İşsizlik maaşı son ...

Bildirimler
Tümünü temizle

İşsizlik maaşı son 600 gün primim 599 hesaplandı ne yapabilirim?

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Reactions
1,889 Görüntüleme
(@Salih)
New Member
Gönderiler: 1
Konu başlatıcı  

Son 3 yilda olması gereken 600 gün prim benim tam olarak 599 gün çıktı. Şaşırdım kaldım. Lütfen bu noktada bana çıkış yol önerebilir misiniz. Cok mağdur durumdayim. Bu paraya cok ihtiyacım var.

CevapAlıntı
(@piyasaanketi)
Active Member Admin
Gönderiler: 7

Gönderen: @Salih

Son 3 yilda olması gereken 600 gün prim benim tam olarak 599 gün çıktı. Şaşırdım kaldım. Lütfen bu noktada bana çıkış yol önerebilir misiniz. Cok mağdur durumdayim. Bu paraya cok ihtiyacım var.

2 Önerim olabilir,

1. si; eğer işten çıkış tarihiniz henüz 10 günü geçmediyse işverenden 1 gün sonraya ötelemesini isteyebilirsiniz.

2. Önerim; 4 ay daha başka bir iş yerinde çalışıp uygun bir işten çıkış koduyla işten ayrılırsanız. yeniden işsizlik maaşına başvurabilirsiniz. Bu sayede son 4 ay kuralı 600 kuralı ve uygun kodla işten çıkarılma şartlarını sağlamış olursunuz. 

İşsizlik maaşı almak isteyenlere tavsiyem işten çıkmadan önce işsizlik maaşı alabilir miyim diye kontrolünü bu işten anlayan birine önceden yaptırmanızdır. Aksi halde 1 gün gibi komik rakamlarla maaştan mahrum kalabiliyorsunuz. 

İşsizlik maaşı ile ilgili daha ayrıntı bilgi için; https://piyasaanketi.com/issizlik-maasi-sartlari/

CevapAlıntı
Paylaş: