İnternetten Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli!

0
İnternetten ayakkabı almak
İnternetten ayakkabı satın alacaksanız bu yazıyı mutlaka okuyun

İnternetten Ayakkabı Satın Alma Rehberi

Günümüzde internet, hayatımızın neredeyse her türlü eylemini yaparken başvurduğumuz bir mecra durumuna geldi. Bu eylemlerin başında da kuşkusuz alışveriş yer alıyor. İnternetten yapılan alışveriş ürünlerinin başını da giyim ve ayakkabı çekiyor. Bu alanda hizmet veren çok sayıda ayakkabı siteleri mevcut. Özellikle de kadınlar için vazgeçilmez olan ayakkabı alışverişinde ayakkabı siteleri içerisinde seçici davranmak en başta ayak sağlığımız açısından büyük önem taşıyor.

Ayakkabı siteleri güvenilir mi?

Ayakkabı siteleri güvenilir mi sorusuyla beraber internetten alışveriş yapmak güvenilir mi? sorusunu da sormakta fayda var.  Aklınıza gelebilecek her türlü ürünün internet üzerinden satışa sunulduğu bilinen bir gerçek. Binlerce ürün içerisinde istediğiniz ürünü, yorulmadan emek harcamadan oturduğumuz yerde kısa bir iki işlem karşılığında satın almanın kolaylığı da kişileri internetten alışveriş yapmaya çeken en büyük etken. İşte bu noktada güvenilir, bilinen ve garanti sunan internet ve ayakkabı siteleri tercih edildiğinde, yaşanacak olası bir maduriyet de en az hatta sıfıra inmiş olur.

Ayakkabı alırken hangi yollar izlenmeli?

Ayakkabı almak istiyorum
İnternetten ayakkabı alırken nelere dikkat edilmelidir.

Peki ayakkabı siteleri üzerinden ayakkabı alırken hangi yollar izlenmeli? Bu yolları birkaç başlıkta sıralayabiliriz. Bunların başında güvenilirlik geliyor. Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi, ister ayakkabı ister başka bir ürün olsun, her zaman güvenilir mecralarda ve sitelerden alışveriş yapılmalı. Ayakkabı, beden sağlığı açısından son derece önemli bir giyim eşyasıdır. Ayak yapısına en uygun ve en sağlıklı malzemelerle yapılmış bir ayakkabıyı tercih etmek, bu tercihi de güvenlir ayakkabı siteleri içerisinden gerçekleştirmek izlenecek ilk yoldur.

Ayakkabıda marka ve kaliteye öncelik verin

Ayakkabı günümüzde ihtiyacın da ötesinde bir aksesuar durumuna geldi. Bundan yıllar önce 1 veya 2 ayakkabı ihtiyaçları karşılarken, günümüzde özellikle de kadınlar için kıyafet ve çanta kombinini tamamlayıcı bir ürüne dönüştü. Bu nedenle de şıklığına ve giyim çeşitliliğine önem veren kadınlar için onlarca ayakkabı sahibi olmak bir zorunluluğa dönüştü. Bu durum da ayakkabı piyasasında daha fazla çeşit, marka ve kaliteyi ön plana çıkarıyor. Ayakkabı seçerken önceliğiniz marka ve kalite olsun. Kaliteli bir markanın ayakkabı sitesi üzerinden alışveriş yaptığınızda hem hizmet hem ürün hem de kullanım konforu açısından da kaliteyi satın almış olacaksınız.

Ucuzluk tercihte ilk sırada olmamalı

İnternet üzerinden satış yapan ek çok ayakkabı siteleri içerisinde “ucuzluk” slogan olarak kullanılıyor. Bu durum da o sitenin daha fazla tıklanmasını sağlıyor. Ancak özellikle de belirtmeliyiz ki ucuzluk ayakkabı tercihinizde ilk sırada olmasın! Merdiven altı üretim diye tabir edilen ucuz malzeme ve işçilikle üretilen ayakkabılar güvenilir olmayan ayakkabı siteleri üzerinden ucuza satılıyor. Bu sitelerden alınan ayakkabılar için ise size garanti verilmez. Yaşanılacak olası bir olumsuzlukta hem sağlığınızdan hem de paranızdan olursunuz.

Hangi ayakkabı siteleri tercih edilmeli?

Ayakkabı almak
Ayakkabı Siteleri

İnternnetten ayakkabı almayı düşünenler için bazı güvenilir ayakkabı siteleri için sizlere öneri sunabiliriz. Hatta daha önceki yazımızda Ayakkabı Alabileceğiniz Siteler başlıklı bir yazı da oluşturmuştuk. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, bilinen markaları, güven veren satış ve satış sonrası destek sunan siteleri tercih etmelisiniz. Bunlardan bazıları ise şunlardır:  İncetopuk.com, mytopuk.com, marjin.com, ayakkabihavuzu.com, deichmann.com.tr, ayakkabidunyasi.com.tr Bunların dışında online alışveriş sitelerinin ayakkabı sayfalarına da göz atılabilir. Hepsiburada.com, morhipo.com, n11.com gibibilinen ve güvenilir mecralardan da alışveriş yapılabilir.

Ayakkabı modellerinde doğru seçim nasıl yapılır?

Ayakkabı siteleri yüzbinlerce marka ve model ile size ucu bucağı olmayan seçenek sunar. Bu seçenekler içerisinde kendinize en uygun ayakkabı modelini seçmek ise titizlik ve sabır gerektiren bir uğraştır. Model seçerken estetik ve görünüm kadar rahatlık, ayağa uygunluk ve kullanım konforu da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin uzun süre ayakta kalan ve çok hareket eden biri iseniz topuklu klasik bir ayakkabı yerine daha spor ve rahat bir ayakkabı tercih edilmelidir. Ayrıca ayakların hava almasını engelleyen ayakkabıları seçmekten de kaçınınız. Aldığınız ayakkabının ayağınıza uymaması halinde ise değişim hakkınızı kullanmaktan sakınmayınız.

Her ayakkabı herkese uymaz!

Son olarak her ayakkabının herkese uymayacağının altını çizelim. Ayakkabı siteleri üzerinden ayakkabı almadan önce seçtiğiniz model ayakkabının özelliklerini iyice araştırınız. Üründe kullanılan malzeme, topuk ölçüsü, hava alıp almaması, o ürünü daha önceden kullanan kişilerin ürün hakkındaki yorumları, satış sonrasında destek verilip verilmemesi, iade yapılıp yapılamayacağı gibi kıstasların göz önünde bulundurulması, seçim yaparken size en doğru yolu gösterecektir. Ayrıca ayak tipinize uymayan ayakkabıları da sağlığınız ve rahatınız için tercih etmemeye özen gösterin.

Önceki İçerikEn Çok Eleman Arayan Sektörler | Eleman Arayan Meslekler
Sonraki İçerikHızlı Para Kazanmanın Yolları | Para Kazandıran İşler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz