2020 İŞKUR Kursiyer Ücretleri(Maaşları) Ne Kadar Oldu?

20
İşkur kursiyerlere ne kadar ödüyor
İŞKUR kursa katılanlara ne kadar ücret ödüyor?

İş sahalarının ihtiyaç duyduğu ve meslek gruplarında eksikliğini çektiği personeller bulunmakta İŞKUR, işsiz insanların niteliklerini her alanda geliştirerek en iyi şekilde meslek sahibi olması için çabalamaktadır. Kişilere düzenli olarak mesleki eğitim verip, yeterli seviyeye geldiklerinde iş bulabilme imkânı sunulurken, Mesleki eğitim süresince kişiler tamamen bünyeye bağlı olarak belirli günlük kursiyer ücreti almaktadırlar.

Bu yazımızda halk dilinde kimi zaman işkur maaşı, kimi zaman işkur kursiyer ücreti olarak anılma olan ve sizlerin merak ettiği işkur maaşı ne kadar sorusuna yanıt vereceğiz.

Uygulamalı ve anlatımlı eğitim sonrasında eğitim görülen meslek dalında sertifika verilmektedir. Kursun türüne göre değişmekle beraber en fazla süren kurs süreci, 160 iş günü olarak belirlenmiştir. Kurslar günde en az 5 en fazla ise 8 saat arasında haftada 30 saat olmak üzere eğitim sağlanır.

Bu süreç içerisinde İŞKUR kursiyer maaşı günlük ücret üzerinden değerlendirilmektedir. Meslek sahibi olamayanlara bulunmaz bir kapı açan sistem, eğitim süresince kişilerin zarara girmemeleri için günlük ücret ödeme sistemini uygulamıştır.

İşkur Güncel Kursiyer ve Program Ücretleri ne Kadar ?

İşkur Kurs Ücretleri

İŞKUR kurslara katılanlara ne kadar ödüyor sorusuna ise yanıt birçok şekle göre değişmekte. Günlük zorunlu giderler, 30 ile 89,4 TL arasında değişkenlik göstermekte. Farklı sigorta primleri de karşılanmakta fakat günlük ücret eğitimin değişikliğine göre farklılık gösterebiliyor.

Aşağıda bir liste oluşturacağız bu listede İŞKUR’un kursiyerlerine vermiş olduğu ücretleri bir tablo ile sizlere aktaracağız;

 

İşbaşı Eğitim Programı

Mesleki Eğitim Kursları

Gelenksel Kurslar

2020 yılı için;

  •  Öğrenciyseniz: 67,05 TL
  •  İşsizlik maaşı(İ.Ö) alıyorsanız: 44,7 TL
  •  Öğreci olmayıp İ.Ö almayanlar: 89,4 TL

30 TL

40 TL

Diğer İŞKUR maaşları hakkında bilgi almak için İŞKUR maaşları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kurs ücretleri nasıl yatıyor?

İş başı eğitim programları da dahil olmak üzere kurs ücreti, kişilerin banka hesaplarına aktarılmaktadır. Yeni yönetmelikte farklılık ortaya çıkmamasının yanı sıra, kişiler her alanda bu durumdan karlı ve kazançlıdır.

Hem günlük ücret hem de çalışıyor gibi düzenli yatan bir maaş. Mesleki deneyim kazanmayı sağlayan bu uygulama, İŞKUR kurs ücretleri ödenmesi artısı ile daha çok ilgi görmekte.

işkur kursiyer ücretleri
İşkur kursiyer maaşları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kursiyer ücretleri işkur un adınıza açtığı banka hesaplarına kimliğinizi kullanarak çekebileceğiniz bir yöntemle yatırılmaktadır. Kurs ücretini eksiksiz alabilmek için devam zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Kursa gelinmeyen günler için kurs ücretleri ödenmemektedir. Bu arada devamsızlık sürenizin kurs süresinin %10 kadar olduğunu da hatırlatalım.

Hem maddi anlamda çalışıyor gibi destek, hem de mağdur etmemek adına her alanda avantajlı çıkaran eğitim alırken ödeme sistemi. İki unsur birbirinden çok ayrı olarak büyük avantajları da beraberinde getiriyor.

Kursa katılmak için şartlar nelerdir?

İŞKUR kurslarına katılabilmek için çalışan olmamak ve herhangi bir yerde iş yeri sahibi olmamak kaydı ile katılabilmektesiniz.

Ayrıca;

– 15 yaşından büyük bireyler eğitimden faydalanabildiğini,

– Emekli bireyler bu eğitim kapsamına dahil olmadığını, hatırlatmak isteriz.

Bunlar da ilginizi Çekebilir:

İşkur Maaşları | Nasıl Alınır; Ne Zaman Ödenir(Yatar)
İşbaşı Eğitim Programı Nedir ve Nasıl Başvurulur?

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
20 Yorum
Yeniler
Eskiler En çok oy alanlar
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster