Çalışanların Verimini Artırma Yolları

0

 

iscilerin verimliligini arttirin
Çalışanlarınızın verimliliğini nasıl arttırabilirsiniz

Verimli çalışmalar yapmak ve iş alanında yükselmek herkesin istediği bir durumdur. Ancak çalışanlarının verimli çalışmalar sergilemesini isteyen işverenlerin ise verimli çalışmalar yapmak için kendi üzerlerine düşeni yapması gerekir.

Verimli çalışmalar ile çalışanlarını doğru bir şekilde yönlendirmeleri ve çeşitli sürprizler ile çalışanlarını şaşırtmaları gerekir. İster minik birrestoran yöneticisi olun isterseniz büyük şirketlerin sahibi olun çalışanlarınızı doğru hedeflere odaklayamıyorsanız çalışmalarınızdan verim alamamanız normal bir sonuç olacaktır.

Çalışma hayatında verimi artırma yolları ile daha başarılı işler yapmak istiyorsanız işte öneriler…

Çalışanlarınızı Motive Edin!

çalışanları nasıl mutlu edebilirsiniz
Çalışanlarınızın verimliliğini arttırabilmek için onları motive edin

Çalışma hayatında verimli çalışmalar yapmak istiyorsanız çalışanlarınızı iyi tanımanız gerekir. Her çalışanın motivasyonu ise farklı farklıdır. Kimi işinde yükselmek isterken kimi de daha çok kazanmak ister. Böyle bir durumda çalışanlarınızı bireysel olarak değerlendirip onlara şu şekilde çalıştığımızda ‘’şu kadar kazanabiliriz, şunu yaparsanız işinizde daha çok ilerlersiniz’’ gibi motivasyon kelimeleri kullanmanız gerekir. Ayrıca sizin çalışmalardaki istekliliğinizde çalışanlarınızı motive edecektir.

Çalışanlarınızla Konuşun!

çalışanları motive etme
Elemanlarınızla iletişim halinde olmak onları olumlu yönde etkiler

Çalışanlarınızla aranızda mesafelerin olması demek sadece çalıştıkları için karşılık aldıkları anlamına gelir. Ancak sizinle arası iyi olan bir çalışan karşılığın da ötesinde sizinle arasının iyi olmasından ve sizinle sürekli görüşüyor olmasından dolayı çalışmalarına hız verecek ve birazda sizin hatırınızdan dolayı daha verimli çalışmalar yapabilecektir.

Verimli İş İçin Sürprizler Yapın!

çalışanlardan nasıl verim alabilirim
Çalışanlarınızdan daha çok verim alabilmek için onlara hediye alabilirsiniz

Çalışanlar işverenlerin çeşitli zamanlarda sürpriz yapmasından oldukça etkilenirler. Bu sürprizler kimi zaman bir hediye vermek olabileceği gibi diğer çalışanların arasında bu kişiyi onure etmek de olabilir. Her çalışanınıza çok çalışmasından dolayı bir saatlik erken çıkma izni verebilir ya da aylık bir hediye koyarak herkesi bu hediye etrafından istekli çalışmaya sevk edebilirsiniz.

Çalışanlarınızı Doğru İşlerde Kullanın!

Çalışma verimini etkileyen yollardan biri de herkese yapabildiği işleri vermektir. Bir çalışana yapamayacağı ya da yeteneğinin olmadığı konuda iş vermeniz çalışanınızın işe alışma sürecinden tutunda işi kavrama sürecine kadar işlerin ağır ve aksak işlemesine neden olabilir. Ancak o alanda yetenekli olan birini doğru yerde kullanmanız hem daha iyi bir çalışma ortamı hem de verimli bir çalışma ortaya koyacaktır.

Çalışanlarınızın Enerjisini Tüketmeyin!

çalışanlardan verim alma
Çalışanlarınızın verimliliğini artırmak için onları devamlı motive edin

Bazı işletmelerde en ufak meselelerden dolayı yapılan toplantılar ya da ufak bir ayrıntı nedeni ile ortayı ayağa kaldırmak iş verimini azaltacaktır. Özellikle ufak meselelerde çalışanların enerjisini harcamak büyük işlerde yavaşlamaya neden olur. İş verimini artırmak için mutlaka büyük işe yönlendirmeli ve çalışanlardan neler istendiği doğru bir biçimde açıklanmalıdır.

Önceki İçerikKonuşarak Para Kazanabileceğiniz İşler
Sonraki İçerikiPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 Karşılaşması Devam Ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz