En İyi Video Düzenleme Programları | Yotuber Programlari

0

Youtube’a koyulacak videolarda genellikle yüksek çözünürlük, kısaca kalite aranmaktadır. Bu kalitenin sağlanması için de yüksek çözünürlüklü ekipman kullanmak gerekmektedir. Bu ekipmanın kullanılmasına rağmen farklı formatlardan dolayı  Youtube bazı videoların yüklenmesine izin vermemektedir. Bunun yanında çektiğiniz videolara kesme – ekleme yada efekt vermeniz gerekebilmektedir. Bu sebeplerle video düzenleme programları kameramanların ve Youtuber’lerin en çok ihtiyaç duyduğu programlar arasında yerini almaktadır.

İnternet üzerinde yüzlerce youtube için video düzenleme programı mevcuttur. Bu programlar kişilerin isteği doğrultusunda videolarını şekillendirebilmesine izin vermektedir. Farklı efektler, farklı tasarımlar sayesinde Youtube kanalında paylaşılan bu videolar, izleyiciler tarafından daha fazla merak uyandırmakta ve takip edilmektedir. Bu sayede Youtuber da amacına ulaşmakta ve izlenme sayısını arttırmaktadır.

Videolarınızın youtube’de üst sıralara çıkarabilmek için emek harcamalı ve videolarınızı kesme, ekleme ve efekt verme gibi işlemler yapabilecek video programlara ihtiyaç duyulur. İşte bu aşamada en iyi ve en çok tercih edilen video düzenleme programlarını sıraladık. Buyurun inceleyelim….

Video Düzenleme Programları

VideoShowPro

VideoShowPro, daha çok Android ağırlıklı olan bir video düzenleme programıdır. Birçok farklı uygulama arasından en beğenilen ve en tercih edilenlerden biri olan VideoShowPro, Youtuber’lar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bilgisayardaki farklı video düzenleyici uygulamalara göre daha sade olmasına rağmen Android telefonlar için oldukça tatmin edici düzeydedir.

Uygulama içerisinde fotoğraflar ile video oluşturulabilmektedir. Bu videoya farklı müzikler eklenebilirken efekt ve filtre de eklenebilmektedir. Düşük kalite ile çekilmiş video, program sayesinde yüksek kaliteye getirilebilmektedir. Bu çeşitliliği sayesinde de mobil kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Free Video Editor

Uygulama, son derece tanınan ve nitelikli bir programdır. Uygulamalar arasında en iyisi olmasa da birçok Youtuber tarafından kullanılmakta ve kalitesi sayesinde oldukça güzel sonuçlar vermektedir.

Uygulama ile aynı zamanda farklı sosyal medya platformları için video hazırlanabilmektedir. Otomatik karıştırma özelliği de diğer uygulamaların önüne geçtiği bir seçenektir.

Magisto

Magisto uygulaması da daha çok Android cihazlarda tercih edilen bir uygulama çeşididir. Magisto uygulaması ile birlikte Youtube için farklı videolar düzenlenebilmektedir. Uygulama içerisinde yüz tanıma özelliklerine ek olarak otomatik düzeltme gibi farklı seçenekler de yer almaktadır.

A Power Edit

A Power Edit de Youtuber’ların tercih etmekte olduğu bir video düzenleme uygulamasıdır. Uygulama aynı şekilde diğerlerinde olan özelliklerinde bünyesinde barındırmaktadır. Android’te kullanılmamakta, daha çok bilgisayar üzerinden çalışmalara izin vermektedir.

Pinnacle Studio

Uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır ve Youtube kanalını yeni açıp, yayınlarına yeni başlayanlar için oldukça tatmin edici bir seçenektir. Uygulama içerisinde diğer düzenleyici uygulamalara göre çok daha farklı seçenekler yer almaktadır. Eklenen seslerde dalgalandırma yapılabilirken edit de yapılabilmektedir. Bu sayede Youtube platformunda daha dikkat çekici videolar oluşturulabilmektedir.

Movavi video editör

Türkçe kullanımı bulunan program profesyonel video düzenleyiciler arasında yerini alıyor.

Corel Videostudio Pro

Bir çok video düzenleyici ve youtuber tarafından kullanılan programlardan biridir. İleriye dönük bir çok ihtiyacınızı bu program ile sağlayabileceksiniz.

Adobe Premiere Pro

Tüm video düzenleyicilerin anası diyebileceğimiz bir program olan adobe premiere bu işi profesyonel olarak yapacak kullanıcılar için en iyi video düzenleyici program olduğunu söyleyebiliriz

Youtube, gün geçtikçe kullanımı artan ve neredeyse her türlü videonun, bilginin yer aldığı bir platform haline gelmektedir. Bu kullanım artışı sayesinde farklı türden ve farklı zevkten kişiler de kendi bilgilerini başkalarına aktarmak amacı ile Youtube kanalı açmaktadır. Açılan kanallar sayesinde kişiler birçok başka izleyiciye ulaşabilmektedir. Kimi zaman ulaşılan izleyici sayısı milyonları bulmaktadır. Bunlara bağlı olarak da Youtube kanalı olan kişiler izlenme ve beğeni miktarlarına göre bir takım ücretler kazanmaktadırlar. Bu ücretler birçok kişiyi büyük ölçüde tatmin ettiği için genci yaşlısı her yaştan kişi Youtube kanalı açmakta ve farklı kişilere ulaşmaya çalışmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz