Uludağ’da En Uygun Kayak Tatili Nasıl Yapılır ?

0
en uygun kayak tatili
en uygun kayak tatili

Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporlarının yapıldığı Uludağ çiftlerin en uğrak mekânlarından biri. Her mevsim güzel olan ancak kış aylarında ayrı bir güzel olan Uludağ’da en uygun kayak tatili için seçenekler arayanlardansanız sizlere harika önerilerimiz var. Uludağ’a gitmeye karar vermişseniz Aralık ve Nisan ayları arasında tercih etmenizi ve ona göre yer ayırtmanızı tavsiye ederiz. Ancak her zaman uygun fiyat seçeneklerinden yanaysanız ve kayak yapmak istemiyorsanız kış mevsimi diyebileceğimiz Aralık- Nisan ayları dışında da Uludağ’a gidebilirsiniz.

Balayı Tatili İçin Uludağ’a Gidecekseniz

Evliliğinizin ilk günlerinde Uludağ’da tatil yapmayı planlıyorsanız ya da eşinizle romantik bir kış tatili yapmak istiyorsanız Uludağ’ı tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en ünlü kış tatili mekânlarından olduğu için Uludağ’da en uygun tatil nasıl yapılır, neler yaparsanız daha uygun bir kayak tatili yapmış olursunuz merak ediyorsanız şunları deneyebilirsiniz:

Uzak olan kayak otellerini Seçin

Kayak merkezlerine uzak olan otelleri seçerek daha uygun fiyatlara Uludağ’da konaklayabilirsiniz. Çünkü merkezlere doğru gidildikçe Uludağ otellerinin de fiyatlarında artış olacaktır. Kayak yapmak için uygun bir kayak merkezi arıyorsanız Uludağ’ın çok bilinmeyen ancak kayak merkezi olan otellerini seçebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Konaklama Yerlerini Seçin

Eşinizle birlikte harika bir kış tatili planlıyorsanız ve yolunuz Uludağ’dan geçiyorsa uygun tatil yapmanın yolu konaklama seçeneklerini bütçenize göre seçmekten geçecektir. Uludağ pek çok yerli ve yabancı turistin akınına uğradığı için bu bölgede sadece lüks oteller değil pansiyon tipi konaklama seçenekleri de bulunur. Pansiyonlar diğer konaklama seçeneklerinden daha uygun fiyatlar sundukları için Uludağ’da daha uygun bir tatil yapmanızı sağlayacaktır.

kayak tatili uludağ
kayak tatili uludağ

Harcamalarınıza Dikkat Edin

Kayak merkezlerinden birinde tatil yapacağınızı bilerek çıktığınız yolculukta kar tatili için gerekli olan ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın. Mesela karlı ortamlar için kalın çoraplar, eldivenler, şapkalar ya da bir battaniye vazgeçilmeziniz olacaktır. Eğer bu ürünleri getirmezseniz harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Yemeğinizi Kendiniz Yapın

Biliyorsunuz ki Uludağ gibi bir yerde yemek yemek sanıldığı kadar ucuz değildir. Hatta aç kalmamak adına bazen çok pahalı yiyeceklerde tüketilebilir. Bu durumlardan dolayı tatilde bütçenizi zorlamak istemiyorsanız yanınızda önceden birkaç atıştırmalık getirmeyi unutmayın. Eğer pansiyonda kalıyorsanız şanslısınız. Çünkü kendi yemeğinizi kendiniz yapmanız için size güzel bir mutfak sunulacaktır. Bu mutfağı değerlendirin ve yemeklerinizi kendiniz yapın.

Yerinizi Önceden Ayırın!

Tatile çıkmaya meraklı olan herkesin bildiği bir gerçek vardır ki erken rezervasyon yapan kazanır. Tatil mekânlarına gitmeden çok önce rezervasyon yaptığınızda size oldukça uygun fiyatlara mal olacak odalar bulabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız ulaşım yollarından da önceden yer ayırtarak daha uygun bir tatil yapabilirsiniz.

uludağda tatil
uludağda tatil

Sezonlara Takılmayın!

Uludağ’da eşinizle tatil yapacaksanız sezon dışındaki dönemlerde Uludağ’a giderek daha uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz. Çünkü Uludağ sezonluk dönem dışında yarı yarıya kadar düşen fiyat seçenekleri ile bütçenizi de sarsmayacaktır. Sezonun kış aylarına doğru ya da kış aylarından sonraki dönemlerde Uludağ’ın tadını çıkarabilirsiniz. Hediye seçimlerinizde abartıya kaçmadan ufak tefek ürünler seçmeniz ve kayak merkezlerine ulaşım aracı olarak uygun fiyatlı seçeneklerden yararlanmanız daha güzel ve bütçenize daha uygun bir Uludağ tatili yapmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz