Zenginlerin Sizden Farklı Olmadığının 6 İşareti

0

 

Zenginlerin yaşamları nasıl?

Ne derler bilirsiniz her süper kahraman pelerin giymez. Buna benzer olarak her zengin de Lamborghini sürmez ve malikanelerde yaşamaz. Aslında onlar hemen yanınızdaki dairede de yaşıyor olabilirler.

Sizden zengin olan ve hayatı daha rahat yaşayan kişilerden söz ediyorum. Çoğu, hayatı sizin düşündüğünüz gibi yaşamıyor aslında. Finansal planlama sektöründe bu kişilere “hemen yan dairede yaşayan milyoner” deniliyor.

Finansal danışmanlar bu tarz kişilere hayatları boyunca çok sık rastlarlar ve bu kişilerden bir şeyler öğrenirler. İşte bu yazı sayesinde onların bazı karakteristik özelliklerini ve nasıl zengin olduklarını anlayabilirsiniz. Belki de onlardan biri olmaya hiç de uzak değilsiniz.

Bu gibi zengin insanlarda bulunan 6 özellik şu şekilde sıralanabilir.

Kendi İmkanları İle Yaşarlar

Kapı komşunuz olan zengin kişiler mütevazi evlerde oturur ve mütevazi arabalar kullanırlar. Kendi imkanlarının altında bir hayat standardı ile yaşamazlar fakat bu demek değildir ki lüks evler ve arabalar kullanırlar.

Hem evlerini hem de arabalarını iyice ölçüp biçerek satın alırlar.  Ödemesi yapılmış veya yapılmak üzere olan evlerinde 20-25 yıl kadar yaşarlar. Yakın zaman içinde evlerini yenilemeyi veya başka eve çıkmayı hiç düşünmezler.

Neyin Önemli Olduğuna Odaklanırlar

Milyonerlerin Sizden Çok Da Farklı Olmadığının 6 İşareti

Aileleri onlar için zengin olmaktan çok daha önemli bir yere sahiptir. Onların zengin olduğu doğrudur fakat bir finansal danışman ile konuştuklarında finansal hedefleri dönüp dolaşıp ailelerine gelir.

“Erken emekli olup, torunlarım ile daha fazla vakit geçirmek istiyorum.” Gibi şeyleri sıkça söylerler. Para biriktirmenin önemini iyi bilirler ve para biriktirmek amaçlarına ulaşmaya yardımcı olur fakat bu durum amaçlarının varlığını bitirmez.

Zengin Kişiler Asla CEO Olmadılar

Yan kapınızdaki zengin komşularınızın asla yüksek maaşlı bir işi olmadı. Bu tip insanlar çeşitli alanlarda farklı işler yapmaya devam ettiler ve düzgün bir gelir seviyesi elde ettiler fakat bunu kişilerin finansal varlıklarına ve servetlerine baktığınızda anlayamazsınız. Kariyerleri boyunca düzgün bir servet oluşturmalarını sağlayan bir istikrar da vardı hayatlarında.

Zengin Kişiler Oldukça Beceriklidirler

Kendin yap zihniyeti, varlıklı kişiler arasında oldukça sık rastlanan bir özelliktir. Paralarını harcamak konusunda oldukça dikkatli ve beceriklidirler. Çim biçme hizmetine güç yetiremiyorlarsa, bu servisi satın almazlar. Birçok varlıklı kişi, evinde bir problem oluştuğunda profesyonel yardım talep etmeden bu sorunu kendi gidermeye çalışır.

Bir uzmanla çalışmanın ne zaman yararlı ve uygun olacağını da çok iyi bilirler. Birçok varlıklı kişi finansal konularda bile uzun süre kendi planlamalar yapmaya çalışır ve ancak gerekli görürse bir finansal danışmana danışmayı tercih eder.

Çalışma Hayatının Başından İtibaren Tasarruf Yaparlar

Kapı komşunuz olan zenginlerin birçoğu 17-18 yaşından itibaren çalışmaya ve yatırım yapmaya başlar. Daha 18 yaşında iken 400 bin dolar para biriktirmezler fakat bu yaştan itibaren para biriktirmenin ve zor günler için para saklamanın önemini iyi bilirler. Bu gibi kişiler, tasarruf yapmaya geç yaşta başlamaz. Bu gibi insanların para biriktirmeye erkenden başladığı ve sürekli böyle devam ettiği söylenebilir.

Finansal Piyasaları Sürekli Takip Etmezler

Varlıklı kişilerin birçoğu finansal piyasalarla doğrudan ilgilenmez. Bunun yerine iyi çeşitlendirilmiş bir yatırım planına paralarını yatırmayı isterler. Bu durum uzun dönemde onlara çok yardımcı olur.

Onlar sürekli piyasaları izlemek ve bundan iyi karlar elde etmek yerine uzun vadede iyi getirisi olan güvenli yatırım araçlarını sıkça tercih ederler. Onların yatırımları zaman içinde istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden yatırımlardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz