Ev Kadınları İçin İş Fikirleri | Evde Ek iş

0
Evden yapılabilecek işler
Ev Hanımlarının Yapabileceği ek iş ve iş fikirleri

Ev hanımı olarak evde yarı zamanlı yapabileceğiniz iş fikirleri mi arıyorsunuz? Günümüz ev hanımları kendilerine ek gelir sağlayabilmek için evlerinde yapabilecekleri iş fikirleri arayışına girmiş durumdadır. Kadınların birçoğu evden yapılacak işleri sadece mali açıdan ilgi çekici bulmaz, aileleri ile daha fazla vakit geçirmelerine de imkan verdiği için evde iş çekici gelir kadınlara. Evden yapabileceğiniz bir sürü evde ek iş fikri vardır ve evde iş olanaklarına her gün bir yenisi eklenmektedir. Biz sizler için evde yapabileceğiniz bazı işleri sıraladık.

Hobilere Dayalı İşler

Kadınların bir çoğunun iş girişiminde bulundukları takdirde yapabilecekleri hobileri yada becerileri vardır. Örgü, tığ işi ve takı tasarımı ve el sanatlarını evde iş haline dönüştürmeniz en iyi fikirdir. Tasarımlarınızı yerel dükkanlarda yada el sanatları ürünlerinin satıldığı online sitelerde satışını yapabilirsiniz.

El Becerilerine Dayalı İş Fikirleri

Birçok şirket, özellikle tekstil sektöründe el işçiliği oldukça yaygın olan evde ek iş imkanı sunmaktadır, ev hanımları için iş imkanı sunan firmalarının tekstil ürünlerinin boncuk işleme vb. işlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için size tavsiyemiz bulunduğunuz yerdeki organizasyon firmalarını gezmektir. Bu işe yatkınsanız mutlaka size uygun bir iş vereceklerdir.

Yeteneğinize Dayalı İş Fikirleri

Eğer bir organizasyon düzenleneceği zaman hemen fikir almak için sizi arıyorlarsa, bu iş tam size göre. Bunun için internet ve sosyal medyayı kullanarak reklam yapabilirsiniz. Sosyal ağlardan duyurular yaparak, daha önce yaptığınız organizasyonlara ait fotoğrafları paylaşarak müşteri bulabilirsiniz.

Kişisel Yeteneğinize Dayalı İş Fikirleri

Bir ev hanımı için en basit işlerden birisi çocuk bakıcılığıdır. Annelik duygularınızla çalışan ebeveynlerin çocuklarına bakıcılık yapmak evden ek iş için çok iyi bir fikir.

Blog yazarlığı yapmak

Genç ev hanımlarının severek yapacağı para kazanma yöntemi blog yazarlığı yapmaktır. İlgi alanınıza yönelik düşüncelerinizi ve faydalı bilgileri bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Böylece büyük hitlere ulaştığınızda gerek Google Adsense gerekse diğer sponsor reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Ders vererek evden iş yapmak

İyi derece yabancı diliniz varsa evde ders vererek gelir elde edebilirsiniz. İlkokul öğrencilerine yardımcı olmak amacıyla İngilizce bilginizi paylaşarak ve bu şekilde evde ek iş yaparak para kazanabilirsiniz. Bu durumu diğer alanlarda da değerlendirebilirsiniz.

Dikiş ve ütü yapmak

Bir ev hanımının rutin işlerinden birisi ütü yapmaktır. Fakat bu durum çalışan kadınlar için bir çileye dönüşmektedir. Hemcinslerinize bu hususta yardım edebilirsiniz. Sosyal ağlardan yada yakınlarınız vasıtası ile böyle bir iş yapacağınızı etrafa duyurabilirsiniz.

Yemek Yapıp Satma

Evde ek iş fikirleri
Evde ne iş yapabilirim

Eğer ev hanımı iseniz, en tecrübe sahibi olduğunuz iş yemek yapmaktır haliyle, neden tecrübeli olduğunuz bir konuda evden ek iş olarak değerlendirmiyorsunuz. Evinizde yaprak sarma, sigara böreği gibi el oyalayıcı yemek ve hamur işlerini yapıp, çalışan iş kadınlarına yönelik internet sitelerinde yada kulaktan kulağa reklam ile yemeklerinizi satabilirsiniz, bir süre sonra sipariş almaya bile başlayabilirsiniz.

Organik tarım yapmak

Eğer evinizde size ait küçük bir bahçeniz varsa, bahçede domates, biber, çilek vb. ürünler yetiştirerek satabilirsiniz. Organik ürünlere olan ilgi arttıkça müşteri kitlenizde de artış olacaktır. Üstelik bahçeniz yoksa büyük bir balkonunuz vardır belki. Daha önce hazırladığımız Köy Ürünleri Satarak Para Kazanmak | Organik Gıdalar Satmak konusunu inceleyebilirsiniz.

Makale Yazarak

Bilgisayarınız varsa ve yazı yazmayı seviyorsanız makale satışı yapan siteler aracılığı ile makale yazmak ev hanımları için iş fikirleri arasında favori ek iştir. Detaylı bilgiyi Makale Yazarak Para Kazanma başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Danışmanlık Yapabilirsiniz

Bir dalda kendinizi yeterli hissediyorsa bu konua hakkında bilgi sahabi olmayan kişilere danışmanlık yapabilirsiniz. Örneğin, iş kanunu, doğru alışveriş, dekorasyon….

Hediye Sepeti

Çikolata yada çerezleri kullanarak dekoratif hediye sepetleri hazırlayarak özel günlerde satılmak üzere instagram gibi platformlarda satabilirsiniz. Detaylı bilgi için…

El Yapımı Ev Aksesuarları Hazırlayabilirsiniz

Ahşap yada metalleri kullanarak birazda sanatsal düşünebiliyorsanız çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilir ve bunları pazarlayabilirsiniz.

E-Kitap Hazırlayıp Satmak

Alanında yeterli bilgiye sahip olduğunu düşündüğünüz (Örn: İlişkiler…) konularda e kitap yazarak bu kitabınızı kendi blogunuzda yada diğer satış sitelerinde satabilirsiniz. Detaylı bilgi için…

Etkinlik Planlama

Büyük firmalar ürünlerini tanıta bilmek için etkinlik planlama işine girebilirler. Etkili bir etkinlik planlama herkesin yapabileceği bir iş olmaya biliyor. Bu işi yapabiliyorsanız ev kadınları için eğlenceli ve karlı bir iş olacaktır.

Form Doldurabilir veya Veri Girişi Yapabilirsiniz

Zahmetli ve zaman alıcı bir iş olduğu için birçok firma veri girişleri veya formaları doldurma işini dışarı yaptırma yoluna giderler. Bu firmalara ulaşarak evinizde bir miktar zaman ayırıp form başına para alabilirsiniz.

İç Mekan Tasarımı

 Ev kadınları için işler
Evde iş fikirleri

Tasarım konusunda kendinize güveniyorsanız işyerleri ve ev gibi mekanların düzenlemesini yaparak para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya konusunda güçlü olduğunuzu düşünüyor ve bir firmayı sosyal medyada uçururum diyorsanız bu iş tam da size göredir. Detaylı bilgi için….

Evde Pasta Yapmak

Özellikle özel günler için evde pasta hazırlayarak bunun satışını yapabilirsiniz. Yada en güzel yaptığınız pastayı çevrenize tattırarak sipariş üzerine pasta hazırlayıp satabilirsiniz.

Web Site Açarak Para Kazanın

Kendinize belirli bir alan ( Örn makyaj yapımı) belirleyip bir blog sitesi açabilirsiniz. Açtığınız web sitesi için adsense hesabı açıp google reklamlarını yayımlayıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sitenize giren sayısı arttıkça gelirleriniz de artacaktır. Bir ev hanımı için ideal bir iş fikridir diyebiliriz.

Düğün Planlama

Çevrenizde bu konu hakkında bir çok çift bulabilmeniz mümkün. Günümüzde düğünler eski klasikleşmiş salonların dışına çıkıp daha çok gösteriş olarak şaşalı bir hal almış durumda. Bir düğün organize etmek zaman alıcı olduğundan bu konuda yardım almak isteyen bir çok çiftle karşılaşmanız mümkün.

Youtube Kanalı Açmak

Kamera karşısına geçmeyi seviyor yada iyi derecede el becerileriniz olduğunu düşünüyorsanız bir youtube kanalı açmak size hayal edemeyeceğiniz bir kazanç sağlayabilecektir. Çocuğunun parktaki, evdeki yada oyuncaklarıyla oynarken çektiği videoları youtube kanalı açıp yayımlayan bir çiftin en son villa sahibi olduğunu söyleyebilirim.

Takı Malzemeleri Yapmak

Küçük bir eğitimden sonra boncuk ayda deri malzemelerle kendi tasarımlarınızı oluşturup satabilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi Video Düzenleme Programları | Yotuber Programlari
Sonraki İçerikEv Hanımları Nasıl Emekli Olabilir? | İsteğe Bağlı Sigorta

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz