Çiğköfte Bayiliği Açarak Para Kazanmak

0

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır Ne Kadar Kazandırır ve Ne Kadara Mal Olur?

Günümüzde hazır gıda sektörü en fazla kazandıran sektörler arasında yer almaktadır. Bu sektörün yükselen kollarından olan çiğköftecilik hemen her ilde kazanç elde etme imkanı sunmaktadır. Bu konuda kendi dükkanınızı açabileceğiniz gibi bayilik sistemine entegre olarak da kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak konusu son dönemlerde sıklıkla gündeme gelmektedir.

Çiğköfte Bayiliği İçin Gereken Şartlar

Bayilik yani franchise sistemi son dönemin en fazla tercih edilen sistemidir. Bu konuda çiğköfte alanında bayilik açmak için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Firmalara başvuru yapmadan önce şu noktalara dikkat etmeniz gereklidir:

Uygun Dükkan: Çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak konusunda en kritik nokta açmayı düşündüğünüz dükkanın konumudur. Sanılanın aksine çok işlek yerlerde açılan çiğköfte dükkanları pek başarılı olmamaktadır. Bunun da en önemli nedeni bu tür dükkanların çok yüksek maliyeti olmasıdır. Özellikle kalabalık ancak merkezi yol üstü olmayan tarzda dükkanlar seçilmelidir.

cigg

 

Resmi Belgeler: Dükkan açabilmek ve işletebilmek için gereken resmi evrakların tam olması gerekmektedir. Vergi levhası almanız bunun ana unsurudur. Bunun yanı sıra dükkanınız için belediyeden ruhsat almanız gereklidir. Ayrıca, dükkanın tam uyumlu olduğuna ve hijyen koşullarının sağlandığına dair belgeler de hazır bulunmalıdır. Çalıştırmayı düşündüğünüz personel ya da personellerin sigorta konusu da oldukça önemlidir. Tüm belgelerin eksiksiz olması süreci hızlandıracaktır.

Sözleşme Şartlarına Uymak: Günümüzde çiğköfte bayiliği için gereken şartlar denildiğinde uyulması gereken en önemli kural sözleşme şartlarına uymaktır. Bayilik aldığınız firma tarafından sizlere sunulacak şartları kabul etmeniz durumunda bu şartlara hareket etme yükümlülüğünüz vardır. Bu şartların herhangi birine uymamanız durumunda tek taraflı fesih hakkı doğacaktır.

Kimler Çiğköfte Bayiliği Açabilir?

Çiğköfte bayiliği açmak önünde yasal engel bulunmayan herkesin yapabileceği bir iştir. Bu işe girebilmek için gerekli şartları sağlamanız ve maddi anlamda gereken hazırlığı yapmanız durumunda çiğköfte bayiliği açabilirsiniz. Bu konuda görüştüğünüz firmayı iyi seçmeniz son derece önemlidir. Reklam, ürün temini gibi konularda sıkıntı yaratmayan firmaların tercih edilmesi başarıyı doğrudan etkilemektedir.

Çiğköfte Firmaları Hangi İmkanları Sunmaktadır?

ciggg

Çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak konusunda bayi tercihi yaptıktan sonra bazı imkanlardan faydalanabilirsiniz. Firmaların sunduğu hizmetler farklı olmakla birlikte genel olarak şu hizmetler sunulmaktadır:

Ürün Temini: Firmalar çiğköfte teminini sağlamaktadır. Ürünler satış ortalamanıza göre firma tarafından size gönderilmektedir. Sadece çiğköfte değil aynı zamanda nar ekşisi, limon, maydanoz ve diğer tüm malzeme firma tarafından gönderilmektedir. Bu durum da size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Dükkan Dizaynı: Çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak konusunda hizmet veren firmaların büyük bir kısmı kendine has tarza sahiptir. Dükkanların bu şekilde dizayn edilmesi son derece önemlidir. Bu konuda firmaların önemli bir kısmı titizlikle hareket etmektedir. Dükkana hakim olan renk, masalar, sandalyeler, aynalar ve gerekli tüm unsurlar firmalar tarafından ayarlanmaktadır. Bu durum da kurumsallık anlamında artı sağlamaktadır.

Personel Desteği: Çiğköfte bayiliği veren firmaların önemli bir kısmı ihtiyaç duymanız halinde personel temini sağlamaktadır. Bu konuda ihtiyacınız yoksa ya da personel konusunu kendiniz çözüme kavuşturacaksanız bunu belirtmeniz gerekmektedir.

Reklam Desteği: Bayiliğiniz aldığınız çiğköfte firması tarafından sizlere reklam desteği sağlanmaktadır. Çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak konusunda reklam desteği son derece önemlidir. Bu konuda öne çıkmayı başaran firmaların tercih edilmesi satışınız konusunda büyük artı sağlayacaktır. Bu konuyu araştırmanız son derece önemlidir.

cig kofteci acmak
Çiğ köfte bayiliği açmak size ne kadar kazandırır

Eğitim Desteği: Çiğköfte konusunda tecrübesiz olan ve bu alana yatırım yapmak isteyen kişiler için firmalar tarafından eğitim desteği verilmektedir. Böylece sektör hakkında bilgi sahibi olunması sağlanmaktadır. Bu eğitimlerde profesyonel ekip devreye girmektedir.

Çiğköfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak konusunda sorulan sorulardan biri de bu işin ne kadar kazandırdığıdır. eğer doğru yere, doğru büyüklükte dükkan açarsanız bayilikten önemli miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Bu konuda aylık kazanç olarak 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değişmektedir. Büyük ve olması gereken yere dükkan açan kişiler daha fazla kazanç elde edebilmektedir.

Çiğköfte Bayiliği Açma Maliyeti

Çiğköfte konusunda yatırım yapmak ve bunu bayilik alarak yapmak isteyen kişiler bunun için belirli bir miktarda ücret ayırmalıdır. Bu konuda genellikle ilk yatırım olarak yaklaşık 10 bin TL civarında para ayarlanmalıdır. Bu işte başarılı olmak için daha fazla ücret ayırmanız da etken olabilmektedir. Ayrıca yapacağınız araştırma sonucunda her firmanın şartlarının değişik olabileceği görülmektedir. Bu konuda her türlü ayrıntıya dikkat etmeniz son derece önemlidir. Başarı elde etmek ve çiğköfte bayiliği açarak para kazanmak için gözü kapalı yatırım yapmak yerine sektörü inceleyerek yatırım yapmanız, acele etmemeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz