Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Nasıl Alınır? | Ucuza Uçak Bileti Alma

0
ucuz uçak bileti nasıl alınır
Uygun fiyatlı uçak bileti nasıl alınır?

Uçak, ulaşım için en iyi, en konforlu ve en hızlı alternatiftir. Ucuza uçak bileti bulmanın belirli yolları vardır. Bunun dışında uçak biletleri normal bir gelire sahip bir insan için pahalı olabilir. Bazı zamanlarda yurt dışı uçak biletleri 1000 liranın üzerine çıkabilir. Aşağıda ucuza uçak bileti nasıl bulunur, bundan bahsetmek istiyorum. Ama onun öncesinde birkaç uyarıda bulunmak istiyorum.

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Almak için Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Uçak firmaları herkesin uçak bileti almaya yöneldiği zamanlarda uçak bileti fiyatlarını yükseltirler. Örneğin yıl başında herkes seyahat edip sevdiklerini, özlediklerini görmek ister. Bu yüzden yılbaşında veya bayramlarda uçak bileti zirveyi görür. Siz uçak bileti alırken veya dünya turu yaparken gittiğiniz ülkenin ve bulunduğunuz ülkenin özel günlerini denk getirmemeye dikkat edin.

Mutlaka sizde fark etmişsinizdir. Uçak bileti alırken bütün formu doldurursunuz, kredi kartı bilgilerinizi girersiniz. Ancak bir türlü bileti alamazsınız. Çünkü sistem kapanmıştır. Sistem açıldığında ise uçak biletinin fiyatı yükselmiştir. Bunun nedeni, uçak firmasının bir şeylerin farkına varmasıdır. Uçak biletlerindeki rekabeti gören uçak firmaları, hemen sistemi kilitler ve rekabette olan uçak biletlerinin fiyatını arttırır. Siz de o bileti almak zorunda olduğunuz için yüksek fiyatları mecburen kabul etmiş olursunuz. İşte bu yazımızda bu gibi hatalara düşmemeniz için yapılması gereken 8 şeyden bahsedeceğim.

Erken Rezervasyon

Uygun fiyatlı bilet almak için ne yapmalı
Uygun fiyatlı uçak bileti almak için ne yapmalısınız

Erken rezervasyon çoğu zaman hayat kurtarır. Mümkün olduğunca biletlerinizi erken almaya çalışın. Çünkü ileriki tarihlerde rekabet daha az olacağı için biletler her zaman daha ucuz olur. Erken rezervasyon sayesinde özel günler için de bilet alabilirsiniz. Örneğin bayramda biletler çok pahalıdır. Ancak aylar öncesinden erken rezervasyon yaparsanız, bayram biletlerini de ucuza getirmiş olursunuz. Ancak eğer bir gezginseniz, “9-10 ay sonra nerede olacağım belli olmaz” diyorsanız sizin için başka bir yöntemimiz daha var.

Geç Rezervasyon Fırsatları

Uçak firmaları uçaklarının hepsinin tamamını doldurmak isterler. Boş uçak göndermek onlar için oldukça maliyetli olacaktır. Bu yüzden biletlerin fiyatlarını son anlarda, örneğin son 1 günde oldukça düşürürler. Bu sayede uçaklarını doldururlar. Tabii ki bunu da, müşterilerine e-posta yoluyla duyururlar. Eğer bir gezginseniz veya sık seyahat eden biriyseniz, birkaç adet uçak firmasının e-posta listesine kayıt olmak size yarar sağlayacaktır. Bu fırsatları kaçırmayın.

Seyahat Günlerinizde Esnek Olun

Az önce de demiştim. Yılbaşında, bayramlarda herkes uçar. Bu yüzden özel günlerde uçmamaya özen gösterin. Ayrıca eğer yurtdışına çıkıyorsanız o ülkenin de özel günlerini denk getirmemeye gayret edin.

Bir de bir şey daha var. İnsanlar çalıştıkları için hafta sonları da uçak biletlerine çok fazla rabet görüyor. Yani cuma, cumartesi, pazar günleri bilet fiyatları daha pahalı oluyor. Eğer mümkünse salı ve çarşamba günleri bilet alın. Çünkü bu tarihlerde uçak biletlerindeila %30 daha fazla indirim almış olursunuz. Bu sayede ucuza uçmuş olursunuz.

Alternatif Hava Yolları

Ucuz bilet almak
Ucuz uçak bileti almak için ne yapmalısınız

Her ülkede mutlaka ama mutlaka daha ucuzdan bilet satan firmalar vardır. Bu firmalar giderlerinden kısarak ucuza bilet satıyorlar. Tabii ki, bu uçaklarda ikram falan beklemeyin. Yurtdışına çıkarken yanınıza yiyecek bir şeyler almanız mutlaka önerilir. Çünkü bu firmalar ikramda bulunmaz. Türkiye’de bu firmalardan birine örnek vermek gerekirse, Flypgs Türkiye’de en ucuz uçak bileti satan firmalardan bir tanesidir.

Alternatif Rotalar ile Yolculuk Yapın

Bu durumu şöyle açıklayayım. Şuan yazdığım fiyatlar gerçek değildir. Örnek vermek gerekirse, siz Paris’e gitmek istiyorsunuz. İstanbul – Paris uçak bileti 900 TL diyelim. Oraya eğer Atina aktarmalı giderseniz daha ucuza gidebilirsiniz. Onu da şöyle hesaplayabiliriz. İstanbul – Atina 400 TL, Atina – Paris 400 TL. Toplamda 100 TL kâr etmiş olursunuz. Bu sayede ucuza uçmuş olursunuz.

Gidiş – Dönüş Bileti Yerine, Gidiş Alın

Gidiş – Dönüş bileti her zaman pahalı olur. Gidiş biletinizi alın. Gittikten sonra dönüş biletinizi araştırmaya başlayın. Bu sayede daha ucuz uçak bileti bulmuş olursunuz ve kâr edersiniz.

Uçak Bileti Arama Siteleri

İnternette onlarca, hatta yüzlerce ucuza uçak biletlerinin listesini çıkartan siteler bulunuyor. Sadece google’a “Ucuza uçak bileti” yazmanız yeterli. Hepsi bir bir karşınıza dökülecektir.

www.skyscanner.com.tr

www.momondo.com.tr

Mil Programları

Çok seyahat eden biriyseniz, mil programlarına dahil olun. Bu sayede 6-7 uçuştan sonra 1 uçuşunuzu bedavaya getirmiş olursunuz. Bu da oldukça kâr ettiren bir programdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz