En Kazançlı 5 Franchising(Bayilik) Veren Firma

0

Franchising’i sözleşmeye dayalı olarak markalardan belli süre koşul ve sınırlar kapsamın da markaların isimleri altıda bir alt bayilik açmak olarak tanımlayabilriz. Franchising ile bir çok sektörde işletme kurmanız mümkün bunlardan bazıları; otomobil kiralama, iş yardım, giyim ve ayakkabı, yapı dekorasyon, ev aletleri, kuru temizleme, bilgisayar markaları, eğitim kurumları, medya, giyim, halı, içecek, mobilya mağazaları, kargo firmaları, kozmetik ve fast-food tur.  Bu yazımızda sizler için fast-food alanınde en çok kazandıran frenhising firmalarını inceleyeceğiz.

Bayilik veren işletmenin sürekli olarak araştırmalar yapması firmaların kendini geliştirmesi açısından önemlidir. İşletmeler için muhasebe ve stoklama gibi fonksiyonlar kullanılabilmektedir. Franchising almak  kaliteli personel istihdam etme, tanınmış bir marka adıyla işe başlamak, reklam tanıtım açısından tasarruf sağlamak, kendi işini kurmanın getirdiği risklerden uzak kalmak gibi birçok avantaj sağlamaktadır. Bayilik almanın avantajları belirli oranlarda kar marjı, popülarite de sağlamaktır.

Bayilik almak her ne kadar konulan kısıtlamalar, giriş aidatlarının yüksekliği gibi dezavantajlar oluştursa da çok fazla tercih edilen bir ticaret yöntemidir. Son yıllarda en fazla emlak zincirleri, kahveciler ve fast-food alınanda faaliyetler artmaktadır. Şimdi franchisingin’in en çok yaygın olduğu fast-food alanındaki firmaları inceleyelim.

En Çok Kazandıran Franchisingler

Burger King

En çok para kazandıran frenchisingler

Dünya çapında en yaygın olan en fazla müşteri kapasitesine sahip firmalardan biridir. 75 ülkede birden çok restoranı olan firma dünya çapında bayilik fırsatı tanımaktadır. Bayilik alma bedeli 300,000 dolardan başlayan firma işletmelere eğitim vermektedir. Genel olarak iş bilginiz ve tecbübenize başvurulur. Restoran açılacak konum Tab gıda tarafından onaylanmalıdır. İş yeri ulaşımı kolay giriş kat olmalı ve belirlenen m2 lere uymalıdır.

McDonald’s

En cok kazandıran bayilikler

Dünyadaki en çok tanınan fast-food zinciri demek abartı olmaz sanırız. Her gün binlerce kişiyi ağırlayan restoran ticaretinin büyük bir kısmını franchise ile sağlamaktadır. Bayilik adayı 30.000 usd ve KDV olmak üzere bir açılış bedeli öder. Resmi sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmak zorunludur. 5 günlük bir iş başı değerlendirme programı uygulamaktadırlar. 6 -8 ay süren eğitimlerden sonra başarılı olan kişiler restoranının açabilmektedir.

Dominos pizza

en karlı frenchising

Oldukça büyük bir pazar ağına sahip firma 30 dakika garantisi ile akıllarda kalmayı başarmıştır. 120.000 dolar sermaye ile başlayabileceğiniz bayilik başvurusu sonrasında 36 ay da yatırımınızın geri döneceği söylenmekte.

KFC

1930 yılında kurulan firma tavuk eti kullanımında lider durumdadır. Ürünlerin uygun fiyatlı olması müşteriyi çeken bir özelliktir. Bayilik ücreti olarak 200 bin dolar ödemeniz kaydıyla işlemleriniz başlayacaktır. 950 bin dolar gibi meblağ ile tavuk firmasının bayiliğini alarak iş hayatında yerinizi alabilirsiniz.

Little Caesars

Bayilik ücreti diğer firmalara göre daha düşük ve rekabetçidir. 40.000 dolarlık nakit ile birlikte 150,000 dolar sermaye bayinizi açmakta gerekli olan meblağdır.  En doğru mevkiiyi seçmenin önemli olduğu bayi size eğitim ve iş gücü desteği de vermektedir. Reklam katılım payı, Net kazançtan verilen pay gibi masrafları vardır. Yatırımın size dönme süresi 2-3 sene olarak belirtilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz