İstanbul’da Yatırım Yapılabilecek Yerler Nerelerdir?

0

İSTANBUL’DA NERELERE YATIRIM YAPILIR?

İstanbul'da arsa ve konut yatırımı nereye yapılmalıdır
İstanbul’da yatırım yerleri nerelerdedir.

Türkiye’nin metropol kenti olan ve her yıl binlerce kişinin yaşamak için göç ettiği İstanbul, her dönem yatırım yapılacak bir kenttir. Gerek iş olanaklarının fazla olması, gerek kültürel ve sosyal yaşantının da dinamik olması İstanbul’un en çekici özelliklerinin başında gelmektedir. Bu nedenle hem sektörel hem de bireysel bazda İstanbul’da yatırım yapmak her zaman cazip olmuştur.  Peki, İstanbul’da nerelere yatırım yapılır? İstanbul’da yatırım yapılabilecek bölgeler nerelerdir? işte yanıtları:

Arsa Yatırımı-Beykoz

Beykoz İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ve Avrupa yakasına yakın konumda olan gelişim gösteren ilçelerinin başında yer alır. Özellikle de arsa yatırımının en cazip olduğu bölge olan Beykoz, son yıllarda gayrimenkul firmalarının da en fazla konut projesi ürettiği ilçelerden birisidir. Beykoz’da arsalar 1 yıl içerisinde % 150 oranında kar getirir oldu. Bu nedenle de arsa İstanbul’da nerelere yatırım yapılır? Sorusunda arsa yatırımında Beykoz yanıtını verebiliriz.

Bakırköy-Ticari Yatırım

İstanbul’un gözde ilçelerinden biri olan ve Avrupa yakasında bulunan Bakırköy, konumu nedeni ile de çekim merkezlerinden biri durumundadır. Özellikle de ticari yatırımlarda ilk sıralarda bulunan Bakırköy, gerek merkezi ile gerekse Ataköy sahili ile günlük binlerce ziyaretçiyi ağırlaması itibariyle ticaretle uğraşanların en fazla yatırım yaptıkları ilçelerden biridir. Bakırköy’de bir ticari yatırımın yatırımcısına kazancı ise yüzde 75 oranında kar sağlıyor.

Bahçelievler-Ticari Yatırım

İstanbul’da yatırım yapılabilecek bölgeler nerelerdir? Listemizin 3. Sırasında Bahçelievler geliyor. Bakırköy, Küçükçekmece, Eyüp, Zeytinburnu ve Fatih ilçelerinin ortasında bulunan Bahçelievler, İstanbul’da nüfusu en hızlı artan ilçelerinden bir tanesidir. Özellikle ulaşım ağındaki gelişmeler ve iş olanaklarının çeşitliliği Bahçelievler’i ticari yatırımlarda avantajlı bir ilçe konumuna yükseltmiştir. Bahçelievler yatırım yapanlara yüzde 96 oranında kazanç getirisi ile de dikkat çeken bir ilçedir.

Konut Yatırımı- Ataşehir

İstanbul’da yatırım yapmak isteyenlerin incelemesi gereken ilçelerden biri de Ataşehir’dir. Anadolu yakasında bulunan Ataşehir bölgesi, konut yatırımında yatırımcıların en fazla tercih ettiği bölgelerin başında gelir. Yeni bir yerleşim bölgesi olması ve gelişime açık olması da özellikle de konut projelerinin Ataşehir’de yoğunlaşmasını sağlamıştır. Birçok ulaşıma ağlarına da sahip olan ilçe yatırımcısına yüzde 50 kar sağlıyor.

Beylikdüzü-Konut ve Arsa Yatırımı

İstanbul'da arsa yatırımı
İstanbul’da arsa yatırımı nereye yapılmalıdır?

İstanbul’da nerelere yatırım yapılır sorusunun belki de en net yanıtı Beylikdüzü’dür. Son 6-7 yıldır gerek konut gerek ise ticari alanda büyük yatırımları kendisine çeken Beylikdüzü, arsa yatırımı için de en uygun bölgelerden biridir. Yepyeni bir yaşamın ve yaşam alanlarının doğduğu Beylikdüzü geleceğin en öncü yaşam merkezlerinden biri olarak görüldüğü için konut, arsa ve ticari yatırımların hepsinde yatırımcısının yüzünü güldüren nadir ilçelerden biridir.

Konut Yatırımı- Bağcılar

İstanbul’un Avrupa yakasında TEM otoyol güzergâhına komşu konumunda olan Bağcılar, son yıllarda kentsel dönüşüm çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken ilçelerden biri oldu. Bahçelievler’e yakın olan Bağcılar da nüfusu hızla artan bölgelerden biri. Birbiri ardına gelen konut projeleri ile çehresi de değişmeye başlayan Bağcılar konut yatırımı düşünenler için avantajlı bir bölge ve yatırımcısına yüzde 45 kar sağlıyor.

Ticari Yatırım-Şişli

İstanbul’da yatırım yapılacak bölgeler içerisinde ticari yatırımın yıldızı ise Şişli ilçesidir. İstanbul’da iş hayatının ve ticari hayatın kalbi olan Şişli, her zaman bu alanda yatırıma da açık bir ilçedir. Konut ve arsa yatırımının da kar kazandırdığı ilçede ticari yatırımdan kar elde etmeniz daha yüksektir. Şişli gerek konumu, gerek gelişmişliği gerek ise üst tabakanın yaşam sürdüğü bir bölge olmasıyla da cazip bir yatırım alanıdır. Şişli yatırımcısına en az yüzde 45 kazandırıyor.

Konut Yatırımı-Kadıköy

İstanbul'da konut yatırım yerleri
İstanbul’da konut yatırımı nereye yapılmalıdır?

Gelelim Anadolu Yakasının kalbi olan Kadıköy’e. İstanbul’da yatırım yapmak isteyenlerin her zaman düşünmesi gereken ilçelerinden biri de Kadıköy’dür. Kadıköy, Taksim ve Şişli gibi, Anadolu yakasının en dinamik, en canlı, en fazla ziyaretçi çeken ilçesidir. Ofis ve hizmet sektörünün fazlaca geliştiği, denizyolu ulaşımının kilit noktası olan Kadıköy en fazla turist çeken bölgelerden de biri. Bu nedenle Kadıköy’de en akıllı yatırım konut yatırımıdır. Bu anlamda yeni konut projelerinin de boy gösterdiği ilçede yatırımcılar en az yüzde 40 prim kazanıyor.

Konut Yatırımı- Silivri

Silivri de İstanbul’un gelişim gösteren ve konut yapı firmaları tarafından birçok projenin arka arkaya hayata geçirildiği ilçelerindendir. İstanbul’da nerelere yatırım yapılır listemize Silivri’yi konut yatırımında avantajlı olmasından dolayı dâhil ediyoruz.  Bundan yıllar öncesine kadar sadece yazlıkçılar tarafından daha çok tercih edilen bölge, son yıllarda ulaşım ağındaki gelişmeler ve konut sektöründeki canlanmalara paralel olarak yeni bir yaşam merkezi olarak değişim de yaşamaya başladı.  Silivri konut yatırımcısına ise yüzde 42 kar sağlıyor.

Arsa ve Arazi Yatırımı-Arnavutköy

Arnavutköy’ü ise listemize taşıyan en büyük faktör 3. Havalimanına çok yakın bir bölge olmasıdır. Bu durum da özellikle de arsa ve arazi yatırımı yapmayı düşünenler için Arnavutköy’ü en cazip bölgelerden biri yapıyor. Arnavutköy İstanbul’da yatırım yapmak için kendisine yönelik adım atacak yatırımcılara ise yüzde 45 oranında kazanç sağlatıyor. Tüm bu bölgelerin dışında Kağıthane, Eyüp, Çatalca ve Pendik de hem ticari hem de konut yatırımında İstanbul’un gelişim ve değişim gösteren bölgeleri içerisinde bulunuyor.

Önceki İçerikHızlı Para Kazanmanın Yolları | Para Kazandıran İşler
Sonraki İçerikİstifa Edersem İşsizlik Maaşı Alabilir Miyim? – Evet Alabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz