İşsizlik Maaşı Hesaplama 2019

Basit Hesapla Detaylı Hesapla

Son 4 Ay, Aylık bürüt maaşınızı giriniz

1. Ay

2. Ay

3. Ay

4. Ay

Son 3 yılda toplam kaç gün çalıştınız ?Son 120 gün kesintisiz çalıştınız mı ?İşten çıkış kodunuzu seçiniz


Not: Sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden çekinmeden sorabilirsiniz. işsizlik maaşı hakkında detaylı bilgi için işsizlik maaşı şartları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İşsizlik maaşı hesaplama programı kullanımı

İş yerinizden memnun değilsiniz veya işyerinizden ayrılmak için bazı nedenleriniz var. İş yerimden ayrıldıktan sonra İşsizlik maaşına başvurursam işsizlik maaşı alabilir miyim ? İşsizlik maaşına başvuru süresi kaç gündür veya alacağım işsizlik maaşını hesaplayabileceğim bir program var mıdır? Bunun gibi sorularınızın cevabı için size bu sayfadan yardımcı olmaya çalışacağız.

Yukarıda güncel verileri kullanarak işsizlik maaşı hesaplama programı oluşturduk, bu program ile işsizlik maaşına hak kazanıp kazanamayacağınızı eğer hak kazandıysanız ne kadar süreyle ve ne kadar maaş alacağınızı hesaplayan başarılı bir program hazırladık. Programın kullanımı ile ilgili incelileri aşağıda başlıklar altında yazdık dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

issizlik maasi sartlari ve hesaplamasi
İşsizlik maaşı hesaplama programı

Son 4 ay ödenen pirim miktarı kısmı nasıl doldurulmalıdır ?

Aşağıdaki resim herkesin E-Devlet’ in sitesine girip hizmet dökümünü alabileceği hizmet dökümünü göstermektedir. Sizde E-devlet’e girip aşağıdaki gibi hizmet dökümünüzü çıkarabilirsiniz. E-devlet ten aldığınız bu hizmet dökümünden on 3 yılda ödenen prim miktarınızı, son 120 gün kesintisiz çalışıp çalışmadığınızı ve işsizlik maaşı hesaplama programımızda kullanacağınız son 4 ayın prim miktarını buradan öğrenebilirsiniz.Aşağıdaki örnekte mavi olarak yazılan 1,2,3 ve 4. aydaki priminizi yukardaki programımızda belirtilen yere girerek daha doğru bir hesaplama yapmış olacaksınız.

issizlik maasi hesaplama
Bu tablo E-Devlet’e giriş yapılarak 4 A hizmet dökümü bölümünden alınmıştır.

Resimdeki harfler;

A. Kişinin işten çıkış tarihini; Kişinin işten çıkış tarihini belirtir.

B. Kişinin priminin neden eksik yattığının kod değeri; Kişinin ay içerisinde devamsızlık yapması rapor alması veya ücretsiz izin alması gibi durumlarda primi işveren tarafından ödenmez. Ödenmeyen bu günlerin nedenleri sayısal kodlarla belirtilir.

C. Son ay ödenen prim miktarını

D. Eksik günde ödenen prim miktarını ifade eder.

Önemli: Eksik gün nedeniniz Ücretsiz izin, Sağlık durumu gibi nedenlerle olmalıdır aksi taktirde  son 120 gününüz bozulur ve işsizlik maaşı alamazsınız.

Önemli: SGK hizmet dökümü bize bürüt maaşı verir ve biz programımıza hizmed dökümündeki bürüt maaşımızı yazmamız gerekir.

Son 3 yıldaki çalışma süreniz ne anlama gelir ?

Son 3 yıldaki toplam pirim süreniz işsizlik maaşını kaç ay almaya hakkazandığınızda kullanılır. Bu süre

600 günden az ise işsizlik maaşı alamazsınız !

600 – 899   gün arasındaysa 6 Ay

900 – 1079  gün arasındaysa 8 Ay

1080 gün ise 10 ay işsizlik maaşı alırsınız

Son 120 gün kesintisiz çalışma şartı ne anlama gelir ?

İşsizlik maaşı hesaplanırken işten ayrılma tarihinden itibaren son 4 ay yani120 gün kesintisiz çalışma şartı aranır. Eğer son 4 ay kesintisiz çalıştıysanız işsizlik maaşı almaya hakkazınırsınız. Son 120 çalışmanın bazı istisnai durumları vardır. Bunlardan biri sağlık raporu dur. Son 120 gün içerisinde raporlu güçirdiğiniz eksik günler varsa raporlu olduğunuz günler işsizlik maaşıalmanız için engel olmaz bu durumda diğer şartlarınız da uyuyorsa işsizlik maaşı almaya hakkazanırsınız.

İşten çıkış kodu ne anlama gelir ?

İşten çıkış kodu sizin bir işyerilden ayrılırken işverenini tarafından SGK ya ne sebeple işten ayrıldığınızı bildiren koddur. Yaklaşık 30 adet çıkış kodu bulunmaktadır. Bu kodların bazılarında örneğn evlilik nedeniyle işten ayrılma durumunda diğer tüm koşulları sağlasanızda işsizlik maaşı alamazsınız. İşsizlik maaşı hesap tablomuzda hangi kodlarda işsizlik maaşı alacağınız işlenmiş bulunmaktadır.

İşsizlik Maaşı Başvuru süresi kaç gün dür ?

İşsizlik maaşı için başvuru süresi işten çıkışınız verdiği tarih itibari ile 1 ay yani 30 gün dür. İşten ayrıldıktan sonraki 1 aylık süre içerisinde işsizlik maaşına başvurmanız gerekmektedir. Başvuru süresini geçirirseniz 1 aylık süreyi geçirdiğiniz her gün toplamda kazandığınız işsizlik maaşınızın süresinden düşülür.Örneklersek;

6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanmışsınız ve siz işten ayrıldıktan 45 gün sonra işsizlik maaşına başvuru yaparsanız, bu durumda 15 gün geç başvuruda bulunduğunuz için 6 Ay değil 5 ay 15 gün gün işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.

İşsizlik maaşı ve programla ilgili kafanıza takılan soruları sayfanın sonundaki veya işsizlik maaşı şartları makalemzin altındaki yorum bölümünden bize çekinmeden sorabilirsiniz.

256
Yorum Yap

139 Comment threads
117 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
127 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
serdar

mrb admin 2 aydır 805 tl alıyorum 2019 da işsizlikmaaşim yukselirmi

Ayşegül

Merhabalar 4 ocak 2019 da işten çıkarıldım. 120 gün yani son 4 ay sigorta ödeneğim tam fakat son 3 yıl geçmişime baķtığimda aşağıda ki gibi ;
2018 = 360
2017 = 129
2016 = 0 (1 sene işsizdim)
2015 = 212
işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim ?

Nihat

Yurtdışında yaşıyorum.turkiyede 4 aydır sigortalayım. Sigorta başlangicim 2003 yılı.fakat aon 13 yıldır turkiyede sigortam yatmadı.son 4 aydır düzenli sigortalayım. Istan ayrılmam durumunda işsizlik maaşı alabilir miyim?

Aykut

Bildiğim kadarıyla işsizlik maaşı alabilmeniz için Türkiyede çalışıyor olmanız gerekmekte. Yurtdışında çalıştığınız günler için Türkiye’nin işsizlik sigortası fonuna bir kesinti yapılmamıştır. Bu nedenle mümkün görünmüyor ama siz yine de Size en yakın olan bir İŞKUR a danışın derim

Kemal

Merhaba, öncelikle kolay gelsin
** SORUMU HEMEN CEVAPLAYABİLİR MİSİNİZ? Çok önemli **
Bugün işten ayrıldım. Gün üzerinden hesaplama yaptığımda son 3 yılda toplam 585 gün sigorta primim var. Son 3 yıl içerinde 1 yıl askerlik yaptım. İşsizlik maaşı alabilir miyim?
Soru 2: İşe başladığımda ilk 3 ay sigortamı yapmadılar. Geriye dönük düzeltme yapabilir mi? Eğer yapamazlarsa bu 3 ay sigortasız çalıştığımı sskya bildirip şikayet edersem işsizlik maaşından yararlanabilir miyim?

Aykut

Dostum sorunu ben yanıtlıyayım,
1. Sorun için askerde geçirdiğin günleri son 3 yıl hesabına katmamlısın.
2. Sorun için sigortasız çalıştığın günler varsa bunu işverenden talep edebilirsin işveren talebini karşılamazsa şikayet etmen gerekir. Yalnız işveren ciddi bir ceza iyebilir bunun da altını çizeyim.

Bu şartlarda işsizlik maaşı alabilir miyim soruna cevap vermek burdan mümkün değildir. E-devletten hizmet dökümüne bakarak günleri doğru sayman ve diğer şertleri yerine getirmiş olman gerekir.

Emre

700 gün sigortam var 24 aralıkta işten çıkarıldım kasım ayında 1 gün raporum var işsizlik maaşı alabilir miyim

Engin

Raporlu olmak son 120 şartını bozmamakta. 700 gün işsizlik maaşı için yeterli olacaktır. İşten çıkarıldım demişsiniz. anladığım kadarıyla çıkış kodunuz da uygun. İşsizlik maaşı almanız için bir engel yok gibi.

oktay

Mrb 🙂
2016 Yılı İçin : 74
2017 Yılı İçin : 191
2018 Yılı İçin İse : 330 Gün Boyunca, Toplam 595 Gün Sigorta Primlerim Yatırıldı.

2018 Aralık Ayı Sonu ile İş Akdime İşveren Tarafından Son Verilecek.
Ve Aralık Ayı Prim Ücreti 2019 Ocak Ayında Yatırılacağı İçin;Son 3 Yıla Ait 600 Gün Koşulunu Sağlamış Olurmuyum? Yoksa 2019 Yılına Girildiğinde 2016 Gün Sayılarım Silinecek Mi?

Saygilar benim son 4 ay 120 odendi 700 gun 3yilda var is bitimi gosterildi cikisim yanliz 4ay odendikten sonra 13gun vardi onuda diger ay yansiyacak bu engel olurmu

Hakan

07.12.2018 hali hazırdaki isimden kendi isteğimle istifa ettim işsizlik ödeneği alabilirmiyim

Embiye

Merhaba 29 kasımda işten çıkarıldım işkur bildirim yaptım fakat işten çıkışım gözükmediğini belirttiler işszlik ödeneğini yapıorum dedı 1 hafta içersinde mesaj gelir diye söylendi fakat halen mesaj gelmedi napabilrm

Erdal

İsten cikis aldigim gun icnde bas vursam ne olur

Sedatoraman

Merhabalar 24 Ekim atiğinde işten çıkartıldım 2016 10 Ekim’den itibaren sigortam kesintisiz işsiLik maaşı alabilirmiyim

mesut

Merhaba Sayın admin 27,10,2018 işden cıkışım yapıldı son son ay 27 ğün calişdım yani bundan geriye dönük ful 30 gün işsizlikten yararlanabilirmiyim. Teşekkürler

Merhaba
1080 gün 10 ay işsizlik maaşı gerektirir fakat 2016 yılında 2 gün raporlu olduğumdan işkur işsizlik ödeneği i 8 ay olarak hesaplanmış. Bu durumda itiraz hakkım bulunmaktamıdır
Teşekkür ediyorum

sezai

bu durum bende de oldu ,fakat 4a hizmet dökümünde prim ödemeleri 30 gün uzerinden görünüyor.isveren raporlu olduğum gündede 30 gün primi ödemiş bu durumda itiraz halkımız yok mu?

Zeynep

Merhaba,
Simdiki isyerimden istifa edecegim ve hemen ertesi gun baska bir yerde baslayacagim. Yeni isyerinde belirsiz sureli is sozlesmesi imzalarken deneme suresi ibaresi koymayacagiz. 1 ay icinde beni isten cikartirsa kanunda gizli olan deneme suresi gibi bisi varmi , o koddan (1) cikarabilir mi ? Yada kod 4 den cikarirsa kanun hayir kof 1 yazacaksin der mi ?

Zeynep

Tesekkur ederim, benim sormak istedigim deneme suresi koduna takilmak, bunu nasil onleyebilirim. Sozlesmeye deneme suresi yazdirmamak yeterli olur mu?

Zeynep

Cok tesekkur ederim, isveren 4 kodundan cikaracak ve sozlesmeye deneme suresi yazmiyoruz. Umarim issizlik basvurusu yaptigimda kurum kodu kabul eder. Neden kod 1 den cikarilmadin , ne karistiriyorsun demez :))

Zeynep

Tabii ki hemen paylasiyorum, cok sevgiler 🎈

ERDAL KARABAŞ

4 YIL ÇALIŞTIM SON 4 AY 120 GÜN RAPORLUYDUM ÇALIŞTIĞIM BİRİM KAPANDI ÇIKIŞ ALDIM İŞSİZLİK MAAŞA MÜRACAT ETTİM RED CEVABI GELDİ NE YAPMALIYIM

Gulsah

2016 subat ayinda isten ayrildim issizlik aldim. Yine 2016 kasim ayında ise girdim 1.5 yil sonra dogum iznine ayrıldım. Doğum sonrası çıkış vericekler 15.09.2018 toplam 560 günüm var bu işyerinden. 170 aradım 2015 eylül ayından itibaren hesap yapabilirsiniz dedi. Şimdi doğumdan dolayı prim ödenmediği isin işsizlik alırmıyım veya bir önceki 2015.2016 primler bu hesaba katilirmj

Zzzzzz

31/08/2018 de işveren çıkış verdiğinde hangi tarihten başlayarak gun sayılır
Yani 2015 ağustosun pirimi başlangıç mi olur.
Birde prim günü 890 gun ise kac ay alınır 6 mi yoksa 7 ay gibi bi seçenek var mi

Berna uncu

Merhaba 01.08.2018 cıkısım oldu temmuzda 15 gun agustosta 1 gun ucretsız ızınlı gosterıldım 96 yılından berı bu sırkette calısıyorum kesıntısız 8 ay işsizliğim baglandı 10 ay olmadı nasıl duzeltme yaptırabılırım tşk

onur

sayın admın oncelıkle kolay gelsın bir sorum olucak cevaplarsanız cok sevınırım bu konuda beni aydınlatırsanız.şimdi benim sorum su 600 gun olayı.son işyeriimde sigorta konusunda sıkıntı yok. 10/10/2018 de çıkışım işveren tarafından verilirse geriye donuk olan bu 3 yıl nasıl olucak. bu durumda 2018 yılında ekım 10 dahıl 280 gün 2017 yılında 46 gün 2016 yılında 276 gün toplamda 602 gün eder bu hesapla.fakat yıl hesabı degilde ay hesabı yapılıyor deniliyor çogu yerde.e bu durumda o zaman 2018 ekimden 2017 ekime 1 yıl 2017 ekimden 2016 ekime 2 yıl 2016 ekimden 2015 yılı ekime 3 yıl şeklinde olmazmı.kafam karısştı gerçekten.yukardaki hesaba… Read more »

Emin

Ben 120 gün kuralıyla maaşı alamadım 900 günüm var şimdi bi işte 5 ay full sigortalı çalışmış olursam yeniden başvuru yapıp maaşı alabilirmiyim cvp

isamil

Selam ben son 3 yilinda 1079 gün sigorta var 1 gun rapor lu olduğum için 8 aymi işsizlik alacağım

Sevgi

Merhabalar ayni isyerinde 6 yıl calismama ragmen isverenin sigortamda yapmış oldugu girdi çıktıdan dolayi gun sayım 1080 den aşagi kaldığı için 8 ay maaş alıyorum.benden 2 sene sonra ise giren ve ayni gun iş çıkışımız verilen kişi 10 ay maaş hakkediyor.Ben nasıl bir yol izlemeliyim.hakkim olani almalıyım

erkan

merabalar kolay gelsin ben 2016 1
ayinda isten ciktim ve issiz lik maasina yazildim 7 aylik baglandi ve 4 ay aldim sonra is buldum 1yil calistim ve isten ciktim issizlik maasima kaldigim yerden devam ettim 2017 9 ayinda son ayligimi aldim ama eskisini devam ettirdim simdi isten cikarildim burdada 13 ay calistim iskura basvursam yine issizlik maasi alabilirmiyim acaba

Nihat demir

Slam 20 gün oldu issizlik ödeneğin hala bağlanmadı ne zaman sonuçlanır 18 05 başvuru yaptIm

Kök

Merhaba arkadaşlar 1080 gun üstü sigortalıyım anlaşmalı cıkıp aynı gun için de başka iş yerinde 1 günlük sigorta yaptırsam oradan da attılsam işsizlik maaşi alabilir miyim

S1974RT

Merhaba,
İşkur işyerini arayIp bilgi alır mı?

Sertan

Merhabai ben yakın zamanda işten ayrıldım. İstifa dilekçesinde gerekçe olarak işin niteliklerine uygun şartları kaybetmesi ve düzensiz maaş ödemesi durumu olduğunu belirttim.İstifa yazısı kabul edildi ve maaşım ile iznim hesabıma farklı çatı şirket hesabından yattı. Buna dair ihbar süresi kullandırılması iki tarafta buna ilişkin bir işlem yapmadı. Yasal çerçevede, kıdem tazminatı, ihbar talebimin karşılanacağını düşünmekteyim. Henüz dava konusu etmedim. İşkura başvurdum ama sanırım kod olarak istifa olarak belirteceklerdir. Kodda değişiklik yapacaklarını zannetmiyorum. Çalışma sürem 1 buçuk yıldır. Öncesinde de sgk farklı firmadan yattı arada sadece 1 hafta var. Bu hususta nasıl yol alınabilinir ve hangi durumlarla karşılaşırım?

SERKAN

MERHABA

2015 YILI 150 GÜN
2016 YILI 360 GÜN
2017 YILI 360 GÜN
2018 YILI 213 GÜN

YUKARIDAKİ BİLGİLERE GÖRE KAÇ AY MAAŞ ALABİLİRİM. HESABIMI YIL HESABIMI YAPILIYOR. TEŞEKKÜRLER.

Hanife

Merhaba son 3 yıldaki 600 günle ilgili sorum olacak.2016 yılında 360 gün, 2017 de 45 gün primim var.2017 şubat 15 de Doğum iznine ayrıldım,Nisa’nda ücretsiz Doğum iznine ayrıldım 9 ay kullandım.06.03.2018 de ücretsiz iznim bitti ve 1 ay senelik iznimi kullandım.07.04.2018 de 3600 den işten çıktım.2018 36 gün primim var .Mayıs 2018 de tekrar işe başladım. Ağustos 2018 de tekrar Doğum iznine ayrılacağım 120 gün primim doluyor.doğum izninden sonra işveren çıkışımı verse işsizlik maaşı alırmıyım?doğum iznine çıkana kadar toplam 556 günüm oluyor,Doğum izni 112 gün 556 güne ekleniyor mu?

Merhaba ben efe bir özel is yerinden çıkartıldı bana 9 aylık tazminat değilde bir diğer ödeme var ya adini çıkartamadım onu ödediler 1550 TL ve benimde 3 yıl içinde 788 gün var işsizlik maşı ala bilirmiyim

Batuhan

Merhabalar kolay gelsin,
30 mart 2018 de iskura issizlik odemesi basvurusu yaptim. Onaylandi. Bana bir mesaj geldi. Birdahaki ayin 5inde odemenizi alabilirsiniz diye. Yani ben nisan 5 te odeme alabilecekmiyim?

ozi

peki ne kadar alacak son uc sene olayi sondanmi basliyor yoksa ciktigin gunden geriyemi gidiyor banada 8 ay baglanmis e devletten bakinca ama 10 ay olmasi gerekirdi bu senede 3.ay calismisligim varki

Ela yılmaz

Merhaba, 2buçuk ay önce iş değişikliği yaptım, gün kaybım yok önceki şirketimde 4 yıl çalışmıştım. Evlilik olduğundan şirket ayrılırken tazminatımı ödedi istifa dilekçesi doldurdu. Yeni çalıştığım iş yerinde ise sağlık nedenlerimden dolayı geçen hafta çıkışımı verdiler. Şubat ayında 2 günlük sağlık raporum var. Mart ayında yok. İşsizlik maaşından faydalanabilir miyim? Mart 11 da çıkartıldım işten. Ne zamana kadar başvurmalıyım.

Slm ben ayın 2018 7ay 30sunda ısımdem oldum 640gunum var son uc yılda kac para ıssızlık massı alırım kac ay alırım

Soner

Ben 0404 2015yılında sigorta girişim var . Ve okuldan dolayı eksik 465 günüm olmuş şuan. O tarihle bu zamana kadar 600 gün doldursam hak edebilirmiyim? 3 yıl mi yoksa 4 yıl olarak mi baz alınır..

Emine Nur 06

Merhaba. Ilk ise giris tarihim 2015 ekim. Mart 2018 itibari ile prim gunum 658 gün oluyor. Suan calismaktayim ama sağlık nedeniyle işten ayrılmayı düşünüyorum. Son işe giriş tarihim eylül 2017. Kasım ayında ameliyat geçirdiğim icin 1 ay raporluydum prim yatmadı ama çıkışım da yapılmadı. Bu şartlar altında sağlık sorunları nedeniyle işten ayrılsam işsizlik maaşı alabiliyor muyum? Birde sağlık sorunu nedeniyle çıkış isteyeceğim için resmi belge (doktor raporu) sunmam gerekiyor mu? Cevaplarsanız tesekkur ederim

Emine Nur 06

Herhangi bir rapora gerek olmadığına emin misiniz? Ona göre bugün dilekçemi vereceğim. Iskurdan falan rapor istemezler değil mi.

aydin81

merhaba, iyi çalışmalar, öğrenmek istediğim konu şu, işsizlik maşı alırken adliyede bilirkişi yada uzlaştırmacı olarak dosya karşılığı gelir elde etmek işsizlik maaşı kesilmesine sebepmi ? bir de kira geliri elde etmek işsizlik maaşının kesilmesine sebep mi ? çok teşekkürler. sayg.

damla

merhaba 120 gün şartı aynı iş yerindemi olması lazım yanı ayın 31 inde işten çıktım ve 1 inde başka bir işe başladım sonra 10 gün sonra oradan çıkartıldım. ama eksik gün olmadı. bu geçerli olurmu?

Metin

Ben 08.11.2017 de ise girdim 22 gunluk sigortam yatmis kesinti olarak 1 gun istrahat oldugunu goruyorum ve 05.03.2018 tarihinde 14 gunluk ihbarimin son gunuyle beraber cikisim verildi yani cikis tarihim 05.03.2018 dir bu nedenle 120 gun doldurmusmuyum tesekkurler

Metin

Yanit verecekmisin?

Merter

Metin kardeşim merhaba sana tavsiyem e devlete girip sgk dökümü aşıp günlerini tek tek hesaplaman dır. İstrihatli olduğun günler son 120 gün kuralını bozmaz ama son 120 gün’ e dahil edilmez.

gökhan

Merhaba ben 31.10.2017 tarihinde işe başladım. 28.02.2018 tarihinde işten çıkarılacağım. Firmanın bir şantiyesinde çalışıyordum o şantiye için işyeri açılışı yapılmıştı, işe giriş tarihinden 24 ocak 2018 tarihine kadar sigortam şantiye işyerinde görünüyor. 24 ocak tarihinde şantiye kapanışı yapıldı, yine aynı firmanın merkez ofisinde çalışmaya devam ediyorum. 24 ocaktan sonraki sigorta primleri yine aynı firmanın merkez ofisinde görünecek. Edevletten baktığımda 24 ocak çıkış tarihi olarak görünüyor ancak o işyeri kapandığı için diğer sigorta günleri merkez ofiste görünecek. 31.10.2017 tarihinden 28.02.2018 tarihleri arası eksik prim günüm olmayacaktır. İşsizlik maaşı alabilir miyim? Son üç yıl sigorta prim günüm 600 günün üzerindedir.

Ahleri

Isten çıkarılma tabinden önce 120 gün primim var yalnız son 3 yıl içinde is göremezlik raporum var 10 gün üç yılda toplam gün prim 1070 prim gunu yapıyor raporlu oldum dönem prim gününe dahil edilir mi

Ezgi

Merhabalar
31.12.2017 itibari ile işyerinin kapanması ile işime son verildi.4 yıldır çalışıyor idim.10.01.2018 günü İşsizlik maaşına başvurdum,kabul edildi. İşsizlik maaşı da her ayın 5nde ptt’ye yatırılıyormuş.01.02.2018 itibari ile yeni iş bulmuş olsam 05.02.2018 de ptt’den işsizlik maaşımı alabilir miyim? Tam 1 ayım dolmuş oluyor.Sevgiler

Mahir

Merhabalar;

Ben iş akdimin feshedilmesinden ötürü 15 aralık 2017 tarihinde işten ayrılmak durumunda kaldım. İşkura işsizlik maaşı için başvurduğumda son 3 yıldaki çalışma gün sayımın 1065 olduğunu bu yüzden 8 ay işsizlik maaşı alabileceğim söylendi, oysaki ben 5 yıldan fazla aralıksız hizmet vermiştim fakat geçen yıl rahatsızlığım sebebiyle rapor almak durumunda kalmıştım. Bu raporlu süre çalıştığım gün sayısından düşülmüş ama mecburi bir durum ve elimde rapor var sonuçta. Eğer 1080 gün olsaydı malumunuz 10 ay işsizlik maaşı alabilecektim. Bu konuyla ilgili yapabileceğim bir şey varmı acaba?
Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılar.

Pink

Iyi gunler ben saglik nedenlerimden dolayi dr. raporuyla is yerine ihtar cekerek isten ayrildim analk izninden doneli 1 ay oldu ve yarim calismadan faydalandim issizlik odenegi alabilirmiyim

Ahmet

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler . 30 gün dolmadı işten ayrıldım askere gittim . Dündükten 2 hafta sonra başvurdum ertesi gün cevap geldi ve ödeme tablosu 5 aylık itiraz etmelimiyim ?

Ahmet

Öncelikle merhaba 1 sorum olucaktı .
Ben programı kullanarak eksiksiz giriş yaptım sonuç olarak 6 ay 1042 ₺ olarak hesaplama yaptı. Ben başvurumu yaptım ve ödeme planım 5 aylık çıktı ve ilk ödemem 19 günlük hesaplanıp 659 ₺ yazılmış .6 aylık ödeme neden yok ve neden 659 ₺ ilk ödeme yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler .

Not : Şirketimden askerlik için ayrıldım kesintisiz ve toplam 8 sene 10 ay .

Mehmet

Merhaba kolay gelsin işsizlik maaşı almak için olan gün sayısı diyelim ki iki farklı işyerinde de sigortam yatıyor mesleğim ile alakalı olduğu için işsizlik 600 gün sayınca son iki ay iki işyerinden yattı ayda 60 gün kabul olur mu yoksa sadece 30 gün mü kabul olur

Derya

Merhaba ben 12.12.2017 de işten ayrıldım. İşsizlik maaşı için başvuru yapıcam. 2017 asgari ücretine göre mi 2018 asgari ücretine göre mi işsizlik maaşı alırım acaba?

Yunus

Iyi gunler bir sorum olacaktı suanki çalıştığım isyeri aralik ayinin sonlarinda cikaracak beni ben basvurumu ocak ayinda yapabiliyormuyum issizlik maasi cikarmi bana yildegisikligi oluyor ama sıkıntı olurmu bana.
3 yilda 790 gunum var ve son 4 ayimda kesinti yok 120 gunum dolu hani benim 30 gun icinde basvurma hakkim var o hakkimi aralikta degilde ocakta kullanirsam olurmu cunku cikisim o ay 2017 aralik sonlari 2018 ocak ayi baslari demek istedigim hakkim olurmu 30 gun basvurudan dolayi. Net bir bilgi verirmisiniz birde aralikta ciktigim icin yeni yilda başvuru yapiyorum zamlimi olur yoksa aralikta cikmissiniz deyip 2017 yilindanmi verirler teşekkürler

Mehmet Çiğdem

Merhaba 2016 yılının 10.ayında işten çıkarıldım ve 6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazandım.Çalıştığım yerde ozaman asgari ücret 1300 tl di.Brütrümde 1647 tl.di ona göre bana 653 tl işsizlik maaşı verildi lakin 2 ay aldım 3, ay işe girdiğim için doğal olarak kesildi.Şimdi ise 2 mayıs 2017,de başladığım ama 24 ekim 2017,de işime sonverildiği için işsizlik maaşı almaya hak kazandım.Lakin zaten sorunda burda başlıyor.Benim burda aldığım brüt maaşım 3077 tl hesaplamalara göre 1200 tl civarı almam gerekirken bana yine 653 tl yi uygun görmüşler.Burda hakkım yenmiş olmuyormu.itiraz ettim ama nafile yasa öyleymiş.Biönceki maaşım olan 653 tl yi sadece 2 ay… Read more »

H.Şafak Emrahoğlu

MERHABA,3600 GÜN İLE İŞ YERİNDEN AYRILMA SONUCU İŞSİZLİK MAAŞI ALINABİLİRMİ?

Serpil

Merhabalar.
Mevsimlik işci olduğumdan dolayı her yıl iş akdine yani askıya alınıyordum. 5 yıl sonra, bir daha çalışmayı düşünmediğimi bildirdim ve onlarda çıkışımı verdiler.
Fakat Daha önceden işsizlik maaşı için 170 nolu telefonu aradım. 600 günü doldurup doldurmadığımı primlerimi herseyi öğrendim. fakat 45 gün eksiğim olduğunu söyledi telefondaki beyfendi. sonrasında 2 gün önce
yine aradığımda 700 gün gözüküyor sistemde dendi. bende dün işkur’a giderek başvurumu yaptım. fakat aklıma takılan bir soru var. hangisine inanmalıyım 1. aramada söylenenlermi yoksa 2. mi ? Aklım karıştı. yardım ederseniz sevinirim.