Kazalı Araba Alınır mı ? | Aracın Hasarlı Olduğu Nasıl Anlaşılır

1

Kaza yapan yada belli yerlerinde boya olan araçlar alınır mı ?

Araba sahibi olmak istiyorsunuz. Biraz ucuz olsun istiyorsunuz, bu noktada kazalı araçlar ile karşılaşmışsanız ucuzluğu sizi tahrik eder ve düşünmeye koyulursunuz. Kazalı araç alınır mı? Bu konuda birçok görüş mevcuttur. Ancak kazadaki hasarın oranına ve hasarın hangi bölgeye nüfuz ettiğine bağlıdır. Motorunda, dingillerde, şanzı

manında hasar olan araçların alınması konusunda biraz tedirginlik yaşanır. Bu hususta tedirgin olmakta haklısınız. Kaportadaki hatalar, farlar, jantlar hasarı kaldırabilir. Ancak motor, dingiller, şanzıman hasar konusunda biraz hassastır. İyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Zira toplum dolandırıcılarla doludur.kazali araba alinir mi

Kazalı araç alma durumunuz varsa satıcının sözüne inanıp işlem yapmadan önce muhakkak bir oto tamircisi ile iletişime geçmek gerekir. Aracın her noktası özenle incelendikten sonra, ancak tamirci tarafından onay alınırsa alım işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kazalı araç alınır mı? sorusunu önce işini iyi bilen tamirciye sormak size avantaj sağlayacaktır. Bir husus ta var ki satıcılar her daim aracın kazalı olduğunu söylemeyebiliyor. Eğer siz biraz gözü açık davranıp aracı almadan önce tamirciye kontrol ettirirseniz daha sağlıklı bir alış veriş süreci sağlarsınız. Bu anlamda tamircinize güvenmeniz de gerekir tabi ki. Eğer satıcı kazalı olduğunu söylüyorsa en azından bilerek araştırma yapmak daha tutarlı olacaktır.

Toplum arasında bilinen bir kaç kural vardır. Birçoğu kazalı araç alınmaması yönünde hem fikirdir. Çünkü kazalı araç size en fazla 2-3 bin kazanç getirecekken, bu fiyattan daha fazlasını tamir masraflarına yatırma riski de vardır elbet. Hep derler ya tornavida görmüş araç ikinci eldir. Eh bir de buna kaza durumu eklenince gerisini siz düşünün.

Kazalı araç almadan önce dikkat edilmesi gerekenler!

hasarli araclar

Kazalı araç almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ta hava yastıklarıdır. Birçoğu tarafından önemli olmayan bu husus bizce son derece önem arz etmektedir. Hava yastığı patlamış olan araçlara itibar etmeyiniz. Zira hava yastığının patlaması kazanın şiddeti hakkında da bilgi vermektedir. Bu da hasarın büyüklüğüne kapı açar. Tüm bunları göze alıp kaza yapmış araba alma konusunda kararlıysanız ek masrafları da kabul ettiniz demektir. Kazalı araç alınır mı? sorusunun cevabı aslında sizde saklı. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma konusu söz konusu olabilir. Hafif hasarlı arabalar alınabilir elbette. Kaporta çizikleri, ek boyalar, far değişiklikleri, kaporta değişiklikleri kazalı araba almada sorun teşkil etmez. Hatta bütçenin kısıtlı olduğu durumlarda gayet tercih edilebilecek arabalardır.

Bir arabanın kaza yaptığı nasıl anlaşılır?

Bir arabanın kaza yaptığını bir tamirciye giderek kolay yoldan öğrenebilirsiniz. Ancak bu zahmete girmek istemiyorsanız bakınız size kazalı aracı anlama formülleri;

 • Amartisör kulesinde sorun olup olmadığına bakılarak,
 • Test sürüşüne çıkıp direksiyonda çekme olup olmamasına bakılarak
 • Araca bilindiğinde elektrik ekipmanlarının çalışıp çalışmadığına bakılarak
 • Kapı iç kenarlarında bulunan silikon tırnağınızla test ettiğinizde yumuşaksa araba kapısı  değiştiği anlamına gelir bunu kontrol ettiğiniz kapıda soyulan boya varsa ve boyanın altındaki sacın rengi siyahsa da anlayabilirsiniz
 • Aracın boyalı olup olmadığınız test cihazıyla da anlayabilirsiniz. Çin sitelerinden alacağınız boya kalınlık ölçüm cihazıyla anlayabilirsiniz.

  boyalı araç nasılanlaşışır
  Boyalı araba nasıl anlaşılır
 • Üzerine başka bir boya atılıp atılmadığına bakılarak gibi birçok yöntemle kazalı araç anlaşılabilir. Ancak her ne kadar bu yöntemlerle anlaşılsa da mutlaka bir yetkili servise göstermelisiniz. Kazalı araç alınır mı? sorununun cevabını en açıklayıcı ve güvenilir şekilde servis size verecektir. Servisin verdiği karara rağmen hala içinizde bir şüphe varsa birkaç lira miktarı düşürme noktasında içinizde şüphe barındırmanıza gerek yoktur.
1 Yorum

 1. İhale ile kazalı araç alacaklara önerim pertdunyasi. com sitesi çok kullanışlı ve güvenilirdir. Tereddütsüz üye olabilir araç alımı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz