Ana Sayfa / İş Fikirleri / Youtube Kanalı için Özgün Video Fikirleri

Youtube Kanalı için Özgün Video Fikirleri

Paylaş:
Share
Youtube video konuları
Youtube kanalınız için video fikirleri

Youtube ilk başlarda müzik dinleme ve  kısa videolar izlemek için kullanılan bir siteyken son zamanlarda farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Youtuber’lık bir meslek haline geldi ve insanlar bu işten ciddi paralar kazanmaya başladı. Youtuberler hitap edecekleri kitleyi belirleyip, istedikleri herhangi bir alanda video çektikten sonra videolarını Youtube kanallarına yüklerler. Youtuberler’in çoğalmasıyla birlikte videoda zenginleşme başladı. Youtube’da video yayınlayacak kişi farklı olmak ve sıra dışı videolar yayınlamak zorundadır. Aksi takdirde popüler olamaz ve çok fazla kitlelere ulaşamaz. Bu durum youtuberlerin devamlı video önerilerine ihtiyaç duyduğu anlamına gelmektedir.

Youtube de yeni bir kanal açmak isteyenlerin aklına takılan en büyük soruların başında hangi alanda, nasıl ve ne videoları çekebilirim sorusu gelmektedir. Bu yazımızda sizler için birkaç youtube video önerilersi hazırladık. Bu önerilerin dışında sizlerinde aklına gelen video tavsiyeleriniz varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

1- Oyun Videoları

Oyun videoları çekmek ise bilinen en yaygın alternatiflerden biridir. Önce oynayacağınız oyunun tanıtımını yapın ve oyun severlerin ilgisini çekmeyi başarın. Tanıtımını yaptığınız oyunu ne kadar iyi oynarsanız, o kadar fazla izleyiciye ulaşırsınız. Oynayacağınız oyunun popüler olmasına özen gösterin. Hem oyunu iyi bir şekilde oynamalı, hem de oyun esnasında konuşmalısınız. Assassin’s Creed, Wolfteam gibi oyunlar diğer oyunlara oranla daha fazla ilgi çeker.

2- Yemek Pişirme Videoları

Ev hanımların en sevdiği videolardan biri, yemek yapımının olduğu videolardır. Yemek yapmayı seven ve farklı lezzetler denemeye bayılan biriyseniz bu alanda videolar çekebilirsiniz. Yapacağınız yemeklerin yanı sıra işin püf noktaları izleyicilerin en çok merak ettiği konulardır. Yapacağınız yemeklerin zorluğundan çok o yemekleri sunum şekliniz daha önemlidir. Çekeceğiniz videoda insanları yemek yapmaya teşvik etmeli, onlara işin püf noktalarını göstermelisiniz. Hatta yemek yapmayı belirli bir zamana sıkıştırırsanız, o kısıtlı zamanda yapacaklarınız insanların ilgisini çeker.

3- Aile Bireylerinin Komik ve Eğlenceli Halleri

Aile bireylerinizi de bu işe katarak sıra dışı videolar çekebilirsiniz. Günümüzde çok fazla yaşanan olayları anne ve babanıza sorup onların vereceği komik cevaplarla insanların ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle anne veya babanızın şivesi varsa bu videolarınızı daha izlenebilir hale getirecektir.

4- Komik veya Şaka Videoları

Komik şaka videoları da insanların sizi izlemesi ve takip etmesi için güzel bir konudur. Youtube kanalına koyacağınız videoda eşek şakası yapmamaya özen göstermelisiniz. İnsanların daha çok zeki ve planlanmış şakalar ilgisini çeker. Telefon şakası, sevgiliden ayrılma şakası, anne veya babaya sigara içme gibi şakalar yapabilirsiniz.

5- Ünlü Kişilerle röportaj Yapabilirsiniz

Ünlü veya popüler insanlarla yapacağınız röportajların olduğu bir Youtube kanalı oluşturabilirsiniz. Tanınmış kişilerin röportajları, o kişilerin fanlarının ilgisini çekecektir. Bu da sizin izlenme sayınızı arttıracaktır.

6- Gezdiğiniz Yerlerin Tanıtımını Yapabilirsiniz

Seyahat ettiğiniz yerleri tanıtan videolar çekebilirsiniz. Tarihi bir yerde çekeceğiniz video, o yerin meraklılarının ilgisini çekecektir.

7- Haber Videoları Hazırlayabilirsiniz

Haber bülteni tarzında bir Youtube kanalı oluşturabilirsiniz. Sunacağınız farklı haberlerle ve kendinize özgü sunumla ilgiyi Youtube kanalınıza çekebilirsiniz.

8- Belgesel Videoları Çekebilirsiniz

Belgesel videoları çekebilirsiniz. Hayvanların biyolojisini, nerelerde yaşadıklarını farklı anlatım tarzıyla sunabilirsiniz. Bu gibi videolar, belgesel severlerin ilgisini çekecektir.

9- Sosyal deney videoları hazırlayabilirsiniz

Sosyal deneyleri konu alan videolar bu sıralar daha ön planda. Mesela sevgilinizi ne kadar tanıyorsunuz, telefonla arkadaştan borç para istemek gibi sosyal deneyler yapabilirsiniz.

Youtube ne videosu çeksem
Youtube video önerileri

10- Şarkıları Cover Layabilirsiniz

Sesiniz güzelse, değerlendirebilirsiniz. Kendinize has yorumla, çok dinlenen şarkıları söyleyip müzik dinlemeyi sevenlerin ilgisini çekebilirsiniz.

11- Bilgi Verici Videolar Çekebilirsiniz

Bilgi verici videolar çekebilirsiniz. İnternetten para kazanmanın yolları gibi konular son zamanlarda merak edilen konulardandır. Bu konu üzerine videolar çekip meraklıları tarafından izlenebilirsiniz.

12- Makyaj Nasıl Yapılır Videoları Çekebilirsiniz

Makyaj videoları ise kızların ilgisini çeken video içeriklerindendir. Yapacağınız farklı ve özel makyajlar kızların ilgisini çeker. Çok sayıda izlenme sayısı yakalayabilirsiniz.

13- Saç Modelleri Yapımı

Saç şekilleri kızlar kadar olmasada erkeklerin de ilgisini çeker. Yapacağınız saç modelleri özellikle kızlar tarafından ilgiyle takip edilecektir.

14- Kariyer Hikayeleri Anlatabilirsiniz

Kariyer hikayelerini anlatan videolar da başarıyı yakalamak isteyen insanları kanalınızda toplayacaktır. İnsanlar başarının asla tesadüf olmadığını bilir ve başarı hikayelerini dinlemeye bayılır.

15- Yabancı Dizileri Türkçe Altyazı Yayımlayabilirsiniz

Eğer yeterli düzeyde İngilizceniz varsa, yabancı dizileri Türkçe ‘ye çevirip, alt yazılı bir şekilde kanalınıza yükleyebilirsiniz. Eğer çeviri yaptığınız dizi popüler bir diziyse çok sayıda insanların takibine girersiniz.

16- İfşa Videoları

İfşa videoları çekerek de popüler olabilirsiniz. Yapacağınız ifşalar gerçek olursa, çok sayıda insanı kanalınızda toplarsınız.

17- Transfer Videoları

Transfer haberleri, futbol maç özeti, futbol takımlarını ve futbolcuları yorumlama yaptığınız videolar çekip kanalınızda paylaşabilirsiniz.

18- Vizyona Girecek Filmleri Yorumlama

Vizyona girecek filmleri yorumlayıp filmde izleyicileri neler beklediğini tahmin ettiğiniz videolar çekebilirsiniz. Sinema tutkunu insanlar kanalınızı takip edecektir.

19- Ders Anlatım Videoları

Eğer ders alanlarından (matematik, geometri, kimya, fizik vb…) birinde kendinize güveniyorsanız eğitici videolar yayınlayıp sınava hazırlanan öğrencilerin ilgisini çekebilirsiniz.

20- Grafik Hazırlama Videoları

Grafik alanında kendinize güveniyorsanız bu alanda videolar çekebilirsiniz. Yapacağınız farklı grafikler kanalınıza olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

Ne tür videolar çeksem
Youtube vide çekme fikirleri

21- Aksesuar Yapımı Videoları

Atık materyallerle yapacağınız sıra dışı ürünler başta ev hanımları olmak üzere birçok insanın ilgisini çekecektir.

22- Çocuğunuzla Yaptığınız Aktiviteleri Çekebilirsiniz

Çocuğunuzla yaptığınız aktiviteleri kanalınıza yükleyip çocuklu ev hanımlarının ilgisini çekebilirsiniz.

23- Yeni Çıkan Elektronik Eşyaları Çekebilirsiniz

Piyasaya yeni sürülen telefon, televizyon, oyun konsolu gibi ürünlerin tanıtımını yapan videolar hazırlayabilirsiniz.

24- Kutu açma videoları

Her türlü kategoride(elektronik, oyuncak, ev eşyası…) gibi ürünlerin ilk kutu açılış videolarını çeken videoların çekebilisiniz. Bu tür videolar o ürünü satın almak isteyen insanlara sanki kendileri kutuyu açıyormuş hissi veecektir.

25- Beceri Videoları

Dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor veya bir enstruman çalabiliyorsanız şöhret olmanız yada çok iyi paralar kazanmazı kaçınılmaz.

26- Nasıl Yapılır Videoları

Özellikle yapımı veya onarımız zor olan konularda yetenekli olduğınuzu düşünüyorsanız bu tarz videolar çekmek size keyif ve para kazandıracaktır. Nasıl yapılır videolarına örnek olarak; kapı kilidi nasıl değiştirilir, Ahşap nasıl boyanır, Bilgisayar nasıl tamir edilir gibi videolar çekebilirsiniz.

27- Bebek Videoları

Bebeğinizin size komik ve eğlenceli gelen videolarını çekebilirsiniz

28- Güzellik İpuçları

Erkek veya kadın farketmeden güzel ve etkili görünmenin ipuşlarını paylaşabileceğiniz videolar hazırlayabilirsiniz.

29- Bildiğiniz Bir Programın Tanıtımını Yapın

Alanında uzaman yada yeterince bilgiye sahip olduğunuz bilgisayar yada telefon programlarının tanıtımını yapabilir yada ders videoları halinde yayımlayabilirsiniz. Örnek olarak bir grafik programı olan Solidwork ü anlatabilirsiniz. Yada photo shop’u

30- Hayvan Bakımı

Evinizde yada bahçenizde beslediğiniz hayvanınızın bakımı hakkında videolar hazırlayabilirsiniz.

31- Araçların Nasıl Çalıştığını Anlatın

Çalıştırılması güç karmaşık ayarlara sahip bazı makina yada cihazların nasıl çalıştırıldığı ile ilgili videolar hazırlayabilirsiniz.

Youtube Hakkında Hazırladığımız Şu Makaleler de İlginizi Çekebilir;

Youtube Videoları İçin En İyi Kamera Modelleri

YouTube Kanalı Açarak Milyoner Olabilirsiniz

Yazımızı Paylaşarak Bizi Ödüllendirmek İster Misiniz?

Share

Benzer Yazı

Beleiyede işe nasıl girilir

Belediyede İşe Nasıl Girilir? | Belediyede Çalışma Şartları!

Yerel yönetimlerin en baştaki mercisi olan belediyeler, istihdam açısından da pek çok insan için önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share