Bayanlar için otomatik vitesli şirin araba modelleri

0

Bugün sizlere bayanların en çok tercih ettiği otomatik vites 7 arabayı değerlendirip sunacağız. Bayanlar genellikle küçük, hatchback ve şirin otomobillerden hoşlanırlar. Biz de bir çok hatchback otomobil arasından en uygun 7 bayan otomobilini sıralayacağız.

Volkswagen New Beetle

Volkswagen, 1938 yılında efsane olacak bir otomobil tasarladı. Beetle. Bu otomobilin kalbiratörü yoktu ve bu da otomobilin üretildiği yıllara göre oldukça tasarruflu olmasını sağladı. daha sonra 1978 yılına kadar tam 20 sene aynı tasarımda otomobil üreten Volkswagen, 2010’da New Beetle adıyla oldukça şirin aynı zamanda güçlü bir otomatik vites seçenekli otomobilini piyasaya sürdü. 2016’da da üretimine devam edilen New Beetle, fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde listemizin ilk sırasında kendine yer ediniyor.

bayanlar için en ideal arablardan biri otomatik vites volkswagen new beetle
bayanlar için en ideal arablardan biri otomatik vites volkswagen new beetle

En şirin bayan otomobillerinden biri olan bu otomobil, diğer bayan otomobillerinden performansı sayesinde ayrılıyor. New Beetle’ın hem bir Volkswagen oluşu, hem de yüksek performanslı birotomatik vites şanzumanı bulundurması kendine müşteri bulmasını oldukça kolaylaştırıyor. 72.000 TL’lik 105 beyir model, markanın en düşük modelidir. Eğer performans isteyen bir bireyseniz 220 beyirlik otomatik vites otomobil sizin için yapılmış demektir.

Toyota Yaris

Bayanlar için küçük ve şirin toyota yaris.
Bayanlar için küçük ve şirin toyota yaris.

Toyota’nın 2016 model benzinli ve hybrid seçeneği ile satışa sunulan otomobili Yaris, kuşkusuz bayanlar tarafından çok yoğun ilgiye maruz kalıyor. Aslında unisex olarak da adlandırabileceğimiz model, perormans açısından pek iyi olmasa da fiyat olarak oldukça uygundur. Bu yüzdenperormansa pek önem vermeyen kişiler için otomobilimiz listemizde 2. sırada yer alabilmiştir. En ucuz modeli 1.0 litre motoru ile 65 beygir güç üreten ve 41.000 TL fiyat etiketine sahip olan yarisinotomatik vitesli modeli 1.33 litre motoru ile 99 beyir güç üretiyor. Bu model 50.000 TL satış fiyatıyla satılıyor.

Opel Adam

Otomatik vites opel adam bayanlar için ideal tek kapı bir otomobil
Otomatik vites opel adam bayanlar için ideal tek kapı bir otomobil

İlk kez 2012’de üretilen ve 2016’da da aynı görünümle üretilip satışa sunulan Opel’in kompakt modeli Adam, 60.000 TL’lik 87 beygir otomatik vites modeliyle fiyat-perormans açısından 3. sırada. Oldukça şirin ve küçük boyutlara sahip olan otomobilin 70.000 TL’lik 150 beygir gücünde modeli de bulunmaktadır. Opel Adam, küçük boyutları ve şirin bir görünüme sahip olmasıyla bayan otomobillerinde güzellikte başı çekenlerdendir.

Nissan Micra

Otomatik vites nissan micra
Otomatik vites nissan micra

Şirinlikte Opel Adam’ın rakibi olan Nissan Micra, 50.000 gibi düşük bir fiyatıyla otomatik vitesli otomobil olarak satışa sunuluyor. 1.2 litre motoru ile 80 beygir güç üreten otomobil, pek güçlü olmasa da performans beklentisi olmayan bayan sürücüler için çok iyi bir otomobildir. Nissan Micra, 2016’nın en çok satılan kompakt otomobili olmasını fiyatı ve şirinliğine borçlu.

Nissan Juke

Bayanlar için jeep türü olan nissan juke
Bayanlar için jeep türü olan nissan juke

Hem düşük fiyatlı olsun, hem SUV olsun, hem şirin olsun, hem de küçük olsun mu diyorsunuz? Siz çok şey istediğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama Nissan sizin tüm isteklerinize göre bir otomobil yapmış. Nissan Juke. Kompakt SUV sınıfındaki Juke, benzerine az rastlanan bu sınıfın en gözde otomobilidir. En düşük otomatik vitesli modeli 1.6 litre 117 beygir güç ile 62.000 TL fiyat etiketine sahip. Bu otomobil, hem bir SUV’a göre hem de ürettiği güce göre gayet uygun bir fiyatla satıldığı için en iyi 6. bayan otomobili olarak değerlendirdik.

Fiat 500

Fiatın mini arabası fiat 500 otomatik vites ve bayanları gözde arabaları arasında
Fiatın mini arabası fiat 500 otomatik vites ve bayanları gözde arabaları arasında

Beetle gibi bir başka efsane otomobil de 1936’da üretimine başlanıp 1975’e kadar ilk serisi üretilen, daha sonra 2012’de yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkıp 2016’da da üretimine devam eden Fiat 500. En ucuz modeli 1.4 litre 95 beygir ile 55.000 fiyat etiketiyle satışa sunulan manuel fiat 500’ünotomatik vites modelini almak için 1.3 Multijet II 85 beygirlik modeli tercih etmeniz gerekiyor. Bu modelin fiyatı ise 66.000 TL olarak belirlenmiştir.

Citoen C1

Citroen c1 bayanlar için arabalar
Citroen c1 bayanlar için arabalar

Yazıızın sonuna gelirken en iyi 7. kompakt otomobil olan Citroen C1’i sizlere tanıtmak istedik. 56 beygir güç ürettiği için sadece trafiğin yoğun olduğu yerlere uygun olan otomobil, 51.000 TL gibi bir fiyata sahip. Performans açısından rakiplerinin oldukça gerisinde kalan C1, fiyat ve şirinlik bakımından bu açığı kapatıyor.

Sonuç olarak karşılaştırmamızın galibi bize göre New Beetle. Ama sizin kriterleriniz doğrultusunda belirleyebilmeniz için sizlere 7 marka sunduk. Seçimi size kalmış.

Önceki İçerikEn iyi Forex Şirketi Hangisi?
Sonraki İçerikTavuk Çiftliği Kurarak Zengin Olmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz