaplaman dır. İstrihatli olduğun günler son 120 gün kuralını bozmaz ama son 120 gün’ e dahil edilmez.

gökhan

Merhaba ben 31.10.2017 tarihinde işe başladım. 28.02.2018 tarihinde işten çıkarılacağım. Firmanın bir şantiyesinde çalışıyordum o şantiye için işyeri açılışı yapılmıştı, işe giriş tarihinden 24 ocak 2018 tarihine kadar sigortam şantiye işyerinde görünüyor. 24 ocak tarihinde şantiye kapanışı yapıldı, yine aynı firmanın merkez ofisinde çalışmaya devam ediyorum. 24 ocaktan sonraki sigorta primleri yine aynı firmanın merkez ofisinde görünecek. Edevletten baktığımda 24 ocak çıkış tarihi olarak görünüyor ancak o işyeri kapandığı için diğer sigorta günleri merkez ofiste görünecek. 31.10.2017 tarihinden 28.02.2018 tarihleri arası eksik prim günüm olmayacaktır. İşsizlik maaşı alabilir miyim? Son üç yıl sigorta prim günüm 600 günün üzerindedir.