Ekonomik Krizde Ev – Arsa Alınır Mı?

0
Ekonomik kriz varsa ev almak mantıklı mıdır
Ekonomik kriz de ev alınır mı?

Günümüzde herkes başını sokabileceği bir ev sahibi olmak ister. Kimi yatırım amaçlı kimi ise kullanım amaçlı ev ve arsa alımına yöneliyor. Değişen düzen içerisinde ev veya arsa alırken pek çok değişkenin dikkate alınması gerekmektedir. Ekonomik krizde ev ya da arsa alımı tamamen finansal bir karar olup, ev ya da arsa alanlar ekonomik üzerinde sadece borçlanma etkisi yaratmıyor.

Ev veya arsa alırken meydana gelen bu dinamik tüm yönleriyle incelenmeli ve farklı açılardan sorgulanmalıdır. Pek çok kişi ekonomik krizde ev veya arsa alınır mı sorusunu kendisine soruyor. İşte çok merak edilen sorunun yanıtı;

Ekonomik Krizde Ev Ya Da Arsa Almanın Çok Boyutlu Bir Denklem Olduğunu Unutmayın

  • Ev veya arsa alan kişiler öncelikle fiyata bakarak ev veya arsanın değerlenme süreci hakkında fikir yürütebilir.
  • Ekonomik krizde ev veya araba satın alınırken dikkat edilecek hususlardan biri de ödeme, borçlanma planı, parada meydana gelen değerlenme ve piyasaların hangi yönde değerleneceğidir. Bu değerlendirmeleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde çok boyutlu bir denklem kurabilir ve ekonomik krizde ev veya arsa almanın pozitif veya negatif yönlerini ortaya koyabilirsiniz.
  • Ekonomik krizde ev veya arsa alırken kişilerin kendi sosyo ve ekonomik gerçeklerini eklemesi ve doğru bir sonuca ulaşması da çok önemlidir. En doğru kararı verebilmenin garanti yolu en son aşamada kişilerin kendi gerçeklerini eklemesi ve gerekli sentez işlemlerini gerçekleştirmesidir.

Ekonomik Krizde Tüketiciler Farklı Davranış Biçimleri Geliştirebilir

Ekonomik krizde emlak satın alınır mı, emlak prim yapar mı gibi birçok soru sorulmaktadır.  Genel olarak yatırımcılar prim ve fiyat kriterlerini sorgular. Ancak bu aşamada finans piyasasında olası dalgalanmalar, ödeme detayları ve paranın getirileri de göz önüne alınmalıdır. Tek boyutlu bir bakış açısı geliştirmeyen yatırımcı ev veya arsayı bulduktan sonra karar aşamasına geçer ve ev almak için dolar mı, TL mi yoksa Euro’mu kullanacağına karar verir.

Sonuç Olarak:

Ev veya arsa almak tamamen finansal bir karar olup mutlaka finansal  piyasalar yakından takip edilmelidir. Doğru dinamikler kullanıldığında ve doğru kararlar verildiğinde ekonomik krizde ev veya arsa satın alınabilir.

Önceki İçerikİkili Opsiyon Kumar Mıdır? | Caiz Midir?
Sonraki İçerikAl Sat Yapacağınız 25 Ürün | Al Sat İş Fikirleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz