Ozalit Dükkanı Açmak | Fotokopi İşi Yapmak

0
Ozalit işi yapmak
Ozalit dükkanı açma iş fikri

Bir iş kurmayı düşünüyor ve sürekli bünyesinde kazanç olsun istiyorsanız ozalit dükkanı açmak en doğru seçenektir. Özellikle müteahhit, inşaat ve elektrik mühendisleri bilgisayarda çizdikleri projeleri yazdırmak zorunda olduklarını düşündüğümüzde ozalit işi yapmak sizin için kazançlı iş fikri olacaktır.

İnsan hayatının farklı dönemlerinde fotokopi yada ozalit ortak bir ihtiyaç olarak ön plana çıkar. İş ortamında, okul döneminde ya da özel zamanlarda gerekli olan bir kağıdın örneğini çıkarmak için her daim kullanılır. Hayatı kolaylaştıran, yapılacakları hızlandıran ve daha uygun maliyetler ile çoğaltım sağlayan fotokopi(Ozalit) asla vazgeçilmeyecek bir araçtır.

 Ozalit Dükkanı Açmak

Özel iş alanlarından devlet kurumlarına kadar ihtiyaç duyulan bir meslek olduğundan dolayı ozalit işi yapmak karlı denebilir. Müteahhit, inşaat ve elektrik mühendisleri bilgisayarda çizdikleri projeleri yazdırmak zorundadırlar. Mühendislerin bu projeleri evimizde kullandığımız yazıcılardan yazdırmamız mümkün değildir. Bunun için büyük ve profesyonel yazıcılara ihtiyaç vardır. Bu nedenle mühendislerin yoğunlukta oldukları yerlere bir ozalit dükkanı açmak akıllıca olacaktır.

Profesyonel ozalitin yanında açacağınız işyerinin okulların yakınında olması da kazancınızı arttıracaktır. Öğretmenlerin ders zamanında öğrencilere notlar dağıtması ya da sınav için, sayılması mümkün olmayan baskı ihtiyaçlarına gerek olmaktadır.

İş yerleri adına artık her an ihtiyaç duyulan ve özel yazışmaların zamanında, tam sayıda hazırlanması konusunda fotokopi makineleri önem açısından büyük bir yer kaplar. Buna paralel olarak kağıt ihtiyacı da oldukça fazla bir artış gösterir. Tüm bunlar ele alındığı zaman ozalit işi yapmanın günümüzde kar getirdiğini söylemek mümkündür.

 Ozalit İşi İçin Gerekli Olan Sermaye

Ozalit makine fiyatları
Ozalit dükkanı açma maiyeti

Kurmak istediğiniz ozalit dükkanı için belirli bir sermayeye ihtiyaç duyarsınız. Bu durum ne kadar büyüklükte bir iş yeri açacağınıza bağlı olarak değişmektedir. Eğer büyük bir ozalit dükkanı şeklinde düşünüyorsanız maliyet de ona göre yükselebilir. Fakat daha az satış yapabileceğiniz bir iş yeri fikriniz var ise o zaman düşük maliyetlerde bir sermaye yeterli olacaktır. Ancak daha doğrusu eğer işi tam bilmiyorsanız ve bir tecrübe sahibi değilseniz, küçük bir dükkan bünyesinde satış yapmaya başlayabilir ve zaman içerisinde işi öğrendikçe daha büyük bir işletme kurabilirsiniz. Küçük bir öneri olarak farklı iş yerlerinin sık olduğu alanlardan ozalit dükkanı açmak en doğru seçenektir. Bu sayede karınızı arttırabilir ve işi zamanla büyütebilirsiniz.

Ozalit işi İçin Almanız gereken Makineler;

Bu işe başlamak için mutlaka almanız gereken makineleri ortalama fiyatları incelersek;

1 Adet Ozalit Makinesi – Oce Marka –7000 USD

1 Adet Kağıt Kaplama Makinesi – 6000 USD

1 Adet Büyük Baskı için renkli yazıcı – 3500 USD

1 Adet Profesyonel Fotokopi Makinesi – 4000 USD

Yukarıda sıraladığımız makineler bu işi yapmak istiyorsanız mutlaka almanız gereken makinelerdir. Ozalit dükkanı açmak istiyorsanız ortalama maliyet ise 25000 Dolar arasındadır diyebiliriz.

Sonuç Olarak;

Ozalit
Ozalitçi açma iş fikri

Ozalit işi yapmak isteyen girişimcilerin kafalarındaki en önemli konulardan biri de bu işten kar yapılır mı yoksa zarar etme ihtimali var mı sorusudur. Genelde ozalit işinden zarar etmek pek de olası olmasa da, bu durum size bağlıdır. Dükkanı açacağınız yerin ozalite ihtiyaç duyulacak alanların olduğu noktalarda bulunması işlerinizin bir anda çok fazla büyümesine yol açabilir. Özellikle de mühendis, okul – üniversite ve farklı iş yerlerinin sık olarak yerleştiği yerlerde size fotokopi için gelecek birçok insan olacaktır. İşinizi iyi yaptığınız ve çevrenize kendinizi sevdirdiğiniz takdirde ozalit işi yapmak size büyük bir kazanç sağlayabilir. Broşür bastırmak isteyen farklı işletmeler, her gün sayısız fotokopiye ihtiyaç duyan okul ve üniversiteler ile birlikte ürün görseli ve katalog isteyen marketler ya da birçok farklı firma sayesinde dükkanınızı büyütebilir ve karınızı her geçen gün arttırabilirsiniz.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster