Reiki | Evrensel yaşam enerjisi

0
reiki
Reiki nedir ve nasıl uygulanır

Kişisel gelişimin dallarından birisi olarak bilinen reiki evrensel yaşam enerjisi olarak tanımlanmaktadır. Evrensel yaşam enerjisi olarak bilindiği gibi yaşam gücü enerjisi olarakta adlandırılabilir. Zihinsel, duygusal ve bedensel olarak hissedilen tüm sorunların çözümünde reiki kullanmaktadır. Reiki ruhsal ve astral boyutlarda şifa vermektedir.Her insanın içinde odaklanılmış ve odaklanılmamış varyasyonlarda enerji kütleleri vardır. Reiki uzmanları da bu enerji kütlelerini kullanarak hastalıkları gidermek için uzmanlaşmış kimselerdir. Yani bedenimizin kendisini iyileştirme kapasitesini artırmak için içimizde bulunan enerjiyi kullanma sanatına reiki diyoruz.

Reiki nasıl uygulanır | Yan etkisi var mıdır ?

Reiki öğrenilmesi ve uygulanılması kolaydır. Önemli olan husus, bedenler arası enerji aktarımı öğrenebilmektir. Bir defa enerji aktarımı öğrenildiği andan itibaren ömür boyu kazanılan bu yenetek sizinle devam edecektir. Herkes reiki uygulayıcısı olabilir. Reiki 3 aşamadan oluşur. İlk aşamada vücuttaki enerjinin eller vasıtasıyla aktarılması ögrenilir.İnsan elinden yayınlan ısı huzur ve dinginlik verir. İkinci aşamada bilinç altı kullanımı öğrenilir.Bu aşamada beyin dalgalarının kullanılması öğrenilir. Bu sayede olumlu düşüncelerin vücuda kazandırdığı yüksek yaşam enerjisi kullanımı artar.Üçüncü aşamada ise, kazanılan ve aktarılması öğrenilen enerji şifa kaynagı olarak başka bedenlere aktarılır.

Reiki hangi koşullarda uygulanır ?

Reiki
Reiki nasıl uygulanır

Reiki hemen hemen her koşulda kullanılabilir. Uygulanmaya başlanıldığı andan itibaren 5-10 dakika içersinde etkisini hissettirir ve özellikle kalp sorunu yaşayan insanlarda hissedilmesi daha belirgin olur. Reikiyi vermek kadar almakta çok önemli bir olaydır çünkü reikiye alan kişininde psikolojisi bu enerjiyi almaya müsait olmalıdır. Yani reikiye inanmalıdır. Ancak bu şekilde çift taraflı bir telkin gerçekleşebilir. Karşı tarafın reikiyi alma kapasitesine görede vücudunda duyacağı huzur o kadar fazla olacaktır.Yapılan bilimsel araştırmalar reiki uzmanlarının diğer insanlara göre biyomanyetik etki alanlarının 100 kat daha fazla olduğunu ispatlamıştır.

Reiki yan etkisi var mıdır?

reiki teknikleri nelerdir
Reiki teknikleri nelerdir

Hiçbir şekilde yan etkisi olmayan reiki uyumlama yöntemi ile öğrenilir.Yetenek, tecrübe yada konsantrasyon gerektirmez. Uyumlama yöntemi ile deneyim kazanılarak öğrenildiği için unutulması mümkün değildir. Önemli olan enerji seviyesinin en yüksek seviyede tutularak verilmek istenilen enerjinin alan kişi de en yüksek seviyede şifa olmasıdır. Zaten tabiatı gereği de enerji kullanımını öğrenen birisi de hangi bölgelere nokta atışı şeklinde enerji vermesi gerektiğini bilir ve anında gözle görülür iyileşmeler fark edilebilir.

Evrensel yaşam enerjisi olarak açıklamasını ve aşamalarını anlattığımız bu kişisel gelişim dalında unutulmaması gereken ve dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birincisi; reiki doğuştan kazanılan bir yetenek olmadığı gibi enerjisini veren kişi de de zamanla enerji bitmesi olayı olmamaktadır. Enerji paylaşıldıkça azalmaz. Tam aksine hem veren için hemde alan için vücut içindeki enerji devir dayımını saglar. İkinci noktaysa; bilinirliği henüz yeni fark edilen ve alternatif tıpta da yeni yeni kendisini göstererek tedavi sürecini hızlandıran bir uygulamalı bilim dalıdır diyebiliriz. İçinizdeki gücü fark edebilmeniz,kullanabilmeniz, aktarabilmeniz ve başkalarına ilham olabilmeniz temennisiyle…

Sağlık alanındaki diğer faydalı yazılar için tıklayınız

Önceki İçerikSosyal Fobi Belirtileri ve Tedavisi
Sonraki İçerikBaba Vanga’nın Gerçekleşen Kehanetleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz