İşsiz Kalmak İstemeyenlere İşsiz Kalınmayacak Meslekler!

0

İş hayatına atılmak için ilk adımları atmadan önce gelecekte işsiz kalma ihtimalinizin düşük olduğu alımının çok olduğu mesleklerden birini seçmek ilerleyen zamanlarda sizin için iş garantisi oluşturabilir.

İşsiz kalmak o kadar sene okuduktan sonra ya da belirli bir yaşa geldikten sonra çekilmesi zor bir durumdur. Çünkü işsizliğin vermiş olduğu ruh hali ve geçim sıkıntısı insanların kendilerini gereksiz, istenmeyen biri konumuna kadar getirebilir. Bununla da kalmayıp evlenme hayali kuran ve ya ailesini geçindirmek zorunda kalan insanların işsiz kalması hayatlarını olumsuz etkilediği gibi ilerideki yaşamlarında da işsizliğin verdiği sıkıntıları yaşamalarına neden olacaktır. Eğer önceden tedbir alıp işsiz kalmayacak meslekler grubundan bir seçimde bulunursanız artan taleplere uygun alanlarda bir iş sahibi olabilirsiniz.

Sağlık Alanında İhtiyaç Her Zaman Var!

ne iş yapabilirim
Devamlı revaçta olan işler nelerdir

Sağlık sektöründe sürekli olarak istihdam açığının olması ve atamaların sürekli yapılması bu alandaki işsizlik oranını da düşürüyor. Özellikle adını duymadığımız ancak varlığını bildiğimiz bazı meslekler var. Yoğun bakı hemşireliği, radyoterapi uzmanlığı ya da anestezi teknikerliği gibi meslekler sürekli ihtiyacın olduğu alanlardan.

Ayrıca acil tıp teknikerliği ve dâhiliye uzmanlığı da aranan sektörler arasında.

Bilişim Sektöründe Meslek Seçimi Daha Kolay!

hangi işi yapsam
Ne iş yapabilirim diyorsanız…

Her şeyin giderek bilgisayar ve internet üzerinden yapılmaya başladığı günümüzde internet ve bilgisayar odaklı çalışmalar yapan kişilere olan ihtiyaç hat safhada. Geleceğe dönük yüzüyle hizmet veren bilgisayar programcılığı, yazılım uzmanlığı sosyal medya danışmanlığı gibi alanlarda açıklar büyüyor ve bu alanlarda hizmet verecek kişiler aranıyor. İnternet dünyasında verilen hizmetlere her gün bir yenisinin eklenmesinden dolayı webmaster danışmanlığı ve web site kurulum, düzenleme gibi alanlarda, grafik tasarımcılık gibi alanlarda açık oldukça fazla.

Ara Meslekler Revaçta!

En çok iş olan sektörler

Ara meslekler dediğimiz ancak olmazsa olmaz mesleklerden kasiyerlik, garsonluk, barmenlik gibi alanlarda oldukça fazla istihdam açığı oluyor. Çağrı merkezi personelliği, satış danışmanlığı, toptan satış uzmanı ya da satış elemanlığı gibi alanlarda eleman açığı oldukça fazla ve ara eleman olarak bilinen bu meslekler için şimdilerde kurslar açılıyor.

Danışmanlık Tam Size Göre Olabilir!

her zaman iş olan meslekler
İşsiz olunmayacak meslekler

Danışmanlık son zamanların en gözde mesleği ve bilgili olduğunuz alanlarda danışmanlık hizmeti vererek insanlara neler yapması gerektiği konusunda yardımcı olabilirsiniz. İsterseniz satış danışmanı isterseniz sosyal medya danışmanı isterseniz de bir ürünün nasıl kullanılacağına dair çeşitli alanlarda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

İşsizlik sorunu çekenler için geleceğin mesleklerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ancak siz kalıcı ve altın bilezik diyebileceğiniz alanlarda ilerlemek istiyorsanız insanların değişmeyen ihtiyaçlarına bakabilirsiniz. Sağlık alanında bir doktorun sürekli işi olur çünkü hasta çoktur. Bir kuaförün işi bitmez çünkü bayanlar saç kestirmeden duramazlar. Bunun gibi örnekleri artıabilir ve kendinize uygun olan mesleklere yönelebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz