Hollanda Lop Tavşanı Üreticiliği Yaparak Para Kazanın

0
Hollanda lop tavşanı
lop tavşanı yetiştiriciliği yaparak para kazaqnmak

Hollanda lop tavşanı üretimi ve üreticiliği hakkında bilgi vermeye başlamadan önce lop tavşanı hakkında genel bir açıklamada bulunalım.

Lop Tavşanının Üretimi Nasıl Yapılır ve Özellikleri Nelerdir?

Lop tavşanı çok şirin bir görüntüye sahip bir tavşan ırkı çeşitlerinden birisidir. Bu doğrultuda satılık tavşan arayan hayvan severlerin tavşan alımı konusunda en çok tercih ettikleri tavşan çeşidi olduğu söylenebilir. Hollanda lop tavşanları doğaları gereği çok enerjik ve hareketli bir yapıya sahiptirler, bu nedenle de sürekli çevresindeki eşyaları kemirirler, yine bu özelliklerinin bir sonucu olarak da çok fazla su tüketirler. Ortalama ömürleri is 7 ila 12 yıldır. Kulakları yanaklarına kadar uzanır bu yüzden de çok sevimli bir görüntüye sahiptirler. Ortalama olarak da 900-1300 gram arasında ağırlıkları olur. Çok çeşitli renklere sahip olurlar fakat genelde siyah-beyaz, kül rengi veya sarı renkte olurlar.

Hollanda Lop Tavşanı Üretiminde Bilinmesi Gerekenler?

lop tavşanı satmak
Tavşan yetiştiriciliği yapıp satma iş fikri

Hollanda lop tavşanı üretiminde öncelikle bu tavşanların özelliklerinin ve ihtiyaç duydukları şeylerin çok iyi bilinmesi ve ona göre üretim yapılması gerekir. En iyi üretim, tavşanın cinsini iyi bir şekilde tanıyarak ihtiyaçlarını belirlemek ve ihtiyaçlarını karşılarken de onun için en iyi ortamı oluşturmaktır. Bu en iyi ortamın oluşturulması da onlar için doğal yaşamda ihtiyaç duydukları ortamın benzerinin sağlanması ile oluşturulur.

Üretim Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Her şeyden önce lop tavşanı üretimi yaparken lop tavşanlarının bulunduğu ortama ve ortamdaki eşyalara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü Hollanda lop tavşanları daha önce de belirttiğimiz gibi hareketli ve enerjik olmalarından ötürü her gördüğü nesneyi kemirmeye ve yemeye meyillidirler bu nedenle lop tavşanı üretiminde tavşanın zarar görmemesi için üretimin yapıldığı ortamda onlar için zarar muhteva eden bir eşya olmamalıdır.

Üretiminin yapıldığı ortamın sıcaklığı da lop tavşanı için çok önemlidir, lop tavşanının bulunduğu ortamın sıcaklığı mutlaka 10 dereceden az 30 dereceden de fazla olmamalıdır. Ancak, lop tavşanı için ideal koşullar oluşturulursa en iyi şekilde Hollanda lop üretim işlemi gerçekleştirilir. Hollanda lop tavşanları ısıya karşı çok duyarlı hayvanlardır. Bu nedenle de ani ısı değişimlerinde solunum güçlüğü çekebilirler bu nedenle lop tavşanı üretiminde onlar için uygun sıcaklık koşullarını oluşturabilmek çok büyük önem arz eder.

lop tavşanı yetiştirip satmak
Hollanda lop tavşanı yetiştiriciliği

Bunlara ek olarak bilinmelidir ki lop tavşanları iskelet olarak çok hassas hayvanlardır ve bu nedenle de onlara dokunulduğu zaman çok narin davranmak ve onları incitmemek gereklidir. Ayrıca bulundukları yerlere patilerinin de incinmemesi için talaş koyulması gerekir.

Ürettiğiniz Tavşanları Nerelere Satabilirsiniz?

Hollanda lop tavşanlarının sevimli olmaları hayvanlara karşı aşırı ilgi duymayanların bile almak istediği bir hayvan ırkı olarak görünüyor. Bu nedenle lop tavşanının satışında çok fazla zorlanmayacağınızı düşünmekteyiz. Nerelere satabiliriz diyorsanız öncelikle Pet shoplar ve akvaryumcular birincil müşterileriniz olacaktır. Bunun dışında internetteki satış siteleri veya bir internet sitesi açarak bu hayvanların satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bilgiler ışığında Hollanda lop tavşanı cinsini iyi tanıyarak ve onların yaşam alanı için en iyi ve ideal şartları oluşturarak lop tavşanı üretmek ve Hollanda lop tavşanı satmak lop tavşanının diğer tavşanlara oranla daha çok mali değere sahip olmasından ötürü lop tavşanı üretmek isteyen üreticiler için iyi bir gelir kaynağı oluşturacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz