Evde Çalışarak Para Kazanabileceğiniz İşler

0

İçinde bulunduğumuz şu yıllarda aslında en çok sorulan soru bu oluyor. Birçok kişi evden çıkmadan para kazanma arayışında. Bu arayışın bu dönemde daha çok artmasının sebebi malumunuz Covid-19 virüsüdür. Özellikle ev hanımları çocukları evde olduğu için dışarıya çıkamıyor ve dışarı çıkmadan iş yapmak istiyor. İnsanlar ailelerini ve kendilerini virüsten korumak, çocuklarının yanında olmak, bakmakla yükümlü oldukları yaşlıların olması, dışarının güvenli olmaması vb. birçok sebepten ötürü dışarı çıkmak istememektedir.

Bunun dışımda virüsten dolayı getirilen yasaklar, sokağa çıkma yasağı, sınırlamalar ve bu sınırlamalardan dolayı zayıflayan sektörler işçilerin maaşlarını karşılayamamak da ve işsizlik olmaktadır. Haliyle insanların da aradıkları iş standartları değişmiştir. Ek gelir olsun diyen ev hanımları da aile ekonomisine katkı sağlayabilmek amacıyla çeşitli işler aramaktadırlar. İnsanların bu dönemde en çok ihtiyaç duyduğu konu iş ve çalışma alanı bulmaktır. Bu konuda size yardımcı fikirler vereceğim.

1Evde kışlık yiyecek içecek hazırlamaktır

Bu dönem de birçok insan doğala yöneldi. Öyle ki ekmeği bile birçok insan evinde yapmaya başladı. Haliyle doğal salçalar, konserveler, turşular, pekmezler yapılıp satılır oldu. Bu işin sizin de aile ekonominize hele ki bu dönemde çok katkısı olacağına inanıyoruz. Buna ev yemeklerini de ekleyebiliriz. Sarma börek vb. pastanelere de alım satıp yapabilirsiniz.

2El yapımı takı yapıp satmak

İncik boncuk işlerini seviyorsanız bu iş tam size göre. Boncukların toptan alımda maliyetleri azdır. Bu yüzden ürünleri maliyeti aza getirip üstüne kazanmak istediğiniz fiyatı ekleyip satış yapabilirsiniz. Böylelikle kendi işinizin patronu olursunuz. Kim bilir belki ileride kendi takı markanızı bile kurabilirsiniz.

3El işi yapmak

Çeyiz bizim en önemli adetlerimizden biridir. Haliyle insanlar bunu bu kadar önemserken alımda çok olacaktır. İğne oyaları, şallar, eşarp oyaları, havlu kenarları, lifler, yelekler, peçete, masa örtüsü, mutfak önlüğü, nevresim takımı, pike örtüsü, yastık kılıfı, çeyiz bohçası, seccade, ranır, bebek yelekleri, patikler, namaz örtüsünden tespihine kadar aklınıza gelebilecek birçok seçenek var.

4Hediyelik sabun yapmak

İnsanların nişanlarda, mevlitlerde, özel günlerde hem şekil olarak hem koku olarak tercih ettikleri bir ürün olmuştur. Hediyelik sabunlara olan bu ilgi giderek artmaktadır. Biliyorsunuz ki bulunduğumuz dönemden ötürü de temizliğe ciddi bir eğilim olduğu için sabun satışlarının yoğun olmaması da olanaksızdır. Eşe, dosta konuya komşuya verilecek en güzel hediye kokulu sabunlar olacaktır. Hem siz hem karşı taraf kazanacaktır. Sabun yapımı o kadarda zor olmayan bir iş olduğu için severek yapacağınızı düşünüyorum.

5Nikah şekeri ve kına paketlemek  

Düğünlerde gelenek haline gelen bu hediyeleşme sizin için bir avantajdır. Özellikle yaz mevsimlerinde yoğunlaşan düğünler bu ürünlere olan ihtiyacı bir hayli arttırır olmuştur.

6Evden makyaj malzemesi satmak

Siz de biliyorsunuz ki birçok bu iş için insan toplayan markalar var. Örneğin; Farmasi, Orifilame, Avon vb. dir. Bunların adlarını illaki duymuşsunuzdur. Yapmanız gerek kayıt olup katalog istemek ve bu katalog da ki ürünleri satmanız. Alıcı katalogda ki fiyata göre alacak fakat siz çalışan olduğunuz için indirimli getireceksiniz yani aradaki farklar size kalacak.

7Video çekerek para kazanmak

Youtube artık para kazanmanın en kolay yolu olmuş durumdadır. Siz hayatınızı bile çekseniz izleyiciniz ve takipçinize var ise youtube size para verecek. Bu demek oluyor ki ne kadar video o kadar para. Fakat dikkat edilmesi gerek nokta izleyici kitlesi ve onun izlemeyi sevdiği videolar yapmak. Yani ihtiyaca göre programlar hazırlamak gerekiyor. En çok izlenenler yemek videoları, ders videoları, dekorasyon, kendin yap ürünleri, ev düzenleme videoları, cilt balkım videoları, elişi videoları ve oyun videolarıdır.

8İkinci el ürün satarak para kazanmak

Giymediğimiz bize dar gelen ya da büyük gelen beğenmediğimiz halde dolabımızda duran onca kıyafet yığını var. Giymediğimiz kıyafetleri koleksiyon yapmakta üstümüze yok. Birçoğuna kıyamadığımız için atamıyoruz zaten atmayalım da ya birine verelim ya da bize katkı sağlaması için bunları satalım. Böylelikle dolabınızda da yeni ürünler için yer açılacaktır. Bu satışlar üzerine kurulmuş gayet güzel ve güvenilir uygulamalar var.

9İkinci el kitapları satmak

Okumadığımız ya da artık yeni kitaplara yer açmak için bazı kitaplarımızı satarak fedakârlık yapabiliriz diye düşünüyorum.

10Makrome ürünler yapma

Çanta, salıncak, ayna, anahtarlık, saksılık, bebek yeleği, su şişesi kılıfı, Pazar çantası vb birçok ürün yapılabilir. Bu ürünler özellikle ev dekorasyonlarında en çok tercih edilenler listesinde yerini alırlar.

11Mum yapmak

İnsanlar dekorasyon olarak ya da hediye amacıyla tercih etmektedirler. Mum yapmak sanıldığı kadar da zor bir şey değildir.

12Makale yazmak

İnsanların en çok tercih ettikleri hem bilgilerini paylaştıkları hem de kendilerini geliştirdikleri aynı zamanda da para kazandıkları bir yoldur. Birçok insan çeşitli makale sitelerinde makale yazıp satarak kendilerine kaynak oluşturmaktadır. Makalelerin kelime sayısına göre uygulamalar size belli ücretler verecektir. Birçok insanın tercih ettiği yollardan biride makale yazarlığı yapmaktır.

13Anket doldurmak

Aslında yapılması gereken çok basit anket yaptıran sitelere üye olduktan sonra yüklenen anketleri doldurmak her anketin farklı bir fiyatı vardır. Ne kadar anket doldurursanız o kadar çok kazanırsınız. Hem de bunu oturduğunuz yerden yapacağınız için hiç de zorlanmayacaksınız. Anketlere gidecek süre başta bellidir. İsteğinize göre doldurmaya da bilirsiniz. Anket dolduruyorum diye bana neden para verecekler ki dediğinizi duyar gibiyim. Sebebi şu anket dolduracak kişilere ulaşmanın zahmetli olması ve ankete kimsenin vakit ayırmak istememesidir. Hem böyle daha çok kişiye kısa zamanda ulaşıp anket doldurulmuş olacak hem de paralı olduğu için anketi dolduracak kişi sayısı da fazla olacaktır.

14Online ücretli öğretmenlik

Aslında evde oturduğun yerden kamera karşısında ders anlatacaksın. Hem de tek bir öğrenciye ders anlatacaksın ve karşılığında para alacaksın. Karlı ve kolay bir iş aslında. Kendi bilgilerini hem de evden hiç çıkmadan anlatacaksın. Bence denemeye değer.

15Nişan tepsisi, nişan çiçeği ve gelin çiçeği hazırlamak

Kulağa hoş gelen bu iş yukarıda da bahsettiğimiz birçok işinde asıl gelir kaynağıdır. Düğün alayları olmasa ne yapardık. İşte sizin için arz talep dengesine göre bir iş daha karşınızda. Çiçek süslemek aslında küçük bir ayrıntı gibi ama ne paralar kazanıldığını bir bilseniz elinizi bu işten çekmezsiniz. El yeteneğiniz ve beceriniz varsa bu işi sakın kaçırmayın derim.

16Çeviri yapmak

Eğer bir diliniz varsa bunu neden avantajınıza kullanmıyorsunuz. Birçok öğrenci tez araştırmalarında ve ödevlerinde çeviri alıyor ve bunu ücretli bir başkasına yaptırıyor. Ya da birçok şirket yurt dışı maillerini çevirtmek için uzaktan yarı zamanlı çalışan arıyor. Bir şirkette çalıyorsunuz ama uzaktan işe gitmeden, evinizde çalışıp para kazanıyorsunuz. Bunu bir düşünün derim.

17Şarkı sözü yazarlığı

Böyle güzel yetenekleriniz varsa birçok şarkı yazıp satabilirsiniz. Hem eserleriniz ve adınız ölümsüzleşir. Hem de maddi olarak size çok faydası olur.

Önceki İçerikBorcunu Ödeyemeyenler Hapse Girer mi?
Sonraki İçerikHangi Bankaya faiz konusunda güvenilmelidir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz