İnstagramda Satış Yapmak

0
Instagram-üzerinden-satış-yapmak
Instagram-üzerinden-satış-yapmak

Instagram oldukça fazla kişi tarafından kullanılan sosyal ağlardan bir tanesi ve bu ağ üzerinden insanların yaptığı faaliyetlere sınır getirmek mümkün değil. Sürekli olarak resim paylaşmak şurada dursun para kazanmak isteyen çoğu kişinin uğrak yeri haline gelen Instagram çeşitli ürünlerinde satış mekânı haline geldi.

Eğer sizde İnstagram kullanıcısı iseniz mutlaka karşınıza çıkan ürün satışlarını görmüşsünüzdür. Özellikle de ev hanımları tarafından daha fazla tercih edilen bir ağ olan İnstagramda satış yapmak son zamanların en popüler uğraşı.

Peki, İnstagramda Nasıl Satış Yapılır?

Karar Verin!

İnstagram üzerinden kazanç elde etmek istiyorsanız ilk olarak ne satacağınıza kara vermeniz gerekir. Çünkü satacağınız ürünlerin herkesin ilgisini çekmesi gerekir. İlgi çekmeyen ya da basit, kalitesiz gibi görülen ürünler genellikle alınmaz. Hatta merak dahi edilmeden geçilir. Bu nedenle ilgi çeken ürünler sunmalısınız. Bu ürünler bir yemek olabilir, bir örgü modeli olabilir ya da sizin bulduğunuz patentli bir ürün olabilir.

Takip Edin!

Biliyorsunuz ki sosyal ağlar üzerinde ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok merak edeniniz ve satışınız olur. Bunu yapmak içinde büyük firmaların paylaşımlarını dikkate almanız gerekir. Yani çok fazla takip edeni olan ve popülerleşmiş sayfalar neler yapıyor, instagram üzerinden ne gibi çalışmalara dâhil oluyor takip etmelisiniz. Sizde biliyorsunuz ki bu işler örnekler olmadan yürümez.

Sizin De Bir Adresiniz Olsun!

İnstagramdan satış yapmak için kendinize bir mağaza ya da butik ismi belirleyin. Yaptığınız işle paralel diyebileceğimiz, akılda kalıcı ve kullanıcıların sizi kolaylıkla bulabileceği isimler seçmeye dikkat edin. Sonuçta insanlar akıllarında kalmayan isimleri yeterince beğenmiyorlar. Özellikle de isim seçiminde rakamları kullanmayın. Telaffuzu kolay olan isimlerin her zaman kazanacağını bilerek kendinize isim seçin.

instagramda satış yapmak
instagramda satış yapmak

Göze Hitap Edin!

İnstagram genellikle görsellerin sıralı olduğu bir paylaşım mecrası olduğu için sizin de açacağınız butikte ya da mağazada bol bol görsel kullanmanız gerekir. Ancak bu görseli belirlerken kendi profil resminize de dikkat etmelisiniz. Profilinizde mağazanızın resminin olması sizlere büyük bir avantaj sağlayacağı gibi satışlarınızı da kolaylaştıracaktır. Mağaza olarak bir dükkan açmanız gerekmiyor. Satacağınız ürünlere uygun olan bir logonuzun olması da yeterli. Eğer logonuz yoksa bu konuda sizlere yardımcı olacak pek çok kişi bulunuyor.

Profilinizi Sağlam Hazırlayın!

İnstagramdan para kazanmak için açacağınız mağazaya oluşturacağınız profilde oldukça önemli. Çünkü insanlar etkileyici, ürün ve ya hizmetler hakkında bilgi veren kısa tanıtımları daha çok seviyor. Ayrıca satış yapabilmeniz için gerekli olan iletişim bilgilerini de mutlaka profilinizde vermelisiniz ki insanlar sizlere kolaylıkla ulaşabilsin.

instagramdan para kazanma
instagramdan para kazanma

En Önemli Kısma Geldik!

Profilinizi oluşturduktan sonra yapmanız gereken en önemli kısım paylaşımlardır. Paylaşımlarınızda ürünlerinizi insanlara görsel yoldan pazarlamaya çalışın. Çünkü instagram görsellik üzerine kurulu bir mekanizma. Resimlerinize kalite ekledikten sonra yapmanız gereken bir diğer çalışma ise sizden sipariş isteyenlerle yeterli iletişimi kurabilmek. Ayrıca ürünlerinizi kullanan kişilerin bu ürünlerle fotoğraflarını instagrama koyması da size büyük fayda sağlayacaktır. İnstagram üzerinde yetkin ve uzun süredir bu işi yapıyor izlenimi vermek de satışlarınıza yansıyacaktır. Farklı olmaya çalışın ve reklamınızı iyi yapın.

 

 

Önceki İçerik3D Yazıcılar Bir Çağ Başlattı!
Sonraki İçerikEpoksi Zemin Kaplama Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz