Geri Dönüşüm İş Fikri ile Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

0

Geridönüşüm İş Fikri ile Para Kazanmaya Başlayın?

Geridönüşümden para kazanma, geridönüşüm işi yaparak para kazanma
Geri dönüşümden Nasıl Para Kazanılır.

Kısaca ifade etmek gerekirse, tüketilen ve arda kalan atık maddelerin çeşitli işlemlerden geçirilip tekrar kullanıma sokulmasına geri dönüşüm denir. Geridönüşümden para kazanma, konusunda faydalı bilgiler bulacağınız yazımızı okumaya devam ediniz.

İlerleyen satırlarda geridönüşüm işi  yaparak para kazanma işfikrinin devlet teşvikleriyle de yatırımcısına çeşitli vergi avantajları sunduğunu okuyacaksınız.

Geri dönüşümün Faydaları

Çeşitli işlemlerden geçirilerek elde edilen geri dönüşüm ürünlerinin çevreye birçok faydası vardır. Bunlar kısaca:

Enerji tasarrufu, doğanın dengesini bozmadan ona katkı sağlaması birincil faydaları olması yanı sıra geri dönüşüm ürünleri çevre kirliliğini, su kirliliğini de gözle görülür bir şekilde engeller.

Doğal kaynaklarımızın düşüncesizce kullanıldığı ve bütün insanlığı adeta bir uçurumun kıyısına getiren böylesi bir durumda geri dönüşüm ürünlerinin kullanılması esasen bir lüks yahut bir ayrıcalık değil, her insanın üstünde düşünmesi gereken sosyal bir konudur.  Geri dönüşüm ürünlerini kullanmak  ülke ve dünya ekonomisine çok büyük olumlu etkiler sağlayacağı gibi geridönüşümden para kazanma şansı elde etmenizi sağlar.

Geri dönüşüm ürünleri nelerdir? Geri dönüşüm ürünlerinin ana maddeleri

 Geridönüşüm işi yaparak para kazanma iş fikrinde aslında saymakla bitmeyecek ürün yelpazesinden bahsedebiliriz. Öncellikle geri dönüşüm ürünlerinin elde edildiği maddelere kısaca bir göz atalım.

Cam, alüminyum, plastik, plastik şişeler ve kutular, araba aküleri, piller, yazıcı tonerleri, motor yağları olmak üzere diğer maddeler, geri dönüşüm işi yaparak para kazanma için seçeceğiniz maddelerdir.

Geri dönüşümden Nasıl Para Kazanılır.

Geri dönüşümden Nasıl Para Kazanılır. Neler yapılabilir.

Geri dönüşümden para kazanma sorularına verebileceğimiz cevaplar, sizin bu işe belli bir sermaye yatırarak yatırımcı olmanıza ya da sadece geri dönüşüm ürünlerini toplayarak bir geri dönüşüm işletmesine götürüp kazanç elde etmenizi sağlamak için tavsiyeler verecektir. Ne kadar kazanacağınız konusunda kesin rakam çalışmanıza bağlı ancak bu işten iyi para kazanılıyor olmasa geri dönüşüm sektörü bu kadar gelişmezdi.

Sadece geri dönüşüm firmalarının gözle görülür şekilde ekonomide yer aldığına bakmak kadar küçük büyük birçok firmanın çevreye duyarlı ürünler için ayırdıkları bütçelere ve geri dönüşüm ürünleri için yürüttükleri reklam kampanyaları ve sosyal projelere de bakmak gerekir.

Geridönüşüm de Devlet Teşvikleri Nelerdir?

Geridönüşümden para kazanma için geri dönüşüm malzemelerini dönüştüren bir işletme kurabilir, bu konuda devlet teşviklerinden faydalanabilirsiniz.

Şirketleri geri dönüşüm konusunda teşvik etmek için yatırım yapacaklara gümrük vergisi, alınan ekipmanlara %30’lara varan vergi muafiyeti devlet tarafından sağlanıyor.

Bunun yanı sıra Geridönüşümden para kazanma amacıyla işletme kuran veya makine alan yatırımcıların teşviki için alınan kredilere faiz desteği de verilmektedir. Geri dönüşüm işinde, tehlikeli atık dönüştürülmesi için vergi muafiyetlerine ek olarak, %60 oranına kadar yatırım katkısı sağlanıyor.

 

Geridönüşümden para kazanma, geridönüşüm işi yaparak para kazanma
Geri dönüşümden Nasıl Para Kazanılır.

Geri Dönüşüm İş Örnekleri

Geridönüşümden para kazanma, geridönüşüm işi yaparak para kazanma başlıklı yazımızda geri dönüşümden kazanç elde eden kişilerin gerçek hikâyelerine kısaca yer vermezsek olmaz diye düşündük.

Form düğme firması sahibi Mustafa Oktay, hayvan kemiklerinin geri dönüşümünden düğme yaparak ülke ekonomisine büyük katkılar sağlıyor.

Kadın girişimciler için de güzel bir örnek verelim:  Sakarya’da bir geri dönüşüm tesisi kuran kadın girişimci sayın Gökçek plastik ürünlerin geri dönüştürülmesi süratiyle kompozit materyaller üretiyor.

Örnekler çoğaltılabilir.

Geri dönüşüm ürünü olabilecek maddelerin sembolleri ve kodları nelerdir?

Geri dönüşümden para kazanma niyetinde olanlar için  önemli bir bililer:

PET(E) —  Açılımı: Polietilen teraftalat demektir

Bu simge ve kodu taşıyan maddelerin kolayca geri dönüşüm ürünleri elde etmekte kullanılacağına işaret eder. Kavanoz, margarin kutuları üretilebilir.

HDPE —  Açılımı: Yüksek Yoğunluk Polietilendir.

Bu simge ve kodu taşıyan maddelerin birçok geri dönüşüm programına uygunluk göstererek geri dönüşüm ürünleri üretebilecek potansiyel taşıdığını belirtir. Süt, meyve suyu kutusu, şampuan şişeleri, çöp poşetleri üretilebilir.

PVC — Açılımı:  Polivinil Klorür demek olup, geri dönüşüm ürünleri yapmaya haiz olduğu anlaşılır.

Cam ve evye temizliği için kullanılan şişeler bunlardan üretilmektedir.

LDPE — Düşük Yoğunluk Polietilen:  PP — Polipropilen, pipet ve ilaç şişeleri ağırlıklı olmak üzere aklınıza gelebilecek tüm kaplar geri dönüşüm ürünü olarak üretilir.

Önceki İçerikAndroid TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Sonraki İçerikEşek Sütü Üretimi Nasıl Yapılır? | Eşek Sütü Çiftliği Kurmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz