Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
Android tv box seçimi
Android tv alırken hangi ozellikler incelenmelidir

Akıllı televizyonlara takılarak kullanılan Android TV Box televizyonlarımızı bir bilgisayara çevirmesiyle teknoloji severler tarafından tercih  edilen bir cihazdır. Çok fazla para ödeyerek büyük heveslerle alınan akıllı televizyonların internet özelliğini ve film izleme gibi benzeri seçenekleri çoğu kez kullanmıyoruz. Bunun sebebi televizyonun işlemcisinin yada ram’inin yetersiz olması yada çok karışık bir arayüze sahip olmasıdır. Televizyonunuzun yetersiz olduğunu düşünüyorsanız android tv box satın alarak bu surunları ortadan kaldırabilir ve internetin keyfini çıkarabilirsiniz. Peki her Android tv box iyimidir? Android tv box seçimi nasıl yapılmalıdır yazımızın devamında…

Birçok akıllı tv alan kişi, internete genel olarak bu sebeple bağlanamıyor ve akıllı televizyonlara internet seçeneği için verilen para maalesef heba oluyor. İşte bu noktada hayatımıza Android TV Box giriyor. Android Tv Box hakkında bilgi edinmek için sayfamızda yayınlanan android box nedir yazımızı okumanızı tavsiye ettikten sonra gelelim bu yazımızın konusu olan Android TVBox alırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun cevaplarına.

Android TVBox Alırken Hangi Özelliklere Bakmalıyız

Her ne kadar sadece HDMI girişi olan akıllı televizyonlarda kullanılıyor görüşü hâkimse de android tv box, gerekli birkaç aparat sayesinde tüplü televizyonlarda da hizmet verebilmektedir. Tüplü ya da yarı akıllı televizyon kullanan kalmış mıdır bilmiyoruz ama bu bilgiyi vermeden konumuza geçiş yapmak eksik olur diye düşündük.

Performans -teknik özellikler:

Android TV Box, en basit anlatımı ile internet dünyasını televizyonunuza aktaran bir cihazdır. Bu sebeple en azından olmazsa olmaz teknik birkaç özelliği asgari şunlar olmalıdır:

  • Android TV Box yazılım desteği,
  • Çözünürlük,
  • Bellek kapasitesi,
  • İşlemci hızı,
  • Malzemenin kaliteli olması

gibi özellikler Android TVBox alırken en azından ürünümüzde olmasını beklediğimiz teknik özelliklerdir ve bu özellikler android Tv Box ürünümüzün performansını etkileyen teknik faktörlerdir.

İlaveten; Android TvBox kullanımı için bir adet şarj adaptör, HDMI kablo, kumanda ve klavye de gerekli araçlardır. Bazı firmalar android TVBox alan müşterilerine klavye ve kumanda verirken, bazı firmalar sadece android TV Box vermekte, bu durumda klavye, kumandayı dışarıdan almanız gerekmektedir. Kumandalar bildiğimiz TV kumandalarına benzer ve genellikle 2 adet kalem pille çalışır.

Klavye  bilgisayar klavyesi benzeri olmakla kullanımı kolaydır. Kumanda ve klavye ile Android TV Box kullanmak oldukça basittir.

Android TV Box alırken nelere dikkat edilmelidir
Stick

Hangi model tercih edilmeli

Stick şeklinde olanlardan ziyade Box daha çok tercih edilmektedir. Elbette kullanacak olanın ihtiyaçlarına göre tercih edilecek olan android Tv Box için bizim söyleyebileceğimiz sadece ürünü kullananların genel görüşünü burada belirtmektir.

Stick yerine box yani kutu olanlarının tercih edilmesinin birinci sebebi: stick ürünün malzemesinin daha zayıf olduğu, ikincisi ise belki de bu malzemelerden kaynaklanan daha çabuk ısınma durumudur. Elbette seçim yine de sizin.

RAM- İşlemci Hız Kapasitesi

Android TV Box alırken, yukarıda saydığımız asgari teknik özelliklere mutlaka dikkat etmeniz gerektiği gibi, özellikle işlemci hız kapasitesinin iyi olması gerekmektedir. İyi bir android TV Box ram- 2Gb’tan daha düşük olmamalıdır. Bu konunun özellikle altını çizmemizdeki sebep, ürünün kullanımında yaşanacak sıkıntılardan kurtulmaktır. Kimse film ya da dizi seyrederken ya da oyun oynarken takılıp duran bir cihazın film seyretme yahut oyun oynama zevkine gölge düşürülmesini istemez.

İşlemci hızı konusunda ise bir değer vermek istemiyoruz nedeni ise teknoloji devamlı gelişmekte ve her geçen gün daha iyi işlemciler ve ram ler piyasaya sürülüyor olması. Bu konudaki tavsiyemiz ise aliexpress.com sitesindeki en çok satılan android tv box un hangileri olduklarını fiyat performans olarak değerlendirmeniz olacaktır.

Sade arayüz | Ekstra depolama

Bir Android TV Box hızlı işlemcinin yanı sıra sade arayüzlerle TV’ye uygulanabilir olması Android TVBox alırken nelere dikkat edilmelidir sorusuna verebileceğimiz en kritik cevap olmakla son derece önemli bir kriterdir. Özellikle büyük ekranda oyun oynamayı sevenler için grafiklerin canlı olması da android TV Box işlemcisinin ne denli hayati önem arz ettiğini gösteriyor.

Depolama alanları size yetersiz geliyorsa microsd kart takabileceğinizi ve alanınızı yükseltebileceğinizi de aklınızda bulundurunuz.

Uygun Fiyata Android Tv Box Nasıl Alınabilir?

Uygun fiyatlı Android tv box satın almak istiyorum diyorsanız size öncelikle akakçe gibi siteleri incelemenizi daha uygun fiyata nasıl alabilirim derseniz Çin alışveriş sitelerine göz atmanızı öneriririz. Android Tv nizi Çin alışveriş siteleri üzerinden satın almak istiyorsanız Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz En Güvenilir 10 Site  yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Önceki İçerikAndroid TV Box Nedir? Nasıl Kullanılır? | Uygun Fiyat ve En İyi Markalar
Sonraki İçerikGeri Dönüşüm İş Fikri ile Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz