Siteniz için En İyi 10 Reklam Sitesi

3
Adsense alternatifi reklam siteleri
En iyi reklam geliri kazanacağınız siteler.

Adsense hemen hemen bütün site sahipleri tarafından kullanılan ve internette en fazla tercih edilen reklamcılık sistemdir. Bu sistemde reklam yayınlamak isteyenler ve sitelerine reklam alarak para kazanmak isteyenler bir araya gelmektedir. Siteye gelenlerin Adsense reklamlarına tıklamasıyla birlikte belli bir ücret kazanılmaktadır. Ancak bu reklamların ücretleri kesinlikle sabit değildir ve Türkiye’deki reklamların ücretleri de yurt dışına göre oldukça düşüktür.

Peki AdSense Nedir? AdSense; reklam ağı birçok webmaster tarafından kullanılan ve tüm dünyada en fazla tercih edilen reklam sistemlerinin başında gelmektedir. Reklamları odaklı göstermesi en çok tercih edilme nedenlerindendir.

Eğer sporla ilgili bir sitede AdSense reklamları yayınlanıyorsa, sitede çoğunlukla spor ve bahisle ilgili reklamlar çıkar. Google’a ekonomi veya iş fikirleri ile ilgili bir kelime yazıp bir bağlantıya tıkladıysanız mutlaka arama yaptığınız konuyla alakalı reklam göreceksiniz. Bu da odaklı reklam demektir ve ziyaretçinin reklama tıklama olasılığı daha fazla artmaktadır.

Diğer reklam ağları ne yazık ki Adsense kadar kaliteli ve ilgili reklam eşleşmesi yapamıyor ancakAdsense’e kabul edilmek de diğerlerine oranla gerçekten çok zor. Hatta işi ticarete döken, para karşılığında size AdSense hesabı alabileceğini iddia eden birçok kişiye rastlamanız mümkündür.

AdSense Alernatifi Reklam Siteleri

Siteniz için Adsense’e kaydolacağınız zamana kadar AdSense alternatifi olarak bazı sitelere üye olabilir ve AdSense alternatifi sitelerden para kazanabilirsiniz. AdSense alternatifi bu sitelerin kullanım sözleşmelerini detaylıca inceleyerek AdSense ile aynı anda kullanmanız bile mümkün olabilir. İşte Adsense alternatifi siteler olarak kullanılabilecek 10 reklam sitesi:

1) Chitika

Alternatif sitler
Alternatif sitler

Amerikan reklam servisi olan Chitika, aynı Adsense’de olduğu gibi tıklama başına ücret vermektedir. Genel olarak yabancı sitelerin tercih ettiği reklam ağı olan Chitika, Türkçe siteleri de bünyesinde kabul etmektedir.

2) BidVertiser

Reklam sitleri
Reklam sitleri

Adsense’den banlanan kişilerin tercih ettiği ve oldukça fazla kullanıcıya sahip olan bir reklam servisidir. Bidvertiser ‘e reklam veren birçok Türk şirketi ve kullanıcısı da bulunmaktadır. Bu yüzden sitenizde gösterilen Türkçe reklamlar çeşitlidir yani reklam sayısı konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.

3) Infolinks

Reklam siteleri
Reklam siteleri

Bu reklam ağı, sitenizde yer alan içeriklere, ilgili kelimelere reklam eklenen bir sistemdir. In-Line olarak tabir edilen bu sistemde uygun kelimenin üzerine gelen ziyaretçilerinizin karşısına küçük bir ekranda reklamlar çıkmaktadır. Adsense alternatifi olarak kullanılabilecek farklı bir reklam sistemidir.

4) Clicksor

Reklam siteleri
Reklam siteleri

Clicksor da İnfolinks gibi metindeki kelimelerin üzerine uygun kelimelere reklamları yerleştirerek sitenizde reklam yayınlamanıza imkân sağlıyor. Türkçe siteleri de kabul eden sitede banner reklam ve Pop-Under Interstitial yani site açıldığında karşınıza çıkan reklamlar da yayınlanabilmektedir. Reklam çeşitliliği oldukça iyi olan site güvenilir reklam ağlarından biridir ve Adsense’e alternatif, iyi bir reklam sitesidir.

5) Adcash

En iyi reklam sitleri
En iyi reklam sitleri

Türkçe dil desteğine ve uluslararası bir sisteme sahip reklam sitesidir. Sitede banner, text ve daha birçok reklam aracı yer almaktadır. CPM şeklinde reklam veren site, ödemeleri yaklaşık 30 gün içerisinde yapmaktadır. Ödeme konusunda biraz sıkıntılı gibi gözükse de güvenilir bir reklam sitesi olarak ön plana çıkmaktadır.

6) Gelir ortakları

Affialiate satış sistemi
Satış ortaklığı ile komisyonlu gelir yöntemi

Affialiate (Satış ortaklığı) yöntemi ile çalışan  ürün ve hizmet pazarlama sitesidir. Sitede Hepsiburada, Gittigidiyor, Teknosa gibi birçok büyük firmanın ürünlerini sitenizde tanıtımlarını yaparak satabiliyorsunuz. Yapmanız gereken ürünün özel satış linkini sitenize yerleştirmek yeterli oluyor. Olinke tıklayıp satın alınan her ürün için % 5 – 10 gibi komisyon alırsınız. Satış ortaklığı yöntemiyle çalışan bu ve benzeri birçok sitesenin bir dezavantajı. Gelirinizden dolayı oluşacak bir vergi borcundan sorumlu olmamaları. Doğal olarak vergiye tabi olmanız gerekmekte bu da ekstradan bir gider demektir. Tabi trafiğiniz iyi ve gelirinizin iyi olacağını düşünüyorsanız.

Affialiate atış yöntemini deniyebilirsiniz. Satış ortaklığı ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız tıklayın

7) Affocean

affialiate siteleri
Satış ortaklığı kazanç sitleri

Gelir ortaklarından sonra kurulan bir satış ortaklığı sistemidir. Hizmetleri ve muüşteri ilişkileri gelirortakları kadar iyi ama ürün yelpazezi açısından gelirortaklarından biraz daha gerideler. Düşünmeden sitenizde kullanabilirsiniz.

8) Admitad

en iyi reklam sitleri
Affialiate satış ortaklığı ile kazanç

Bir diğer satış ortaklığı sitesidir. Site yabancı bir site olmasına rağmen türkiyede birçok büyük firmanın satış ortaklığını yapmakta. Güvenirlik açısından oldukça iyi.

9) Admatic

reklam siteleri
Gösterim başına para veren site

Gösterim başına ücretleme yapılan bir reklam sitesidir. Sitenizin header bölümüne eklediğiniz kod ile tekil ziyaretçi ayısına göre popup şeklinde açılan reklam birimleri ile çalışır. Mobil ve masaüstü seçeneğini seçebilmeniz bana göre büyük bir avantaj. Çünkü mobil görünümde popup türü reklamlar ziyaretçileri rahatsız edebiliyor. 1000 gösterim başına 2 – 3 lira ücretlendirme yapılıyor.

10) Reklamstore

sitenize reklam ekleyin
Türkçe en iyi reklam veren siteler

Display, affialite, mobil gibi bir çok platforma reklamlar alabileceğiniz bir firma. Ödemeler konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Oldukça geniş bir reklam yelpazesi mevcut.

Adsense alternatifi olarak kullanabileceğiniz bu siteler her ne kadar AdSense kadar iyi – kaliteli olmasa da sitenizden reklam yayınlayarak gelir elde etmenize yardımcı olacaktır.

3 YORUMLAR

  1. Ödeme alma yöntemleri neler?
    paypal mı, havale mi, çek mi?
    bırazda karıısk olmus irtibata gecipte daha anlasılır sekılde bilgi nasıl alabiliriz
    herkez bu işten anlamıyor bazı konulara yabancıyız ne sekılde ücretsız bilgi alıp yada tavsıye alıp devam edebılırız ?

  2. infolinks türkçe siteleri kabul etmediğini sadece ingilizce ve ispanyolca sieleri şuan kabul ettiklerini açıklayan bir mail attı boşuna benim gibi infolinks ile uğraşmayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz