Paraşüt ile uçaktan atlama | Skydiving Heyecanı !

0
Uçaktan atlama
Uçakatan Atlama (Skaydiving)

Ruhuzun boşlukta kanat çırptığı atlayışların heyecan verici ve haz duyucu yönlerini keşfedeceğiniz aktivitelerden bir tanesi de Skydiving adını verdiğimiz paraşüt ile uçaktan atlama etkinliğidir. Teknik uygulamalar doğrultusunda gerçekleştireceğiniz uçuş işlemleri ile sıra dışı bir spor dalını keşfetmektesiniz….

Skydiving Nedir Nasıl Yapılır

Skydiving’ in hobiye dönüşmesi serbest paraşüt sporunun benimsenmesi ile kazanılmıştır. Öğrenimi son derece kolay olan Skydiving popüler etkinlikler arasına yerleşerek kaliteli vakit geçirmek isteyen bireylerin vakit buldukları zaman diliminde yaptıkları ve sürekli olarak rağbet gören aktivitelerden bir tanesi olmaktadır.

Nasıl ki prestijli insanlar hafta sonları at biniciliği, tenis, voleybol oynamaya gitmekte ise Skydiving tercih eden adrenalin tutkunu bireylerde bu sporu birer etkinlik kapsamında sürekli gerçekleştirmektedirler. Kimi zaman gruplar halinde gerçekleştirilen uçuşlar kimi zaman ise kişiye özel gerçekleştirilebilmekte.

skydiving hobi
Skydiving Paraşüt ile Uçaktan Atlama Sporu

Uçaktan atlamak isteyen Skaydiving severlerin teknik bilgileri detayları ile öğrendikten sonra atlayış tamamlandıktan hemen sonra düşüş işlemi başlamakta. Atlayış şekillerine göre farklı pozisyonlarda iniş işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Bu hobi aracını eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde kullanmak isteyen bireylere özgü özel olarak tasarlanan kıyafetler sayesinde havada istediğiniz şekilde süzülme imkanına sahip olmaktasınız. Kanatlı kuş adam giysisi sayesinde gökyüzünün kapıları sizlere aralanmakta.

Skydiving Yapabileceğiniz ülkeler

Skydiving sporuna yönelik günümüzde bir çok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinlikler birbirinden özel ve nefes kesen yarışmaları da beraberinde getirmektedir. Bir çok ülkede atlayış merkezleri bulunmaktadır.
Bu ülkeler arasında en fazla atlama merkezi ise Rusya‘da bulunmaktadır. Dünya’nın öncülük eden atlayış merkezleri ise Kanada‘ da bulunmakta. Arizona, Florida atlayış merkezleri en popüler merkezler arasında yer almakta.
Rüzgar tüneli adı verilen özel tasarımlı alanlar sayesinde tüm bireyler eğitmenler gözetiminde nefes kesen tutkulu atlayış sanatını gerçekleştirmekte.

Atlayış Formasyonları;

Havada uygulanabilecek özel uygulamalar ise bale, akrobasi hareketleri, çoklu farmasyon, sörf ve benzeri uygulamalar olmakta. Bu uygulamalar ile ilgili düzenlenen yarışmalarda binlerce atlayışı bir arada gerçekleştiren kamplara göre daha fazla alternatif uygulama modülü bulunmaktadır.

Türkiye de Skydiving

Etkinliğin ülkemizdeki işlevselliği ise İzmir iline bağlı olan Selçuk’tan Kuşadası’na uzanan Meryem Ana vede Türk Hava Kurumu’na bağlı olarak hizmet veren Efes atlayış merkezleri hizmet vermektedir.

Atlama Sporu
Skydiving sporu

Dünya’nın önde gelen atlayış merkezleri arasında ülkemizde bulunan Antalya beldesinde konumlandırılmış olan Karain Havaalanı’ nıda görmek son derece güzel bir yönelim olacaktır.
Sizlerde adrenalin tutkunu iseniz ve hobi amaçlı paraşüt ile atlama eğitimi almak ve bu güzel aktiviteyi gerçekleştirmek istiyorsanız o vakit mutlaka bir uçuş merkezini ziyaret etmelisiniz.
Dünya’ ya bakış açınızı değiştirecek olan bu aktivite her geçen gün daha fazla bireyin katılımı ile cazibesine kapılanları cezbederek birden fazla alternatif sunmakta.
Modern işleyiş tarzı olan etkinliğin ekstrem bir spor olması ile macera severler havada keyif dolu anlar yaşamakta.

Paraşüt ile atlama uygulaması uçaktan, balondan, planör, dik uçurum, motorlu yelken ve daha bir çok alanda bir çok uygulama modülü ile gerçekleştirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz