Android TV Box Nedir? Nasıl Kullanılır? | Uygun Fiyat ve En İyi Markalar

1
Android tv
Android tv box nedir nasıl ve nerelerde kullanılır?

Android Box Tv Hakkında Tüm Merak Edilenler

Teknolojinin çok hızla değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu hız gündelik hayatımıza çok olumlu etkiler yapsa da belki de tüketim çılgınlığını dizginlenemez biçimde en üst seviyelere taşıyor.

Elbette bu görüş kişiden kişiye ve kişilerin kendi algılarına göre değişir. Amacımız tüketim çılgınlığını tartışmak değil. Bunu konunun uzmanlarına bırakmak en iyisi ama teknolojinin sunduğu nimetlerden de faydalanmak daha doğrusu en iyi şekilde faydalanmak için son teknoloji  hizmetlere bakıp, onları doğru inceleyerek sizlere bildirmek kısmıyla uğraşmak bizim işimiz.

Hayatımızda teknolojinin dokunmadığı alan neredeyse yok gibi. En basitinden cep telefonu dediğimiz aslında küçük bir el bilgisayarı olan cihazları kullanmayan kişi sanıyoruz kalmamıştır.

Teknolojinin ürünlerini kullanmayı pek fazla tercih etmeyenler de oyunun gerisinde kalmamak adına ister istemez bu akıllı aygıtlarla yolunu bir yerde birleştirmek durumunda kalıyor.

Neyse. Dediğimiz gibi tüketim konusunun irdelenmesini biz işin uzmanı sosyolog ve ekonomistlere bırakarak gelelim asıl konumuza

Konumuz  Android TV Box onun kullanımı, en uygun fiyatlar, en iyi markalar olacaktır.

Android TV Box tam olarak nedir?

Tv box

 

TV Box avuç içine sığabilecek ebatlarda da olan, esasen küçük ve taşınabilir bir tür işlemci, internet bağlantısıyla hayatımızın ve evimizin baş köşesinde oturan televizyonlara harici olarak takılarak onları adeta bir bilgisayara benzeten akıllı aygıtlara verilen isimdir.

Tabi  TV Box hakkında bu kadar bilgi az kalır. Söyleyecek daha çok sözümüz var. Android TV Box kullanımı, en uygun fiyatlar, en iyi markalar hakkında daha fazla bilgi almak için okumayı sürdürünüz.

Bu yazı sayesinde en yüksek kalite ve en uygun fiyatlara sahip android box ürünlerini seçmekte birkaç adım önde olabilirsiniz.

 TV BOX kullanım alanı ve özellikleri

HDMI girişli Televizyonlar gibi, HDMI girişi olmayan Televizyonlarda da kullanılabilen bu küçük aygıtlar için genelde sadece akıllı televizyonlara uygun tanımları görebilirsiniz fakat bu tam olarak doğru değildir.

Piyasa da artık tüplü TV kullanan kalmadığı sanılarak söylenen ya da bilerek bu şekilde lanse edilen bir açıklamadan öteye gitmez.

Siz yine de doğru olanı bilin ve yolunuza devam edin. Android TV Box internete girmenizi  ve bu şekilde televizyonunuza internet üzerinden seyretmek istediğiniz film ve dizileri göndermesini sağlar. Biraz kısa bir tanım oldu ama en basit anlatımı bu.

TV Box nelere kadir?

En bilinen özelliği internete giriş yapılabilmesi olan Android TV Box sayesinde film, dizi seyredilebildiği gibi Google Play store  üzerinden istediğiniz oyunları indirerek oyun oynama zevkine de ulaşırsınız ki; bu özellikle büyük ekranda oyun oynamaya bayılanlar için harika bir özelliktir.

Küçük bilgisayar ekranından ziyade büyük TV ekranından internet üzerinde gezinmek de ayrı bir keyif. Elbette Mouse ve klavye yardımına ihtiyacınız olacak.

Skype gibi programları kullanmak hatta kameralı görüşme yapmakta mümkün. Elbette bunun için harici olarak kameranız ve sesli konuşma için mikrofonunuz olması gerekmektedir.

Android TV Box çeşitleri, fiyatları ve markaları nelerdir?

Tv box seçimi
En iyi android tv box hangisi?

TV Box, stick veya box yani, çubuk ve kutu şeklinde piyasada bulunmakla birlikte incelemelerimize göre, box yani kutu çeşitleri daha fazla rağbet görmektedir.

Bunun sebebi: Stick yani çubuk şeklinde olanların daha çabuk ısınma ve performanslarında kutuya (box tipi) oranla  daha düşük seviyede olmasıdır.

En iyi Android TV Box markaları:

TV Box fiyatları: 1.770 TL ve 300 TL arası fiyatlar, model ve ürün özelliklerine göre çeşitlilik arz etmektedir.

APPLE TV Bir Seçenek Olabilir Mi?

Android box fiyatları
En iyi tv boxlar ve fiyatları

Bu yazımızda android tv boxları inceledik. Fakat es geçmemek gereken bir marka vardır ki o da apple tv. Markanın kalitesinden bahsetmeye gerek olmadığını düşünerek kısaca teknik özelliklerinden bahsedelim. Cihaz iphone telefonuzda ki ios yazılımına ekleme ve çıkarmalar yapılarak TvOS olarak piyasaya sürülmüş. Hız, görüntü kalitesi ve arayüz olarak iyi derecede performans sergileyen cihaz tv box almak isteyenler için bir seçenek olabilir. Apple box Fiyatı ise 180 USD civarında olduğunu da ekleyelim.

Yazan: Arzu GÖKYOLCU

Önceki İçerikYapay Zeka Nedir? Yapay Zeka İnsanlık için Bir Tehdit Midir?
Sonraki İçerikAndroid TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz