2024 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaşı Ne Kadar?

20
İşkur kursiyerlere ne kadar ödüyor
İŞKUR kursa katılanlara ne kadar ücret ödüyor?

2024 yılında asgari ücrete yapılan zamlarla birlikte İŞKUR’ un ödediği maaşlarda da artışlar meydana geldi. İŞKUR’ un düzenlediği İşbaşı Eğitim Programı gibi kurs ve programlara katılan kişilere ödenen günlük ve aylık maaş hesaplamanızı sayfamızdan yapabileceksiniz.

Bu yazımızda halk dilinde kimi zaman işkur maaşı, kimi zaman işkur kursiyer ücreti olarak bilinen ve sizlerin merak ettiği 2024 işkur işbaşı eğitim programı maaşı ne kadar oldu sorusuna yanıt vereceğiz.

2024 Yılı İşkur İEP ve Program Ücretleri

İşkur Kurs ve İşbaşı Eğitim Programı Maaşları

2024 yılında İŞKUR program ve kurslarına katılanların maaşları öğrencilik durumu ve işsizlik maaşı almalarına göre değişiklik göstermektedir. İŞKUR’ un katılımcılara ödediği maaşlar günlük, 653,93 TL ile 326,97 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Daha anlaşılır olması için sizler için aşağıda bir tablo oluşturduk, bu tabloyu inceleyerek aylık ne kadar maaş alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Unutmayın haftada 1 gün tatil işkur programlarında zorunludur.


İşbaşı Eğitim Programı
2024 yılı günlük maaşlarÖğreci olmayıp, İşsizlik maaşı almayanlar: 653,93 TL
Lise ve altı örgün eğitim öğrencisi olanlar: 490,45 TL
İşsizlik maaşıalanlar: 326,97 TL
 

Diğer İŞKUR maaşları hakkında bilgi almak için İŞKUR maaşları yazımızı inceleyebilirsiniz.

İşkur Maaşları Hangi Bankaya Yatıyor?

İşbaşı eğitim programları da dahil olmak üzere kurs ücretleri ve maaşları, Halk Bankasına yatırılmaktadır. Yatan maaşınızı çekebilmek için herhangi bir halk bankasına kimliğinizle gişler bölümünden başvurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca sizin bir hesap açmanıza gerek yoktur.

İŞKUR Maaşları Ne zaman Yatıyor?

Önceki programlarda bu tarih kesin değildi fakat son yapılan değişikliklerle beraber İŞKUR maaşları her ayın 10′ unda Halk Bankasına yatmaktadır.

işkur kursiyer ücretleri
İşkur kursiyer maaşları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kursiyer ücretleri işkur un adınıza açtığı banka hesaplarına kimliğinizi kullanarak çekebileceğiniz bir yöntemle yatırılmaktadır. Kurs ücretini eksiksiz alabilmek için devam zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Kursa / Programa gelinmeyen günler için kurs ücretleri ödenmemektedir. Bu arada devamsızlık sürenizin kurs süresinin %10 kadar olduğunu da hatırlatalım.

Hem maddi anlamda çalışıyor gibi destek, hem de mağdur etmemek adına her alanda avantajlı çıkaran eğitim alırken ödeme sistemi. İki unsur birbirinden çok ayrı olarak büyük avantajları da beraberinde getiriyor.

İşbaşı eğitim programına katılmak için aranan şartlar nelerdir?

İŞKUR kurslarına katılabilmek için son 1 ay işsiz ve Son 1 yıl aynı iş yerinde çalışmamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca aşağıdaki şartları da taşıyor olmanız gerekmetedir.

 • 15 yaşından büyük olmak.
 • Emekli yada BAĞKUR’lu olmamak.
 • İşverenin 1. veya 2. dereceden akrabası ve eşi olmamak.

Bunlar da ilginizi Çekebilir:

İşkur Maaşları | Nasıl Alınır; Ne Zaman Ödenir(Yatar)
İşbaşı Eğitim Programı Nedir ve Nasıl Başvurulur?

Önceki İçerikOns Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerik2024 İşkur Maaşları Ne Kadar Oldu? – Tüm Programlar

20 YORUMLAR

  • Mezun olmadığınız veya kaydınız silinmediği sürece öğrenci sayılırsınız ne yazık ki. Buna açık öğretim de dahildir.

  • peki okuldan buna dahil belge alınabilir mi? öğrenci sayılmaması için zaten belli bi süre içinde o sınav yapılıcak

  • Farketmiyor hocam her halıkarda öğrencisiniz. Program sırasında mezun olduğunuzu beyan edebilirseniz sizi normal iş arayan olarak değerlendirip başvuru yaptığınız günden itibaren maaşınızı arttırırlar

  • Açıktan okuyorsanız öğrencilik durumunuzun AKTİF veya DONUK olması sıkıntı olmuyor yeterki SİLİK durumda olmasın öğrenci sayılıyorsunuz durumunuzu aol yada maol den öğrenebilirsiniz

 1. merhabalar ben yaklaşık 20 gün önce işkura kayıt oldum ve birkaç gün içinde işe başladım. işe başladığımda liseden mezun olmamıştım şuan okullar kapandığı için mezun olarak görünüyorum. bugün bana asil kursiyer seçildiniz diye mesaj geldi. günlük çalışma ücretim nasıl olacak ve mezuniyet belgemi işkura götürmem gerekiyor mu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz