Bildirimler
Tümünü temizle

[Başa tutturulmuş] Asil Kursiyer Ne Demektir?  


Moderatör
(@moderator)
Üye Moderator
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 3
Topic starter  

Arkadaşlar herkese yeniden merhaba son zamanlarda asil kursiyer nedir - ne demektir tarzında çokça arama olduğunu farketim. Bu nedenle asil kursiyerin ne demek olduğunu buradan kısaca bahsedeceğim.

Eğer işbaşı eğitim programı yada İŞKUR' un herhangi bir kursuna başvuru yaptıysanız. Başvurunuzu inceleyen personel sizin asil mi yedek mi olacağınıza karar verir. Başvuru sorgulama ekranında asil ibaresini gördüyseniz o kursa başvurunuz kabul edilmştir anlamına gelir.

Asil kursiyer seçildiniz kursun başlama tarihini bilmiyorsanız işkur yada kursu düzenleyen kuruluş, kursa kabul edildiğiniz ile ilgili bilgiyi vermek için size kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır.

Yedek kursiyer ibaresini gördüyseniz. Asiller arasında kursa(işbaşı eğitim programına) gitmekten vazgeçen yada ek kontenjan açıldıysa kursa kabul edileceğiniz anlamına gelir.

Bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler diliyorum...


Alıntı
Hürü
 Hürü
(@Hürü)
Misafir
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 1
 

merhaba,ben bir firmada çalışıyorum.Ama 10 günüdür ücretsiz olarak bizi izine gönderdiler.Ve bir hafta önce bana mesaj geldi işkurdan,asil kursiyer olarak seçildiniz diye.İşkuru aradım 1 Kasım da başlamış kursum.Ama ben hiç sözleşme imzalamadım daha yada günlük yoklama dosyasına imza atmadım.Bunların dışında bir sorum daha olacak,ceza yememek için en son kaçıncı gün işten ayrılabilirim ve haftasonları da kurs süresine dahil mi dir. 


CevapAlıntı
Neröin
 Neröin
(@Neröin)
Misafir
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 1
 

Bir işyeri ile sözleşme imzalandı ve iş bası onaylandıysa asil kursiyer Burdur arkadaşlar bizzzat gidip öğrendim


CevapAlıntı

Cevap yaz

İsim

Email

Başlık *

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
Paylaş: