Aliexpressteki Ürünleri İnstagramda Satarak Para Kazanın

1
aliexpressten para kazanma
İnstagram da ali express ürünlerini satarken nelere dikkat etmelisiniz

Yurt içi ve yurt dışı alışveriş imkanı sunan online sitelerden biri olan Aliexpress her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Dünyanın her yerinden alışveriş yapılabilen bu site özellikle ticaret yapmak isteyenler için alternatif olmaktadır. Yurt dışından alışveriş yapmanın en güvenli yollarından biridir. Sosyal medya hesapları üzerinden Aliexpress ürünlerini satan birçok kişi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Aliexpress sitesinden satış ortaklığı ile instagram hesabınızdan nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

Aliexpress’ten Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Aliexpresteki ürünleri 2 farklı yöntemle satabilirsiniz birinci yöntem doğrudan ürünleri aliexpress sitesinden sipariş ederek satmak, diğer yöntem ise satış ortaklığı(affiliate) ile ürün linkini instagram sayfanızda paylaşarak komisyon almak. İlk olarak 1. yöntemden bahsedelim;

1. Doğrudan Ürün Alıp Satma Yöntemiyle

İnstagramda aliexpress ürünleri satan bir çok satıcının kullandığı bu yöntemi pek önerdiğimizi söyleyemeyiz. Nedenine gelecek olursak gümrükten giren tümürünlerin artık bir kaydı tutulmakta ve bu ilerde size gümrük veya vergi kaçakçılığı gibi yüksek riskler doğurabilecek yükümlülüklerle sonuçlanabilecektir. Risk almak isteyenler için bu yöntemden yinede bahsedilm;

Öncelikle Alıexpress alışveriş sitesinden ürün satın almak için kullanıcı hesabının olması gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre ile siteye giriş yaptıktan sonra istenilen kategoriye girerek seçilen ürünler sepete aktarılıyor. Sipariş tamamlamak için bazı alışverişlerde kargo bedeli olmayabilir ama bazı alışverişlerde ise kargo fiyatı oldukça fazla olabilmekte. Bu yüzden genellikle kargo bedelsiz olan ürünleri tercih etmekte fayda var. Bunun yanı sıra kargolar öyle yurt içi kargolar gibi 3 iş günü içerisinde teslim edilmiyor. En az 15- 20 gün siparişin gelmesini bekliyor. Uzun vadeli beklemek isteyenler için hem uygun alışveriş hem de kaliteli bir hizmet alınabiliyor.

Bu yöntemde dilerseniz ürünleri kendi adresinize(bunu önermem) dilerseniz ürününüzü beğenip sipariş veren kişinin doğrudan adresine gönderebilirsiniz. bu sayede kargo ücretini de ortadan kaldırırsınız. Bu 1. yöntemimizdi şimdi daha güvenli olan 2. yöntemimizden bahsedelim.

2. Satış Ortaklığı Yöntemiyle

Aliexpress ten para kazanmanın en güvenilir ve en kazançlı yöntemlerinden biri satış ortaklığı yapmaktır. Bu yöntem başta size karışık gelebilir fakat işin içine girdiğinizde ne kadar basit ve risksiz olduğunu anlıyacaksınız. Satış ortaklığı işlemi nedir? Satış ortaklığı ürünlerini satmak isteyen firmaların ürünlerini tanıtıp satılmasına vesile olan kişilere satış başına ödedikleri %8, %10 yada %50 oranında para ödemelerine satış ortaklığı denir.

Satış ortaklığı ile aliexpressten para kazanabilmek için öncelikle aliexpres’in satış ortaklığı için anlaştığı sitelerden birine üye olmalısınız. Bunun için size Admitad sitesini öneririz. Admitad ana merkezi rusya olan dünya genelinde büyük firmaların satış ortaklığını yapan güvenebilir bir sitedir. Bu siteye üye olduktan sonra aliexpress kampanyasına başvurmalısınız başvurunuz onaylandıktan sonra kampanya sayfasında satmak istediğiniz ürünün satış ortaklığı linkini oluşturmalı ve bu linki satmak istediğiniz ürünün resmiyle beraber instagram hesabınızda paylaşmalısınız. İnstagram hesabınızdaki bu link’e tıklayıp ürünü satın alan her kişiden %8 ile %10 oranında komisyon alırsınız. Kazandığınız bu komisyonlar sizin belirlediğiniz yöntemlerle hesabınıza her ay aktarılır. Bu sayede ne satıcıyla ne de alıcıyla muhattap olmadan paranızı kazanmış olursunuz. Çok güzel değil mi 🙂

Aliexpress Ürünlerini Satarken Nelere Dikkat Etmelisiniz

İnstagramdan para kazanın
Aliexpress ürünlerini instagramda satarak para kazanın

İnstagram hesabından satış yapabilmek için kaliteli fotoğraflar çekilmeli ve ürün ile ilgili tüm detaylar verilmelidir. Bunun yanı sıra iletişim kurmak isteyenlerle geciktirmeden iletişim kurulması gerekmektedir. Güvenilir hizmet vermek adına ürünlerin Aliexpressten geldiği ve teslimat süresinin 1 ay gibi bir zamana yayıldığı da müşteriye verilmelidir. Daha önce alınmış ve satışa çıkarılmış ürünler içinse hızlı gönderi şeklinde uyarılar yapılabilir.

Aliexpressten ürün almak pratik olduğu gibi tercih yapılması da oldukça zordur. Sonuçta dolar üzerinden satış yapan bu internet sitesinde güvenerek alışveriş yapmak tedirginlik hissi yaratabilir. Sosyal medya üzerinden her gün farklı hesaplarda farklı ürünlerin satışı yapılmaktadır. Çocuk, genç ve yetişkin kişilere uygun her türlü ürünü instagram üzerinden satışa sunan kişilerde rahatlıkla takip edilebilmektedir. Bir önerimizde bu satıcıları takip edip onların hoşunuza giden yanlarını örnek almanız olabilir

Bunların yanı sıra instagram üzerinden ne kadar çok takipçiniz olursa insanların o sayfayı görmesi ve ürünlerin daha fazla kişiye ulaşması o kadar hızlı olacaktır. Günlük ürün paylaşımlarınız sık olmamalı ve takipçileri rahatsız edici olmamalıdır.

İnstagramda Ne Satabilirsiniz?

Aliexpress üzerinden bakıldığında satılabilecek oldukça çok çeşit ürün bulunmaktadır. Çocuktan yetişkine, makyajdan giyime akla gelebilecek her türlü eşya bu alışveriş sitesinde yer almaktadır. Yinede ne satabilirim diyorsanız instagramda ne satabilirim veya internette ne satabilirim yazılarımızı incelemenizi önerebiliriz.

Sıkı bir takip ve çalışma ile Aliexpressten ürün alarak instagram üzerinden rahatlıkla satış yapılabilir.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Yeniler
Eskiler En çok oy alanlar
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster