Hyundai, Peugeot, Volkswagen ve Citroen’e Hangi Tüp Takılmalı

0

Hang Arabaya Hangi Marka Tüp Takılmalıdır?

Günümüzde sürekli üst üste gelen benzin zamlarına bir dur demek neredeyse imkânsız bir hal aldı. Araçlara çok yüksek fiyatlardan benzin almak yerine tip taktırmayı seçen otomobil kullanıcılarının sayısı ise giderek artıyor. Sizde bu durumdan etkilenerek aracınıza tip taktırmayı düşünüyorsanız hangi araca hangi tüp takılmalı, hangi tüp daha avantajlı ya da hangi tüp araç için uyumlu olur gibi soruların cevaplarını bulmanız gerekiyor.

Tüp Taktırmanın Avantajları Neler?

  • Tüp taktırıldığında aracınız benzinli araçlara göre daha ekonomik bir hal alır.
  • Motorun ömrünü uzatan tüp aynı zamanda çevre dostudur.
  • Karbüratör masrafının azalmasını sağlar.
  • Tüplü sistemlerde yakıt pompası gerekmez.
  • Uzun mesafe yol kat edilebilir.

Aracınıza Uygun Tüp Nasıl Seçilir?

Aracınız hangi marka olursa olsun hepsine tüp taktırabilirsiniz. Yani aracınız ister A marka olsun ister B marka olsun ikisi de tüplü sisteme geçebilir. Araca uygun tüp seçimlerinde karşınıza pek çok marka çıkacaktır. Ancak her araca tüp taktırılmasına rağmen her marka tüp her araca uyum sağlamayabilir. Bazı tüp markaları sizin aracınızla daha iyi performans gösterebileceği gibi bazı markalarda aracınızla yeterince uyumlu olmayabilir. Hangi araca hangi tüp takılmalı konusunda aracınızı iyi tanımanız ve tüp markalarının da sunduğu ürünlerin özelliklerini bilmeniz gerekecektir.

Wolksvagen Araçlarla Uyumlu Tüpler

wolkswagen tüp taktırmaWolksvagen araçlarda genellikle 2 tür motor kullanılır. Bunun biri TSİ diğeri ise FSI’dir. Bu araçlara tüp takıldığında sorun yaşanacağına dair kanılar oluşsa da zamanla tüp sektöründe yaşanan gelişmeler sayesinde bu araçlara uygun tüpler üretilmiştir. Tüp takılacağı zaman Wolksvagen aracınızın TSİ mi yoksa FSI mi olduğuna bakarak bu motorla uyumlu olan tüpleri seçebilirsiniz. Zaten hemen hemen çoğu tüp markası bu araçlarla uyumlu tüpler üretmeye başladı. Eğer sağlam bir tamirci de bulursanız tüplü sisteme geçtiğinizde sorun yaşamazsınız. 

Örneği Polo bir aracınız varsa ve tüp taktırmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile çeşitli markalardan seçimler yapabilirsiniz. Polo araçların kit sistemleri kısa sürede uyum sağladığı için tüp seçiminde sorun yaşamazsınız ancak ustanızı doğru seçmeye bakın. Prins, Atiker, BRC, Zavoli, Teleflex gibi markalardan araştırmalar yapabilirsiniz.

Peugeot Araçlarla Uyumlu Tüpler

peugeot araçlara tüp taktırmaPeugeot marka bir aracınız varsa bu araca istediğiniz zaman tüp taktırabilirsiniz. Ancak tüp seçimlerinde markadan ziyade uyumluluk söz konusu olacaktır. Yani Peugeot marka araçlar bütün tüplerle istenilen verimi sağlayamıyor. Uyumlu bir tüp seçmek isterseniz aracınızın kit sistemine uygun olan Zavoli ve BRC seçiminde bulunabilirsiniz.

 

 

Hyundai Araçlarla Uyumlu Tüpler

hyundai arabalara hangi tup tkılmaliHyundai bir aracınız varsa istediğiniz türde tüp taktırabilirsiniz. Marka seçimi ya da tüp seçimi için özel bir araştırma yapmanıza gerek yok. Çünkü bu araçlar kolaylıkla uyum sağlıyor ve %50’ye yakın enerji tasarrufu sağlıyor. Atiker ya da BRC tercih edebilirsiniz.

 

 

Citroen Araçlarla Uyumlu Tüpler

citroen araclarda tupCitroen araçlarda LPG sistemi çok fazla kullanılmıyor olsa da bu araçlara tüp bağlatmak mümkün. Ancak dikkat edilmesi gereken bir mesele var ki Citroen araçlarla uyumlu kit bulunsa dahi bu işi hakkıyla yapabilecek bir usta bulmak zor oluyor. Citroen araçlarla en uyumlu marka BRC.

 

 

Aracınıza tüp taktırmayı düşünüyorsanız ilk olarak kendinize bir usta seçmelisiniz. Çünkü en kaliteli tüplerle en kolay bağlanacak araçları dahi yeterli bilgiye sahip olmayan ustalar kullanışsız bir hale getirebilir. Eğer seçtiğiniz tüp markalarının yetkilileri ile birebir görüşürseniz sizleri aracınıza en uygun tüpü takacak olan bir ustaya yönlendireceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz