Kitap Cafe Açmak | Kitap Cafe Açmaya Ne Dersiniz?

0
Kitap cafe açmak
Kitap cafe açmak istiyorum

Günümüzde alternatif iş arayan kişilerin büyük bir çoğunluğu hangi sektöre yatırım yapacaklarını belirleyemediklerinden iş fikirlerini erteliyorlar. Kitap Cafe açmak, yatırımcılar içi hem cazip hem de müşteriler tarafından ilgi çekecek bir konudur. Özellikle binlerce kitabın yanı başında müşteri memnuniyetini sağlamak, işletmenize gelen kişilerin içeceklerini aldıktan sonra huzurlu bir mekânda rahatlıkla kitap okuyabileceği alanlar yaratmak oldukça cazip ve rağbet görecek bir fikirdir. Peki, kitap Cafe açmak için göz önünde bulundurmanız gerekenler nelerdir?

Kitap Cafeyi Nereye Açmalı?

Eğer işlek ve iyi bir kitap cafe açmak istiyorsanız, işletmenizin konumu oldukça önemli bir husustur. Be nedenle göz önünde bulundurmanız gereken şeyler, bulunduğunuz çevrede kitap okuma oranı ve ne kadar fazla genç nüfusun olduğudur. Tabii emeklilerin de bu tarz yerlere rağbet ettiğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Eğer işletmenizi kitap okuma oranı yüksek bir yere açarsanız, bu sektörde kar etme olasılığınız bir hayli yüksek olacaktır. İşyerinizi nereye açacağınız konusunda daha detaylı bilgiyi dükkan yeri seçimi başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Cafenizde Hangi Kitap Türlerini Barındırmalısınız?

Cafe açmak
Kitap cafe açma iş fikri

Kitap Kafe açmak için konum belirledikten sonra hangi kitap türlerini seçeceğiniz oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru yönlendirilmek için mutlaka kitap satışı yapan siteleri ziyaret ederek en çok satanlar kısmını ziyaret etmelisiniz. Öte yandan Türk yazarları öne çıkartmanız da sizin için faydalı olacaktır. Bilhassa ismi Türk klasikleri arasına girmiş Oğuz Atay, Nazım Hikmet, Orhan Pamuk, Özdemir Asaf, Turgut Uyar, Yusuf Atılgan gibi büyük yazarların eserli mutlaka raflarda bulunmalıdır. Ardından da Dünya klasikleri arasında çok okunan yazar ve kitaplara yer vermeniz gerekiyor.

Bayan profiline önem ciddi bir yer ayırmak içinse çok sık okunan gelişim kitaplarına yer vermek doğru bir tercih olacaktır. İşte seçeceğiniz bu türlü alternatif iş seçeneği ile daha fazla kazanabileceğiniz bir ortam hazırlamanız gerekmektedir.

Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Kitap cafe açmak
Kitap cafe dekorasyon

Bir cafenin işler olabilmesini etkileyen faktörlerden bazıları cafenizin tasarımı, kullandığınız aksesuarların ilgi çekici olması, duvarların rengi, ışığın miktarı, kullanılan malzemenin kalitesi ve  içerinin ferahlı dır. İnsanlar cafelere keyifli ve farklı ortamlarda vakit geçirmek için gittiklerinden onlara bu imkanlara sağlamak size kazanç olarak geri dönecektir. Dekorasyon hakkında daha detaylı bilgi sitiyorsanız Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Türkiye’de belki on binlerce kafe bulunmaktadır ve Kitap Kafe açmak fikri pek çoğumuza uzak bir fikir olarak gelmektedir. Ancak ne var ki insanlar artık her ne kadar sadece bir çay içmek için bile olsa kafeye gittikleri zaman farklı bir konsept aramaktadırlar. Eğer talebi karşılayan ve istenilen kitapları bulunduran bir işletme olursanız ciddi karlar elde etmeniz işten bile olmayacaktır.

Faydalı linkler:

-İşletmenizi KOSGEB Desteğiyle Açabilirsiniz

-Şahıs Firması Kurulum Maliyeti | Dükkan Açma Maliyeti

-Dükkan Yeri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? | İş Yerini Nereye Açmalı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz